reklama
CNN Prima News Emmanuel Macron

Emmanuel Macron

Výpis příspěvků ke štítku „Emmanuel Macron“

Macrone, podej demisi! Přes 200 tisíc Francouzů protestovalo proti covidovým pasům

V Paříži i řadě dalších francouzských měst se v sobotu konaly demonstrace odpůrců takzvaných covidových pasů, jimiž se bude od 9. srpna nutné prokázat před vstupem na většinu veřejných míst. Podle ministerstva vnitra vyšlo do ulic přes 200 tisíc lidí, což je více než předchozí dvě protestní soboty. V Paříži se část demonstrantů střetla s policií. Na několika místech protestující útočili na novináře, uvedla agentura AFP.

Tisíce Francouzů znovu v ulicích. Vadí jim nový režim, se kterým přišel Macron

Tisíce lidí vyšly ve středu do ulic francouzských měst vyjádřit nesouhlas s plánovaným režimem v restauracích, obchodních centrech nebo na kulturních akcích, který v pondělí ohlásil prezident Emmanuel Macron v souvislosti s rostoucími počty případů nákazy novým koronavirem. V Paříži se protest neobešel bez výtržností a policie použila i slzný plyn, uvedla agentura Reuters. Shromáždění se konala i v dalších městech, úřady hlásily celkem asi 19 tisíc účastníků.

Zdravotníci bez očkování přijdou o práci. Ve Francii to vře kvůli Macronovu projevu

Francouzský prezident Emmanuel Macron v posledním projevu k národu prohlásil, že každý, kdo bude chtít jít od srpna do restaurace a baru, jet dálkovým vlakem či jen vkročit do obchodního centra, bude se muset prokázat očkováním nebo negativním testem na covid. Macron rovněž nařídil povinné očkování všem zdravotníkům. To vše způsobilo, že jedni se narychlo registrují k vakcinaci a druzí se bouří.

Plukovník o migrantech ve Francii: Jako když přijde host do domu a lehne si na gauč

Francie v minulosti přijala tolik migrantů, až došlo k přehlcení školství a celé národní infrastruktury. V pořadu Interview to řekl francouzský plukovník ve výslužbě a vystudovaný sociolog André Thiéblemont. Bývalý voják mimo jiné podepsal v dubnu otevřený dopis prezidentovi Emmanuelu Macronovi, který varuje před občanskou válkou a islamismem. Thiéblemont ale odmítá načasování spojené s takzvaným Alžírským pučem.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, varují před občanskou válkou

Francie zažívá v posledních týdnech velmi neklidné období. Přednedávnem totiž skupina vysloužilých armádních generálů dopisem varovala prezidenta Emmanuela Macrona, aby zatočil s islamismem, jinak v zemi hrozí občanská válka. Nyní přišel další dopis, tentokrát od vojáků v aktivní službě. I ti hlavu státu upozorňují, že islamismus je pro Francii nebezpečím, ale zároveň ho obviňují ze „zbabělosti, lhaní a perverze“.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu

Otevřený dopis z řad vysloužilých generálů je pro současnou Francii stále silným tématem. S názorem bývalých armádních špiček, že je třeba zatočit s islamismem, souzní většina Francouzů a zvedá se tak vlna proti prezidentu Macronovi. Tu se aktuálně daří ve svůj prospěch využít jeho soupeřka z minulých prezidentských voleb Marine Le Penová. Její popularita nyní strmě roste.

Dvě stě let od smrti Napoleona. Odborníci se přou, zda na generála vzpomínat

Pro jedny opěvovaný hrdina, pro druhé nejkontroverznější postava francouzských dějin. Ve středu 5. května uplynulo přesně 200 let od smrti vojevůdce, generála a císaře Napoleona Bonaparta. K výročí chystá projev také francouzský prezident Emmanuel Macron, odborníci se ovšem přou, jak bude jeho vystoupení vypadat. Všichni čekají, zda bude hlava státu vzpomínat jen v dobrém.

reklama