reklama

draft

Výpis příspěvků ke štítku „draft“

Ani Voráček, ani Palát. Nový klub NHL si z Čechů vybral pouze brankáře Vaněčka

Zástupci Seattlu Kraken si v rozšiřovacím draftu NHL vybrali z Washingtonu českého brankáře Vítka Vaněčka. Hlavní hvězdou nového hokejového týmu je bek Mark Giordano. Spekulovalo se, že tým kolem generálního manažera Rona Francise sáhne po Jakubu Voráčkovi nebo dvojici posledních vítězů Stanley Cupu Ondřeji Palátovi a Janu Ruttovi. Z Čechů je ve 30členném výběru nakonec pouze Vaněček.

Basketbalista Krejčí má šanci na NBA. Získal ho Washington a poslal do Oklahomy

Rozehrávač Vít Krejčí byl jako pátý český basketbalista v historii draftován do NBA. 20letého rodáka ze Strakonic hrajícího španělskou ligu za Zaragozu si vybral ve druhém kole na 37. pozici klub Washington Wizards, ale vzápětí jej vyměnil do celku Oklahoma City Thunder. Jako jedničku zvolila Minnesota 19letého amerického křídelníka Anthonyho Edwardse z univerzitního týmu Georgia Bulldogs z NCAA.

Bez prvního kola, ale nadšený. Pořád se klepu, říká Myšák draftovaný Montrealem

Stejně jako loni nezaznělo v prvním kole draftu hokejové NHL žádné české jméno. Čekání tentokrát utnul podle předpokladů 18letý útočník Jan Myšák, na něhož ukázal Montreal jako celkově 48. v pořadí. I když talent z dílny Vervy Litvínov musel vyhlížet zájemce déle, než by chtěl, je z konečného výsledku více než potěšený. Do stovky se těsně vměstnal také další forvard, a to Jaromír Pytlík.

Koronavirus ve sportu: Fotbalisté ve Španělsku nechtějí na hřiště, v NHL vymýšlí, jak dokončit základní část

Evropská fotbalová unie (UEFA) informovala o tom, že některé ligové či pohárové soutěže mohou být ve zvláštních případech ukončeny předčasně a bez sankcí. Zároveň ale vyzývá svazy a asociace, aby soutěže neukončovaly unáhleně. Španělští fotbalisté z tamní první ligy nesouhlasí s návratem na hřiště během pandemie koronaviru. V zámořské hokejové NHL jednají o tom, jak dohrát základní část, do jejíž konce klubům schází mezi jedenácti až čtrnácti zápasy.

reklama