CNN Prima News Evropský parlament

Evropský parlament

Výpis příspěvků ke štítku „Evropský parlament“

Okamura se omluvil Zdechovskému za lži o migrantech. Kuriózně při tom kličkoval

16. srpna 2022 22:17

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura se veřejně omluvil europoslanci Tomáši Zdechovskému a jeho bývalému kolegovi Pavlu Svobodovi (oba KDU-ČSL) za své lži ohledně hlasování o uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů. Omluvu mu nařídil pražský městský soud již v dubnu. Opoziční poslanec přitom na Facebooku využil mnoho nástrojů, aby omluvu co nejlépe skryl. Zdechovský v reakci na to Okamuru označil za chudáka.

EU jako samoobsluha na platy: Úředníci si uprostřed krize výrazně polepší, i o desítky tisíc

19. července 2022 14:01

Na výrazné zvýšení platů se může ještě letos těšit na šedesát tisíc lidí pracujících pro Evropskou unii, Evropskou komisi či Parlament a Radu, tedy i řadoví úředníci. Očekává se, že jejich výdělky vzrostou až o 8,5 procenta, protože v Belgii a Lucembursku jsou indexovány podle inflace. Informaci zveřejnil německý list Handelsblatt.

Fiala ve Štrasburku nezaujal. V médiích jsem nenašel jedinou citaci, kritizuje Svoboda

7. července 2022 07:15

Projev premiéra Petra Fialy na plénu Evropského parlamentu (EP) byl velmi obsáhlý, což byla největší slabost. Tak zkritizoval předsedu ODS bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Podle něj v zahraničních médiích nezazněla žádná zajímavá citace. S tím v pořadu souhlasil i exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Politologové by ale v kritice byli mírnější.

Poslední překážka padla. Europoslanci podpořili zařazení jádra a plynu mezi zelené investice

6. července 2022 12:37

Poslanci Evropského parlamentu ve středu podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. Na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazované zvláště levicovými frakcemi. Cílem pravidel, která podporuje většina členských zemí včetně Česka, je motivovat investory k podpoře energií nahrazujících například ropu či uhlí. Hlasováním padla poslední překážka pro přijetí těchto pravidel.

Gregorová: Češi mrznout nebudou, máme plné zásobníky. Jen na dva měsíce, varuje Konečná

6. července 2022 11:41

Čeští občané se nemusí obávat, že by neměli v zimě čím topit. Už jen proto, že se Česku daří plnit plynové zásobníky. Myslí si to pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Podle ní je však nutné, aby Evropská unie jednala solidárně, pokud chce minimalizovat dopady energetické krize na své občany. Uvedla to ve speciální debatě Česko v čele EU na CNN Prima NEWS.

Energetika, uprchlická vlna či evropská ekonomika. Fiala představil priority předsednictví

6. července 2022 09:38

České předsednictví Radě EU se bude opírat o pětici priorit. Vyřešení uprchlické vlny, přípravu poválečné obnovy Ukrajiny, energetickou bezpečnost Evropské unie, strategickou odolnost evropské ekonomiky a odolnost vůči vnějším i vnitřním hrozbám pro demokracii. Během projevu v Evropském parlamentu je představil český premiér Petr Fiala (ODS). Předseda vlády rovněž požádal europoslance, aby nevyřazovali jádro z taxonomie čistých energetických zdrojů.

Konec spalovacích motorů: Hubáčková se za naše zájmy bila málo, kritizuje opozice

1. července 2022 23:11

Česká republika sice zvedla ruku pro zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory od roku 2035, stejně jsme ale při vyjednávání v Evropském parlamentu uspěli. Tak hodnotí začátek českého předsednictví ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Podle opozice se ale za zájmy Česka bila málo. Vyšší dotace a ústupky českým teplárnám prý nestačí.