CNN Prima News Emmanuel Macron

Emmanuel Macron

Výpis příspěvků ke štítku „Emmanuel Macron“

Mezi pasťákem a vojnou, mobil nahradí kultura a práce. Francie chce zatočit s násilnými dětmi

Neotřelým způsobem se rozhodla francouzská vláda bojovat s nekontrolovaným násilím mezi mladistvými. Pro problémové a jinak nepřizpůsobivé výtržníky ve věku 13 až 16 let vybuduje síť experimentálních internátů. Podle francouzského premiéra Gabriela Attala je třeba přivést mladé záškoláky a turbulentní žáky na správnou cestu, citoval ho web France 24.

Brutální útoky na děti ve Francii: Dívku měli zbít žáci kvůli víře, zkopali ji do bezvědomí

Francií otřásají případy surových útoků na děti. V pařížské nemocnici v pátek zemřel 15letý chlapec, kterého o den dříve zbila maskovaná skupina. Média se soustředí také na případ zřejmě nábožensky motivovaného útoku uvnitř muslimské komunity. Vrstevníci zbili do bezvědomí 13letou dívku, a to nejspíš kvůli stylu oblékání. Podle dívčiny matky proto, že se chová „svobodně“. Ani škola ji nedokázala ochránit. Hlavní viníci jsou ve vazbě.

Šándor: Zelenského požadavky jsou nereálné, pokračování bojů má smysl pouze v jednom případě

Česko není ve válce, jak občas tvrdí vláda, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS bezpečnostní a vojenský expert, generál v záloze Andor Šándor. Aktuální situace Ukrajinců bránících se ruské agresi je podle něj kritická, NATO by ale své vojáky do válkou zmítané země posílat nemělo. Bývalý šéf vojenského zpravodajství se také vyjádřil k hrozbě vypuknutí třetí světové války nebo tomu, jestli Andrej Babiš (ANO) představuje bezpečnostní riziko pro Českou republiku.

Vražda školáka otřásá Francií: Zvířata, zmasakrovali ho, říká starosta. Zasáhne i Macron

V pařížské nemocnici v pátek odpoledne zemřel 15letý hoch, kterého ve čtvrtek krátce po vyučování nedaleko školy ve městě Viry-Châtillon napadla skupinka maskovaných lidí a surově ho zbila. Zraněného chlapce v uličce našel náhodný kolemjdoucí. V souvislosti s vyšetřováním byl v pátek zadržen a umístěn do vazby 17letý mladík, informovala prokuratura v Évry. Násilnost činu Francii šokovala, úřady ho vyšetřují jako vraždu, píší média. Prezident Emmanuel Macron slíbil nové programy na pomoc se zvládáním rostoucí agresivity dětí.

Macron přiostřuje. Ukrajině slibuje nové rakety i stovky starých obrněných vozidel

Francie dodá Ukrajině, která se už přes dva roky brání rozsáhlé ruské vojenské agresi, stovky starých obrněných vozidel a nové střely země-vzduch. Řekl to francouzský ministr obrany Sébastien Lecornu. Šéf resortu obrany dodal, že prezident Emmanuel Macron ho po hovoru se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským požádal, aby připravil další balík vojenské pomoci, ve kterém bude i staré, ale stále funkční francouzské vybavení.

Macron baví internet. Byla to svatba, připojil se k vtipům o svých snímcích s hlavou Brazílie

Fotografie z pracovní cesty francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v Jižní Americe baví sociální sítě. Z oficiálních snímků s jeho brazilským protějškem Luizem Ináciem Lulou da Silvou lze totiž snadno nabýt dojmu, že se spíše než o diplomatickou návštěvu jednalo o novomanželský výlet. Internet se nyní hemží kolážemi fotek obou hlav států. Na vlnu vtipných příspěvků se naladil i sám prezident Macron.

Akce „XXL– čisté místo“ má zničit drogové gangy v Marseille. Ve městě umírají nevinní lidé

Francie přichází s operací nazvanou „XXL – čisté místo“. Padesát mrtvých si totiž jen za minulý rok vyžádala válka drogových gangů v Marseille. Jsou mezi nimi i zcela nevinné náhodné oběti střelby v ulicích. Úřady si s drogami a související kriminalitou neví rady. Do drogami prolezlého města ji přijel tento týden osobně představit prezident Emmanuel Macron. Místní ale v úspěch moc nevěří.