draft

Výpis příspěvků ke štítku „draft“

Hvězdám NHL zalil kytky i uspořádal rozlučku. Slafkovskému radí český emigrant pokoru

Říká, že kdyby si to štrádoval ulicemi Prahy a proti němu náhodou šel jakýkoliv hráč NHL, je šedesátiprocentní šance, že ho hokejista nejslavnější soutěže pozná. Takové jméno si v zámoří svým neortodoxním přístupem k práci udělal český novinář Zdeněk Matějovský. Muž, který do Kanady utekl v roce 1980, je pro hvězdy z ledu často spíš parťákem. Teď bude utužovat vztah s historicky první slovenskou jedničkou draftu Jurajem Slafkovským. „Když ho Montreal Canadiens vybrali, skákal jsem na tribuně a křičel yes, yes, yes,“ směje se Matějovský v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Plekanec o Slafkovském: Přesvědčil Montreal, že se z tlaku nepodělá. Ale až praxe ukáže

Působit v NHL coby hráč Montrealu Canadiens je nesmírná čest. Angažmá možná ve vůbec nejtradičnějším týmu celé soutěže ale ruku v ruce s tím přináší obrovský tlak. Moc dobře ho zná nynější útočník Rytířů Kladno Tomáš Plekanec, který dres „Habs“ oblékal 15 let. A teď si na místo, kde je hokej náboženstvím, bude zvykat i Juraj Slafkovský, jednička nedávného draftu.

Klenot Slováků Slafkovský. Úplně jiný než loni, obrovské sebevědomí, žasne Vůjtek

Už delší dobu se píše, že takový hokejový talent na Slovensku mnoho let nebyl. Že nejde jen o plané řeči, potvrdil teprve 17letý Juraj Slafkovský na olympiádě v Pekingu. Sedm gólů a titul nejužitečnějšího hráče turnaje byl jeho. Show a další potenciál mladičkého útočníka pro CNN Prima NEWS rozebírá bývalý trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek.

Ten, který by se v Pekingu trefil i z bufetu. Slafkovský byl v 17 letech úkazem

To, že Slováci získali na olympijských hrách medaili z hokeje, je senzace. Velkolepý úspěch má mnoho hrdinů – třeba gólmana Patrika Rybára nebo poctivého pracanta z útoku Pavola Regendu. Ale nejvíce vynikal Juraj Slafkovský. Sedm gólů nasázel s mřížovaným košíkem na helmě značícím, že mu ještě není ani 18 let. Teenager byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje.

KOMENTÁŘ: Důvody české hokejové bídy? Stáří vpřed, kašlání na zítřek a sobecký byznys

Nejhorší výsledek národního týmu v historii olympijských her rozhodně není náhoda. I od současných reprezentantů zaznívá „už nejsme hokejová velmoc“. Z jejich pohledu to může být vytvoření si alibi a částečné zamaskování neúspěchu pod pěti kruhy v Pekingu. Ale skutečně tomu tak je. A nic nenasvědčuje tomu, že bude líp. Nagana a zlatých hattricků se znovu jen tak nedočkáme. Proč?

Češi a Slováci vpřed. Draft NHL ukončí hubené časy, po Středoevropanech je hlad

Draftové predikce a samotné drafty hokejové NHL v posledních letech nepřinášely českým fanouškům příliš radosti. Tuzemští hráči nefigurovali na předních pozicích, v prvním kole výběru byste jejich jména od roku 2018 hledali marně. Letos v červenci by s největší pravděpodobností mělo být mizerné období u konce. A mimochodem se očekává velký hlad také po mladících ze Slovenska.

Sportovní tragédie Jiříčka. Měl být v prvním kole draftu NHL, musí na operaci s kolenem

To, co dříve bylo takřka jistotou, už dnes neplatí. Čeští hokejisté, které by si organizace NHL v draftu vybíraly v prvním kole, jsou nedostatkovým zbožím. Naposledy se tak stalo v roce 2018. Skoupé období měl letos ukončit David Jiříček, obránce Plzně, který teprve na konci listopadu oslavil 18. narozeniny. Jenže výlet na organizačně zpackané mistrovství světa do 20 let v Kanadě mu plány značně zkomplikoval. Nyní je totiž jasné, že s poraněným kolenem musí na operaci.

(Ne)odchod hokejového šéfa Krále: Co všechno se za jeho dlouholeté vlády nepovedlo?

Výkonný výbor hokejového svazu se rozhodl, že i přes zveřejnění znepokojivých informací o působení Tomáš Krále za minulého režimu, prezidenta podrží. Nový šéf se bude volit až příští rok. Král vede český hokej dlouhých 13 let a rozhodně nelze říct, že by z nejvyšší pozice dohlížel na to, jak věci parádně šlapou. Spíše naopak. Co všechno bylo a je za vlády plzeňského rodáka špatně?

Ani Voráček, ani Palát. Nový klub NHL si z Čechů vybral pouze brankáře Vaněčka

Zástupci Seattlu Kraken si v rozšiřovacím draftu NHL vybrali z Washingtonu českého brankáře Vítka Vaněčka. Hlavní hvězdou nového hokejového týmu je bek Mark Giordano. Spekulovalo se, že tým kolem generálního manažera Rona Francise sáhne po Jakubu Voráčkovi nebo dvojici posledních vítězů Stanley Cupu Ondřeji Palátovi a Janu Ruttovi. Z Čechů je ve 30členném výběru nakonec pouze Vaněček.