CNN Prima News eGovernment

eGovernment

Výpis příspěvků ke štítku „eGovernment“

Další výpadek systému státní správy. Nefungovaly služby českého e-governmentu

7. června 2021 11:20
Aktualizováno

Základní elektronické služby státní správy zhruba hodinu nefungovaly. Výpadek zaznamenaly základní registry a národní bod pro identifikaci a autentizaci, o nedostupnosti služeb informovaly webové stránky eidentita.cz. Podle vyjádření ministerstva vnitra pro CNN Prima NEWS mělo k výpadku dojít „v rámci obnovy a posilování hardwaru“.

Země pro budoucnost? Stát digitalizaci neumí, padající systémy jsou pravidlem

7. června 2021 05:27

Digitalizace v rukou státu představuje tragický a odstrašující případ. Za poslední půlrok se s technickými potížemi potýkalo hned několik důležitých systémů státní správy, e-shopem na dálniční známky počínaje a evidencí skutečných majitelů zřejmě nekonče. Výpadky a chybové hlášky se stávají spíše pravidlem než výjimkou, hodnotí oslovení IT experti.

Řidičský průkaz v mobilu? Už brzy, plánuje Hamáčkův náměstek Strouhal

28. září 2020 14:30

Česká republika se v digitalizaci veřejné správy inspiruje Dánskem. V posledních dvou letech jsme se podle hodnocení OSN posunuli mezi země s velmi rozvinutým eGovernmentem. Občanský průkaz nebo cestovní pas si ale do mobilních telefonů zatím nenahrajeme, u řidičáků je to na dobré cestě. Databáze úřadů se také brzy propojí, občané tak budou muset opět o něco méně papírovat. „Do pěti let budou Češi moci většinu služeb v komunikaci se státem vyřídit elektronicky,“ tvrdí Jaroslav Strouhal, náměstek ministra vnitra pro informační a komunikační technologie.