reklama
CNN Prima News Emmanuel Macron

Emmanuel Macron

Výpis příspěvků ke štítku „Emmanuel Macron“

Migrační krize ve Francii. Pašeráci mají uprchlíkům mířícím do Británie hrozit smrtí

26. listopadu 2021 15:46

Francie s Británií se pustily do křížku kvůli bobtnající migrační krizi u břehů Dunkerku. Ve středu se při snaze překonat Lamanšský průliv utopilo 27 migrantů. Britský premiér Boris Johnson zveřejnil dopis francouzskému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi, ve kterém ho žádá, aby zamezil přílivu uprchlíků do Francie. Jenže to Paříž pobouřilo a z migrační krize se stala i krize mezistátní.

Zemmour dál dotahuje Macrona. Brojí proti migraci a úpadku země, na novináře mířil zbraní

22. října 2021 13:49

Přednášky, které vypadají jako předvolební mítinky, první sponzorské dary, možný hlavní štáb a spojenectví - bývalý krajně pravicový novinář Éric Zemmour sice ještě oficiálně neohlásil svou kandidaturu na prezidenta Francie, ovšem kampaň na jeho podporu už jede na plné obrátky, píše AFP. Na Zemmoura se navíc nevztahují žádná omezení pro kandidáty, protože on jím ještě stále oficiálně není. To mu zajišťuje více volnosti i například prostor ve sdělovacích prostředcích bez limitů.

Kontroly covid pasů fungují. Francie během léta zvýšila proočkovanost o 20 procent

21. října 2021 09:16

Zavedení přísných kontrol covid pasů – jak očkování, tak testů – se zatím ukazuje jako nejúčinnější cesta k proočkování co největší části populace. Jako příklad lze uvést Francii, která neočkovaným velmi znepříjemnila život od poloviny července a přes masové protesty donutila od té doby přibližně 20 procent všech Francouzů k vakcinaci. Aktuálně tak má Francie naočkovaných 75 % obyvatel a řadí se k zemím, které mohou rozvolňovat. Vydá se Česko stejnou cestou?

Země, kde se po zemi kutálí hlava učitele? Občanská válka, říká Zemmour a burcuje Francouze

13. října 2021 09:12

Ve Francii vychází nová politická hvězda, která může výrazně zasáhnout do jarních prezidentských voleb. Není členem žádné strany a svou kandidaturu ještě ani oficiálně nepotvrdil. Třiašedesátiletý spisovatel a novinář Erik Zemmour v posledních průzkumech předběhl všechny známé politiky a ve volbách by se dostal do druhého kola – jako přímý soupeř Emmanuela Macrona. Čím Francouze uhranul?

Zatočím s migranty, slibuje Francouzům Zemmour. V průzkumech už šlape na paty Macronovi

8. října 2021 06:30

Už v květnu ve Francii rozhodnou ve volbách o novém šéfovi Elysejského paláce a současný prezident Emmanuel Macron rozhodně nemá obhajobu jistou. V září totiž nepřímo ohlásil kandidaturu pravicový ultranacionalista Éric Zemmour, který se za pouhý měsíc v průzkumech vyšvihl těsně za Macrona. Rétorika Zemmoura je jasná – chce Francii očistit od islámu.

Fascinující láska i po 20 letech. Nová kniha odhaluje milostný vztah Macronových

11. září 2021 13:33

Emmanuel a Brigitte Macronovi tvoří pár zhruba 20 let, přesto je jejich vztah velmi intenzivní. Prezident volá své ženě každou hodinu a půl a občas na ni i žárlí, říká spisovatelka Gaël Tchakaloffová, které tento týden vyšla nová biografie o prezidentském manželském páru. Kvůli své knize sledovala manžele Macronovy poslední rok a půl snad na každém kroku. Jejich milostný vztah ji naprosto fascinoval.

reklama