reklama
CNN Prima News eRouška

eRouška

Výpis příspěvků ke štítku „eRouška“

Firmy, které odrazují od eRoušky a trasování, bude kontrolovat inspekce, varoval Středula

2. listopadu 2020 13:04

Firmy, které přikazují zaměstnancům nepoužívat aplikaci eRouška nebo se neúčastnit trasování kontaktů, bude kontrolovat Státní úřad inspekce práce. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula to řekl na tiskové konferenci po pondělním zasedání tripartity. Podle něj se na kontrolách odbory shodly s ministerstvem práce a sociálních věcí.

Aplikaci eRouška si aktivoval milion lidí, pomohly textové zprávy. Stále je to málo

15. října 2020 10:17

Aplikaci eRouška si v mobilních telefonech aktivoval v Česku milion lidí. Informovali o tom zástupci projektu Chytrá karanténa. Oznámili nárůst počtu stažení za poslední den, kdy operátoři rozesílali textové zprávy s výzvou k instalování aplikace, o 178 000 na 861 000 aktivací. Do konce léta mělo aplikaci jen asi čtvrt milionu lidí. Podle dřívějších vyjádření ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) by bylo pro maximální využití této aplikace v koronavirové epidemii potřeba, aby si ji do telefonu stáhlo šest milionů uživatelů.

Nová eRouška je opět terčem kritiky. Žere baterku, není kompatibilní s určitými mobily

18. září 2020 15:34

Od pátku je k dispozici ke stažení nová verze aplikace eRouška, jejíž účel spočívá v upozornění na možný kontakt s infikovaným. Stejně jako u dřívější verze si i na tuto uživatelé stěžují. Aplikace eRouška 2.0 totiž, stejně jako její předchůdkyně, silně ubírá životnost baterie telefonu a navíc není s některými přístroji vůbec kompatibilní. Tím ovšem výčet chyb nekončí.

Nová eRouška bude do dvou týdnů, dokáže anonymně varovat před setkáním s nakaženým

1. září 2020 12:54

Do dvou týdnů má být spuštěna nová verze aplikace eRouška 2.0. Ta bude nejen pomáhat s trasováním kontaktů, ale měla by umět i anonymně varovat uživatele, že se mohl setkat s nakaženým člověkem. Aplikace eRouška 2.0 také oproti předchůdci má spolehlivě fungovat i na mobilech od firmy Apple. Novináře o tom dnes informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

reklama