reklama
CNN Prima News Eurostat

Eurostat

Výpis příspěvků ke štítku „Eurostat“

Češi pracují déle a umírají dříve, než je průměr EU. Mzdy tomu neodpovídají

26. srpna 2021 05:23

Češi v průměru stráví prací 36 let svého života. Více než většina obyvatel Evropské unie. Na druhé straně se dožívají nižšího věku. V práci strávíme průměrně 45 procent času, který máme na světě vymezený. Vyplývá to z aktuálních údajů Eurostatu. Změnit to podle ekonomů můžeme jen skrze transformaci ekonomiky směrem k produkci s vyšší přidanou hodnotou.

Recepty SPD Ústecku nepomůžou, říká Lipavský. Vždyť ani neumí zeměpis, rýpe Okamura

12. srpna 2021 07:24

Výrok předsedy Pirátů a hlavního lídra koalice Pirátů a STAN Ivana Bartoše, ve kterém srovnával Ústecký kraj s Rumunskem, vyvolal emotivní přestřelku mezi lidmi i mezi politiky. Šéf SPD Tomio Okamura ho označil za „dehonestující“. Naopak Pirátský poslanec Jan Lipavský svého předsedu hájí a doplňuje k němu statistku Eurostatu, ze které Piráti vycházejí.

Naděje dožití klesla ve většině zemí Evropské unie, v Česku se snížila o rok

8. dubna 2021 21:34

V naprosté většině zemí Evropské unie vloni meziročně klesla naděje dožití. V devíti státech, a to včetně České republiky, ukazatel klesl ve srovnání s rokem 2019 o jeden rok a více, ukázaly údaje evropského statistického úřadu Eurostat. Mírný růst naděje dožití zaznamenaly v EU jen Dánsko a Finsko. V posledních desetiletích naděje dožití v západní Evropě neustále rostla, její pokles je od 60. let velice neobvyklým jevem.

Češky rodí více dětí. Úhrnná plodnost českých žen je třetí nejvyšší v Evropské unii

25. března 2021 13:00

V Evropské unii se v roce 2019 narodilo 4,2 milionu dětí. To je asi o 500 tisíc méně než v roce 2008. Za stejné období se také mírně snížila úhrnná plodnost žen. V průměru na každou připadalo 1,53 živě narozeného dítěte, zatímco v roce 2008 tento ukazatel dosahoval hodnoty 1,57. Vyplývá to z aktuálních údajů Eurostatu.

reklama