CNN Prima News džihádisté

džihádisté

Výpis příspěvků ke štítku „džihádisté“

Chci domů, volá o pomoc nejznámější nevěsta džihádistů. Britové jí nevěří

16. června 2021 22:19

Snad nejznámější nevěsta džihádistů Shamima Begumová opět prosí, aby se mohla vrátit domů, tedy do Velké Británie. Byla prý jen hloupým dítětem, když odešla do Sýrie a přidala se k Islámskému státu. Británie už jí ale odebrala občanství a její návrat zamítl i letos v únoru nejvyšší soud. Begumová se tak podle některých expertů zřejmě snaží obměkčit tamní veřejnost.

Tažení Indie proti „džihádu lásky“. Za mezináboženský svazek hrozí 10 let vězení

5. prosince 2020 19:47

Na základě nového zákona, schváleného v indickém státě Uttarpradéš, byl zatčen první muslim. Obvinění se týká takzvaného love jihadu neboli „džihádu lásky“. Jedná se o předpoklad, že muslimové cíleně lákají hinduistické ženy do sňatku, aby je přiměli ke konverzi. Obecně je džihád lásky považován za konspirační teorii.

Džihádisté po pěti letech přiznali, že mučili a znásilňovali mladou Američanku

25. července 2020 20:15

V roce 2013 byla humanitární pracovnice Kayla Muellerová zajata a zadržena jako rukojmí v Sýrii, kde byla do své smrti v roce 2015 sexuálně zneužívána a mučena. Ke spoluúčasti na jejím trýznění se po pěti letech přiznali dva Džihádisté, kteří byli součástí skupiny čtveřice bestiálních teroristů přezdívané kvůli britskému přízvuku Beatles.