reklama
CNN Prima News Evropský parlament

Evropský parlament

Výpis příspěvků ke štítku „Evropský parlament“

Europarlament zavádí kontrolu elektronických zpráv. Šmírování, nebo bič na pedofily?

Elektronická komunikace bude pod bedlivou kontrolou. Zásadní zásah do soukromí v úterý odhlasoval Evropský parlament. Jako důvod uvedl boj proti dětské pornografii. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) novou směrnici kvituje, naopak místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja (Piráti) se proti narušování soukromí ohrazuje. „Nepřipadá mi to v pořádku. Piráti hlasovali proti masivnímu šmírování,“ prohlásil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Vávra: Policie má chytat ty, kteří zneužívají děti, ne kontrolovat lidem Facebook

Europarlament schválil pravidla umožňující internetovým platformám filtrovat zprávy kvůli dětskému pornu. Podle zakladatele Společnosti pro obranu svobody projevu a herního vývojáře Daniela Vávry se však predátoři jen přesunou na jiné aplikace, kde se „šmírování“ vyhnou. Policie má chytat ty, kteří zneužívají děti, ne kontrolovat nevinným lidem Facebook, dodal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová považuje rezoluci Evropského parlamentu o střetu zájmů Andreje Babiše (ANO) za důležitý vzkaz premiérovi. Podle ní není možné, aby byl současně v politice a nepřímo ovládal Agrofert, který čerpá evropské nebo národní dotace. „My mu to nezakazujeme, ale ať odejde z politiky,“ řekla Pekarová Adamová v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Babiš je hamižný a nechutný, hodnotí opozice premiérovu reakci na rezoluci europoslanců

Čeští opoziční politici považují střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) za jasný, takže je nepřekvapuje usnesení, ve kterém jej odsoudil Evropský parlament (EP). Premiér by podle nich měl odejít z politiky, nebo zajistit, aby holding Agrofert z jeho svěřeneckých fondů nepobíral dotace. Premiérova hamižnost povede k tomu, že miliardy, které nezákonně čerpal, zaplatí ze svých kapes čeští občané a podnikatelé, dodávají.

Europoslanci odsoudili Babišův střet zájmů. Podle premiéra se snaží ovlivnit volby v ČR

Aktualizováno

Evropský parlament jasnou většinou hlasů odsoudil střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše. Právně nezávaznou rezoluci, která vyzývá orgány Evropské unie i české úřady k ráznějšímu přístupu vůči dotacím pro holding Agrofert, podpořilo 505 zákonodárců. Proti bylo 30 europoslanců a hlasování se jich zdrželo 155. Firma Agrofert uvedla, že usnesení europarlamentu je bezprecedentním zásahem do podnikatelského prostředí a diskriminuje vybrané firmy. Podle Babiše se Evropský parlament snaží ovlivnit podzimní sněmovní volby.

Za hranice s covid pasem už od července. Většina Evropského parlamentu byla pro

Evropský parlament dnes definitivně schválil zavedení covidových certifikátů, takzvaných covidových pasů, které by měly lidem od začátku července usnadnit cestování za hranice. Výrazná většina europoslanců podpořila pravidla, díky nimž budou muset bezplatná osvědčení o očkování, negativním testu či prodělané nemoci vydávat a uznávat všechny unijní země.

Rezoluci kritizující Babišův střet zájmů přijal kontrolní výbor EP. Vyzývá ČR k akci

Kontrolní výbor Evropského parlamentu ve středu přijal rezoluci kritizující střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Usnesení vyzývá Evropskou komisi, aby vůči Česku využila nové pravidlo podmiňující čerpání unijních peněz efektivním postupem státu vůči konfliktu zájmů. O textu, který rovněž nabádá české úřady k aktivní ochraně peněz daňových poplatníků, bude plénum europarlamentu hlasovat ve druhém červnovém týdnu. I vzhledem k jasnému výsledku hlasování výboru se očekává hladké schválení rezoluce.

Dobrá zpráva pro cestující vlakem. Zlepší se podmínky na železnici v celé EU

Evropský parlament ve čtvrtek schválil nový předpis o právech cestujících v železniční dopravě. Lidé budou lépe chráněni, pokud dojde ke zpoždění nebo zrušení spoje. Osobám s omezenou schopností pohybu a orientace novela zaručí lepší přístup ke službám. Ze zákona bude také povinné vyhradit ve vlacích více prostoru pro přepravu jízdních kol. Parlament o tom informoval na své webové stránce.

reklama