Dokument o Harrym a Meghan? Královskou rodinu vystavili nebezpečí, varuje bývalý šéf ochranky

Třaskavý dokument o princi Harrym a jeho manželce Meghan vystavuje britskou královskou rodinu riziku z řad extremistů. Obává se toho bývalý šéf královské ochranky Dai Davies. Podle něj pár vyvolal „věrohodnou hrozbu“ poté, co znovu obvinil své příbuzné z rasismu.

Manželský pár kromě jiného v dokumentu několikrát vytáhl téma údajného rasismu, o němž Harry i Meghan mluvili již v minulosti. V jedné části princ říká, že královská rodina „je nevědomky zaujatá a je součástí problému“, pokud jde o rasismus ve Velké Británii.

„Po tvrzeních Harryho a Meghan o rasismu mohou skočit extremisté,“ varoval bývalý policejní důstojník a někdejší šéf jednotky Scotland Yardu Dai Davies, který měl dříve na starosti i bezpečnost královské rodiny. Podle něj pár svými prohlášeními vystavil královskou rodinu riziku z řad extremistů a novým dokumentem vyvolal „bezpečnostní hrozbu“.

„Opravdu si myslím, že je to věrohodná hrozba. Nachází se tu (v Británii) malá menšina, která si myslí, že Meghan ‚chodí po vodě‘. Vždycky jsem říkal, že větší riziko hrozí od fixovaných jedinců než od teroristů,“ dodal Davies v rozhovoru pro web Sunday Telegraph.

Připomněl také listopadový incident, kdy rozčílený muž u středověké brány Micklegate Bar v Yorku začal z ničeho nic házet vejce po britském králi Karlu III. a jeho manželce královně Camille. I na základě toho Davies soudí, že se postoj některých Britů ke královské rodině značně zhoršuje.

Obavy Daviese sdílí také bývalý policista a docent na univerzitě Stephena F. Austina v Texasu George Franks. „Mám zkušenosti s případy, kdy jednotlivci spáchali nebo se pokusili spáchat násilné trestné činy na podporu věci někoho jiného, do něhož se zamilovali a začali ho chránit. Stačí k tomu jeden posedlý jedinec, z čehož může vzejít katastrofální výsledek,“ řekl podle webu Daily Mail.

Dokument s názvem Harry a Meghan zveřejnila ve čtvrtek streamovací platforma Netflix. Venku jsou zatím první tři díly. Diváci šestidílnou sérii často hodnotí jako „odpad“. Mnozí počin považují za přímý útok na odkaz zesnulé královny Alžběty II. Série pobouřila britskou veřejnost, ale i například americké občany, kteří se do té doby prince Harryho a Meghan více či méně zastávali.

Tagy: