CNN Prima News Evropský parlament

Evropský parlament

Výpis příspěvků ke štítku „Evropský parlament“

Setkání s Nejedlým? Poslední kapka. Kolaja řekl, proč Piráti chtějí Blažka vytlačit z vlády

Pavel Blažek (ODS) má za sebou už několik škraloupů. Je naprosto nepřijatelné, aby se ministr spravedlnosti potkával s lobbistou, který má vazby na Rusko. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec a 1. místopředseda Pirátů Marcel Kolaja. Piráti hlasují o výzvě, aby jejich poslanci a ministři navrhli odvolání Blažka z funkce. Podnětem bylo srpnové setkání člena ODS s bývalým Zemanovým poradcem Martinem Nejedlým. Podle Kolaji šlo o poslední kapku.

Kalousek a Nerudová se mýlí. Nejspíš už vedou kampaň, reagoval Fiala na kritiku vlády

Premiér Petr Fiala (ODS) se ohradil proti kritice vládních snah o konsolidaci veřejných financí ze strany Danuše Nerudové a Miroslava Kalouska (TOP 09). Jejich negativní vyjádření jsou podle něj, jak uvedl v rozhovoru pro iDnes.cz, zřejmě součástí předvolební kampaně do europarlamentu. Nerudová v eurovolbách povede kandidátku STAN, o možné Kalouskově kandidatuře se zatím spekuluje.

GLOSA: Nejsme proruští, hlásá SPD. David však pochybuje, kdo vraždil v Buči. Že by Marťani?

Europoslanec Ivan David (SPD) ve vysílání CNN Prima NEWS zmínil svou pochybnost nad tím, zda stovky ukrajinských civilistů v Buči popravili členové ruské armády. Zkusme se tedy zamyslet nad „skutečným“ strůjcem tohoto masakru. Může za to Kalousek? Či snad Marťani? Nebo nebohé Ukrajince střílela zezadu do hlav vlastní armáda? Zatímco David prohlašuje, že je mu jedno, pokud ruská propaganda používá stejné argumenty jako on, někomu to jedno jistě není. Putin a spol. mohou být z aktivit člena SPD nadšeni.

Zdechovského námluvy s ODS ve studiu nezabraly. Vondra nadále evropské Spolu odmítá

Spojí se ODS, KDU-ČSL a TOP 09 do evropských voleb 2024 pod vlajkou Spolu, nebo se rozdělí? Otázka, na kterou uvnitř trojkoalice panují velmi různorodé názory. Odpůrcem evropského Spolu je například europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Ten označil deset společných programových bodů, které sepsal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), za fráze, na nichž se shodnou skoro všichni. „Není možné se volební kampaní profrázovat a promlčet,“ vzkázal ve vysílání CNN Prima NEWS.

Europoslanci kritizují Jourovou. Působila jako zametačka pana Babiše, rýpl si Peksa

Věra Jourová (ANO) v Evropské komisi působila dojmem, že je zametačkou problémů Andreje Babiše (ANO). Ve speciálním vysílání s názvem České zájmy v Evropě na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Podle něj by česká vláda měla jako příštího eurokomisaře navrhnout osobu, která má potenciál získat silnější portfolio, a tím více ovlivňovat chod EU. S kritikou Peksy nesouhlasil europoslanec Ondřej Knotek (ANO).

Europoslanci pálili do Davida: Proti cenzuře brojí schvalovač genocidy. Sprosťárna, bránil se

Europoslanec Ivan David (SPD) ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS zmínil svou pochybnost nad tím, zda stovky ukrajinských civilistů v Buči skutečně popravili členové ruské armády. Politika, který v případě ruské invaze velmi často používá rétoriku podobnou kremelské propagandě, další europoslanci obvinili ze zpochybňování či schvalování genocidy. David taková nařčení označil za „sprosťárnu“.

Vondra ostře o von der Leyenové: Green Deal je tragédie. Všechno zdražuje a horko je furt dál

Green Deal je tragédie ve své radikalitě, protože všechno jen zdražuje a horko je tu furt. Ve speciálním vysílání s názvem České zájmy v Evropě na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou ostře zkritizoval za to, jak se EU vypořádávala s covidovou krizí a právě i s Green Dealem. Pochvalu si Komise od Vondry naopak vysloužila za pomoc Ukrajině, která se již rok a půl brání ruské invazi.

Sledujte speciál České zájmy v Evropě s europoslanci. Co chtějí v EU prosazovat?

V jakém stavu je EU před klíčovými volbami do Evropského parlamentu a proč dění v Bruselu ovlivňuje naše životy více než kdy dřív? V živé debatě přímo ze Štrasburku bude na otázky moderátorky Terezie Tománkové odpovídat sedm europoslanců a europoslankyň. Speciál České zájmy v Evropě můžete sledovat již v úterý od 10:30 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Chceme hrát v EU první ligu. Farský naznačil, proč dala Nerudová přednost STAN před TOP 09

Byli jsme až překvapeni, jak moc si s Danuší Nerudovou názorově sedíme. Naši kandidáti do Evropského parlamentu nepůjdou hrát druhou ligu. V obsáhlém rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl místopředseda STAN Jan Farský. Bývalý poslanec se rozpovídal například o tom, jak spojenectví s někdejší kandidátkou na českou prezidentku vznikalo a čím STAN u Nerudové zabodoval. Farský zároveň zpětně zhodnotil kauzu Dozimetr či svou kontroverzní cestu do USA.

Farský: Za cestu do USA jsem zaplatil dost. Evropskému prostoru mám co nabídnout

Za cestu do Spojených států jsem zaplatil dost, plánoval jsem si to jinak. V životě jsou ale věci, které prostě nevyjdou podle plánu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Bývalý poslanec, který bude společně s ekonomkou Danuší Nerudovou lídrem Starostů ve volbách do Evropského parlamentu, se rovněž rozpovídal o tom, jak spojenectví s někdejší kandidátkou na prezidenta vznikalo. Farský zároveň zpětně zhodnotil kauzu Dozimetr.