CNN Prima News Eurostat

Eurostat

Výpis příspěvků ke štítku „Eurostat“

Inflace v EU dál překonává rekordy. V říjnu přesáhla 11 procent, v Česku tempo zpomalilo

17. listopadu 2022 11:44

Míra inflace v Evropské unii v říjnu vystoupila na 11,5 procenta a již devátý měsíc v řadě překonala předchozí rekord. Proti zářijové hodnotě se zvýšila o šest desetin procentního bodu. Oznámil to statistický úřad Eurostat. V Česku tempo meziročního růstu cen proti září zpomalilo o 2,3 procentního bodu, s hodnotou 15,5 procenta však míra inflace zůstává nad průměrem a je sedmá nejvyšší v unii.

Inflace v EU pokořila další rekord. V Česku rostou ceny pátým nejrychlejším tempem

19. října 2022 11:38

Míra inflace v Evropské unii v září překonala další rekord, ze srpnových 10,1 procenta se dostala na 10,9 procenta. Oznámil to ve středu statistický úřad Eurostat. V České republice tempo meziročního růstu cen zrychlilo o sedm desetin procentního bodu a s hodnotou 17,8 procenta je páté nejvyšší v unii po pobaltských zemích a Maďarsku.

Ženy v ČR pracují na plný úvazek třikrát častěji než v západní Evropě. Trh práce nabízí změnu

28. září 2022 08:05

V České republice je proti zemím ze západní Evropy stále nízký podíl pracujících žen na částečný úvazek. V Česku jej využívá zhruba deset procent žen, zatímco průměr v západní Evropě je 35 procent, vyplývá z dat Eurostatu. Tradičně jsou částečné úvazky nejvíce rozšířeny v Nizozemsku, kde takto pracují tři čtvrtiny žen. V Německu nebo Rakousku se podíl žen s částečným úvazkem blíží polovině.

Česko čelí inflačnímu kobercovému náletu. Proč u nás ceny rostou rychleji než v Německu?

22. srpna 2022 14:51

Česká republika vykazuje prakticky od začátku vzestupu inflace jedno z nejvyšších temp růstu cenové hladiny z celé Evropské unie. Tuzemská inflace se pohybuje prakticky na dvojnásobku průměru sedmadvacítky, ale i zemí eurozóny. Ceny u nás rostou také dvakrát rychleji než v sousedním Německu. Analytici České národní banky ukázali, čím to je.