reklama

Drahá, ale prázdná. Reportér CNN ukázal olympijská sportoviště, kam diváci nevkročí

Tokio je jedno z největších měst na světě. V japonské metropoli žije téměř 14 milionů obyvatel. „Uspořádání olympijských her je obrovská logistická výzva,“ říká ve videu reportér americké CNN Will Ripley. A nakoukl do bubliny, která se kolem letní olympiády vytvořila.

reklama

„Kterýmkoli směrem se podíváte, panorama je nekonečné,“ hlásí z helikoptéry Will Ripley a míří nad Nový národní stadion, na němž proběhne zahajovací i závěrečný ceremoniál letošní olympiády. Stánek, který vyrostl ve čtvrti Šindžuku, má kapacitu 68 tisíc míst. „Stadion stál 1,5 miliardy dolarů,“ dodává Ripley. To je v přepočtu asi 32,7 miliardy korun.

Jenže na tribuny zavítá jen 9,5 tisíce VIP hostů, kteří budou přítomni zahájení her. Včetně první dámy USA Jill Bidenové. Dostat se ke stadionu je pro běžného smrtelníka takřka nemožné, neboť celý perimetr je bedlivě hlídaný policisty. Návštěvníci se tak mohou vyfotit u pěti olympijských kruhů, které stojí v jeho těsné blízkosti.

Bublina, co příliš nefunguje

Ripley se také ptá místních, jak se na konání letní olympiády dívají. „Mám trochu obavy z té bubliny, co se kolem toho vytvořila. Určitě to není ideální,“ řekla jedna z obyvatelek Tokia. Jenže právě ta bublina je důležitá, neboť má sportovce chránit před rizikem nákazy koronavirem. Ale jak se ukazuje, nestačí to, neboť nákaza se šíří.

„Počet sportovců uvnitř olympijské vesnice, kteří jsou testování pozitivně, se zvyšuje,“ upozorňuje reportér americké CNN. A to přestože jsou sportovci na koronavirus testováni denně. Všech 18 tisíc sportovců bydlí v několika budovách oddělených od zbytku města.

Miliardy dolarů v trapu

„Japonsko do olympijských sportovišť, jejichž většina se nachází v Tokiu, vrazilo miliardy dolarů,“ pokračuje Will Ripley prolétávající vrtulníkem nad několika kolbišti. „A to vše kvůli tomu, aby se z prázdných hledišť nakonec ozýval jen umělý hluk simulující přítomnost fanoušků,“ dodává.

„Tohle bude olympiáda jako žádná jiná. Ale svět se dívá a chce vidět, že to Japonsko zvládne. Uprostřed pandemie a uprostřed nouzového stavu,“ uzavírá Will Ripley.

Tagy:
Japonsko CNN Tokio olympiáda sport sportoviště Letní olympijské hry v Tokiu 2021 Nový národní stadion

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce
Zahraničí

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Sledujte ŽIVĚ velkou politickou debatu s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ velkou politickou debatu s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Jak na Divokém západě. Migranty zahánějí američtí pohraničníci na koních s bičem v ruce

Na hranicích mezi USA a Mexikem jsou stále tisíce migrantů převážně z Haiti, velký rozruch ale vyvolali pohraniční strážníci. V kloboucích, na koních a s bičem v ruce zahánějí zpátky všechny, kteří se přes řeku Rio Grande snaží dostat do Spojených států. Záběry pobouřily téměř celou Ameriku a vláda prezidenta Joea Bidena se dostává pod stále větší tlak. Důvodem je rozrůstající se tábor pod mostem, který spojuje texaské město Del Rio s mexickým Ciudad Acuña.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne měl v Lánech nabitý program

Prezident Miloš Zeman opustil ve středu dopoledne Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), ve které byl kvůli dehydrataci a vyčerpání hospitalizován od minulého úterý. Hlavu státu čekal odpoledne poměrně nabitý program. Měl totiž domluvené rovnou tři schůzky, a to s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) kvůli rozpočtu, se šéfem ODS Petrem Fialou a také s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou.

reklama