CNN Prima News Donald Trump Jr.

Donald Trump Jr.

Výpis příspěvků ke štítku „Donald Trump Jr.“

Neúcta k Ivaně? Trump hrob exmanželky nechává zarostlý, má jej na golfovém hřišti

Americký exprezident Donald Trump a jeho rodina se prakticky vůbec nestarají o hrob jeho první exmanželky, kterou byla česká podnikatelka, lyžařka a modelka Ivana. Ta je pochována na golfovém hřišti v místě, které Trumpovi ještě coby rodina často navštěvovali. Jak zjistil deník The Daily Mail, místo je dnes zarostlé, neudržované a náhrobní kámen je sotva vidět.

Děti Ivany Trumpové se na Pražském hradě zapsaly do historie. Umožnila to Zemanova výjimka

Na páteční předávání státních vyznamenání na Pražském hradě dorazily i dvě děti Donalda Trumpa. Ivanka Trumpová a Donald Trump junior ve Vladislavském sále převzali vyznamenání pro svou zesnulou matku Ivanu Trumpovou. S prezidentem Milošem Zemanem se sešli před slavnostním ceremoniálem ještě na soukromé schůzce. Bývalý hradní protokolář Miroslav Sklenář ve vysílání CNN Prima NEWS popsal, v čem bylo předávání zcela výjimečné. Zemanovo setkání s potomky exprezidenta USA označil za emotivní.

Trumpová měla čich na úspěch. Od bolševiků chtěla pryč co nejdřív, tvrdí experti

Jak se z dívky z východu stane součást americké smetánky? O cestě Ivany Trumpové do Spojených států, kam lidé míří za splněním svého snu, mluvil ve vysílání CNN Prima NEWS historik Martin Kovář. Popsal, jak důležitá byla Ivana pro jejího bývalého manžela, exprezidenta Donalda Trumpa. Amerikanista Jiří Pondělíček vysvětlil, proč se jí v Americe začalo tak podnikatelsky dařit.

Zeman kondoloval dětem Trumpové: Vaše matka zůstala hrdou Češkou, na vlast nezapomněla

Prezident Miloš Zeman zaslal kondolenci dětem zesnulé Ivany Trumpové. Vyslovil lítost nad ztrátou, která je postihla. Trumpovou, s níž se v minulosti několikrát setkal, označil za vynikající sportovkyni, schopnou manažerku a hrdou Češku. Poznamenal, že si ji pamatuje jako laskavého a srdečného člověka. O kondolenčním dopise informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Trumpovy děti předvolala k výslechu kvůli daňovým únikům newyorská prokuratura

Generální prokurátorka amerického státu New York předvolala k výslechu dvě nejstarší děti exprezidenta Donalda Trumpa, Donalda mladšího a Ivanku. Obsílka souvisí s vyšetřováním možných daňových úniků v rodinné firmě bývalého šéfa Bílého domu The Trump Organization. Prokuratura podle informací New York Times doručila obsílky Donaldu mladšímu a Ivance na začátku prosince společně s předvoláním pro samotného exprezidenta Trumpa.

Musí to svinstvo okamžitě odsoudit. Trumpův syn chtěl, aby otec zavrhl útok na Kapitol

Syn poraženého amerického prezidenta Donalda Trumpa chtěl okamžitě po útoku rozběsněného davu na Kapitol, aby otec násilí odsoudil. Vyplývá to z textových zpráv, které byly zveřejněny během slyšení před výborem Kongresu, jenž útok na své sídlo vyšetřuje. Donald Trump Jr. ale nekontaktoval svého otce přímo, apeloval na Marka Meadowse, který řídil Trumpovu kancelář v Bílém domě. Meadows souhlasil, k projevu z oválné pracovny ale nikdy nedošlo.

Trump může omilostnit až stovku lidí včetně svých dětí. Právník nejspíš ostrouhá

Pouhé dva dny zbývají americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, než skončí ve své funkci. Ve středu 20. ledna jej oficiálně nahradí demokrat Joe Biden, který nad Trumpem v nedávných volbách zvítězil. Končící hlava státu z řad republikánů nyní řeší zapeklité téma. Stále totiž může udělit milosti, spekuluje se až o stovce lidí. Mezi nimi by mohly být i Trumpovy děti.

Trump již nemá rád Fox News. Oblíbil si televizi, která sdílí konspirační teorie

Pro výkon politické funkce je důležité mít vztah k médiím. Své o tom rozhodně ví i americký prezident Donald Trump. Ten se během let v úřadu mohl spolehnout na jednu z nejznámějších televizních stanic v USA – Fox News. Tu však v poslední době vyměnil za jiné médium. Pochvaluje si práci One America News Network (OANN), která je přitom známá sdílením konspiračních teorií a uveřejňování nepravdivých zpráv.