reklama

Exploze v provizorní covidové nemocnici v ruském Čeljabinsku. Hořela nádrž s kyslíkem

V ruském Čeljabinsku na Urale bylo v sobotu ze zařízení pro pacienty s COVID-19 evakuováno 150 nemocných a 40 zaměstnanců, když zde vypukl požár, informuje agentura TASS. Agentura původně psala, že dva nemocní neštěstí nepřežili, gubernátor Čeljabinské oblasti však tuto informaci popřel. Požár v areálu nemocnice vznikl, když začala hořet nádrž s kyslíkem.

reklama

Na místě provizorní covidové nemocnice explodovala kyslíková nádrž. V důsledku toho vypukl požár v části nemocnice i v několika přilehlých bytech. Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že bylo evakuováno 150 lidí, 13 pacientů z nemocnice bylo převezeno na jednotku intenzivní péče.

Po výbuchu byli pacienti okamžitě převezeni do dočasných prostor ve sportovním komplexu na Stadionu Jeleny Jelesinové, jen 100 metrů od nemocnice. Na místě zasahovalo přibližně 20 hasičských vozidel, k hašení se přidalo i 76 zaměstnanců nemocnice.

Podle informací ministerstva zdravotnictví stála nádrž s kyslíkem u studentské polikliniky upravené na stacionář pro pacienty s koronavirem. Plameny zachvátily i bytový dům. Gubernátor Čeljabinské oblasti tvrdí, že dva pacienti zemřeli ještě před vypuknutím požáru.

Plameny se podařilo uhasit. Podle posledních informací se zdá, že nádoba s kyslíkem začala hořet kvůli havarijnímu stavu elektrického zařízení. Ruské úřady případ vyšetřují jako podezření z nedbalosti.

Tagy: výbuch exploze pacienti Ural Rusko koronavirus COVID-19 nemocnice Čeljabinsk

Další hlavní zprávy

Joe Biden

Sto dní noste roušky, požádá Biden Američany. Očkovat proti covidu se nechá veřejně

Sto dní noste roušky, požádá Biden Američany. Očkovat proti covidu se nechá veřejně

Nastupující prezident USA Joe Biden v rozhovoru se stanicí CNN uvedl, že v den své inaugurace 20. ledna požádá Američany, aby po dobu 100 dní nosili roušky a pomohli tak omezit šíření koronaviru. Budoucí šéf Bílého domu zároveň prohlásil, že se rád nechá veřejně očkovat proti covidu, jakmile odborník na infekční choroby a člen krizového štábu Bílého domu Anthony Fauci řekne, že je to bezpečné.

Čeští vědci vyvinuli nový typ papíru, který dokáže zlikvidovat koronavirus
Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly
Policie spustila palbu na zločince, který zajal 12letého chlapce. Kulky zabily oba
reklama
reklama
Rozvolňování přehledně: Otevírají se hospody i kadeřnictví. Co dalšího se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda
Nechápu, proč nechcete dát lidem peníze, osočil Babiš opoziční poslankyni
Další články
reklama
reklama