reklama

Dovolená v Rakousku: Bez Čechů a se stejnými cenami

V Rakousku je daleko méně turistů než loni. Reportérka CNN Prima NEWS Simona Dočkalová měla dokonce problém najít v okolí Klagenfurtu nějakého Čecha. Nakonec se jí to podařilo a zjistila, že například ceny se v oblíbené lokalitě od minulého roku příliš nezměnily.

reklama

„Jsme tu již třetí léto za sebou, protože se nám líbí kombinace hor, vody a velkého množství aktivit. Letos je tu určitě méně turistů než loni, a to nejenom Čechů, ale i Němců, Italů nebo Nizozemců,“ řekla pro CNN Prima NEWS česká turistka Renata, která je s rodinou v okolí Klagenfurtu již třetí týden.

Do restaurací jen s rezervací

Rodina plánuje být v Rakousku ještě dlouho. Líbí se jim, že díky malému počtu turistů mají celé jezero Wierthersee skoro jen pro sebe. Mohou tak bez problémů jezdit například na vodních lyžích.

K tématu

Výhodou je také nízká obsazenost restaurací. „S loňskou sezónou se to nedá srovnat. To jsme museli mít pokaždé rezervaci, protože všude bylo plno,“ nastínila turistka. Rezervaci sice musí mít i letos, ovšem z jiného důvodu. „Je to v předpisech kvůli koronaviru. Musí se dodržovat rozestupy mezi lidmi a stoly.“

Na druhou stranu se pandemie nijak nepodepsala na cenách. Ty jsou prý stejné jako v předchozích letech. „Výhodou ale je, že kdo se tu v okolí ubytuje, dostane slevovou kartičku na vstupy do hradů, zámků a jiných pamětihodností,“ uvedla turistka Renata.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama