reklama

draft

Výpis příspěvků ke štítku „draft“

(Ne)odchod hokejového šéfa Krále: Co všechno se za jeho dlouholeté vlády nepovedlo?

4. října 2021 06:27

Výkonný výbor hokejového svazu se rozhodl, že i přes zveřejnění znepokojivých informací o působení Tomáš Krále za minulého režimu, prezidenta podrží. Nový šéf se bude volit až příští rok. Král vede český hokej dlouhých 13 let a rozhodně nelze říct, že by z nejvyšší pozice dohlížel na to, jak věci parádně šlapou. Spíše naopak. Co všechno bylo a je za vlády plzeňského rodáka špatně?

Ani Voráček, ani Palát. Nový klub NHL si z Čechů vybral pouze brankáře Vaněčka

22. července 2021 07:07

Zástupci Seattlu Kraken si v rozšiřovacím draftu NHL vybrali z Washingtonu českého brankáře Vítka Vaněčka. Hlavní hvězdou nového hokejového týmu je bek Mark Giordano. Spekulovalo se, že tým kolem generálního manažera Rona Francise sáhne po Jakubu Voráčkovi nebo dvojici posledních vítězů Stanley Cupu Ondřeji Palátovi a Janu Ruttovi. Z Čechů je ve 30členném výběru nakonec pouze Vaněček.

Basketbalista Krejčí má šanci na NBA. Získal ho Washington a poslal do Oklahomy

19. listopadu 2020 08:39

Rozehrávač Vít Krejčí byl jako pátý český basketbalista v historii draftován do NBA. 20letého rodáka ze Strakonic hrajícího španělskou ligu za Zaragozu si vybral ve druhém kole na 37. pozici klub Washington Wizards, ale vzápětí jej vyměnil do celku Oklahoma City Thunder. Jako jedničku zvolila Minnesota 19letého amerického křídelníka Anthonyho Edwardse z univerzitního týmu Georgia Bulldogs z NCAA.

Cestu do NHL mu stoplo šikanování spolužáka. Arizona se zřekla práv na mladou naději

1. listopadu 2020 15:36

Ze 4. kola draftu není cesta do hvězdné hokejové NHL nikdy lehká, ovšem pro Mitchella Millera bude nyní ještě strastiplnější. Před třemi týdny na něj ukázala Arizona Coyotes, prst však rychle stáhla a práv na talentovaného obránce se zřekla. 18letý hráč totiž na škole šikanoval postiženého spolužáka. Škraloupy z minulosti ho nyní dohnaly.

Bez prvního kola, ale nadšený. Pořád se klepu, říká Myšák draftovaný Montrealem

8. října 2020 11:20

Stejně jako loni nezaznělo v prvním kole draftu hokejové NHL žádné české jméno. Čekání tentokrát utnul podle předpokladů 18letý útočník Jan Myšák, na něhož ukázal Montreal jako celkově 48. v pořadí. I když talent z dílny Vervy Litvínov musel vyhlížet zájemce déle, než by chtěl, je z konečného výsledku více než potěšený. Do stovky se těsně vměstnal také další forvard, a to Jaromír Pytlík.

Koronavirus ve sportu: Fotbalisté ve Španělsku nechtějí na hřiště, v NHL vymýšlí, jak dokončit základní část

22. dubna 2020 19:11

Evropská fotbalová unie (UEFA) informovala o tom, že některé ligové či pohárové soutěže mohou být ve zvláštních případech ukončeny předčasně a bez sankcí. Zároveň ale vyzývá svazy a asociace, aby soutěže neukončovaly unáhleně. Španělští fotbalisté z tamní první ligy nesouhlasí s návratem na hřiště během pandemie koronaviru. V zámořské hokejové NHL jednají o tom, jak dohrát základní část, do jejíž konce klubům schází mezi jedenácti až čtrnácti zápasy.

reklama