
Nové televizní poplatky mohou být protizákonné, míní mezinárodní expert. Ministerstvo je klidné
Snad nejznámější nevěsta džihádistů Shamima Begumová opět prosí, aby se mohla vrátit domů, tedy do Velké Británie. Byla prý jen hloupým dítětem, když odešla do Sýrie a přidala se k Islámskému státu. Británie už jí ale odebrala občanství a její návrat zamítl i letos v únoru nejvyšší soud. Begumová se tak podle některých expertů zřejmě snaží obměkčit tamní veřejnost.
Při protiteroristických operacích v tuniských horách se odpálila sebevražedná atentátnice s kojencem. Ve čtvrtek večer o tom informovalo tuniské ministerstvo vnitra, podle něhož při bezpečnostních akcích u hranice s Alžírskem přišli o život i další dva islámští extremisté.
Na základě nového zákona, schváleného v indickém státě Uttarpradéš, byl zatčen první muslim. Obvinění se týká takzvaného love jihadu neboli „džihádu lásky“. Jedná se o předpoklad, že muslimové cíleně lákají hinduistické ženy do sňatku, aby je přiměli ke konverzi. Obecně je džihád lásky považován za konspirační teorii.
Podle režisérky a scenáristky Andrey Sedláčkové žijící v Paříži si Francouzi na neustálé teroristické útoky zvykají, i když jsou pokaždé otřesné. „Počítáme s tím, že nebezpečí je na každém kroku,“ řekla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Analytik Jan Eichler to považuje za vítězství teroristů.
V roce 2013 byla humanitární pracovnice Kayla Muellerová zajata a zadržena jako rukojmí v Sýrii, kde byla do své smrti v roce 2015 sexuálně zneužívána a mučena. Ke spoluúčasti na jejím trýznění se po pěti letech přiznali dva Džihádisté, kteří byli součástí skupiny čtveřice bestiálních teroristů přezdívané kvůli britskému přízvuku Beatles.