reklama

Exploze v provizorní covidové nemocnici v ruském Čeljabinsku. Hořela nádrž s kyslíkem

V ruském Čeljabinsku na Urale bylo v sobotu ze zařízení pro pacienty s COVID-19 evakuováno 150 nemocných a 40 zaměstnanců, když zde vypukl požár, informuje agentura TASS. Agentura původně psala, že dva nemocní neštěstí nepřežili, gubernátor Čeljabinské oblasti však tuto informaci popřel. Požár v areálu nemocnice vznikl, když začala hořet nádrž s kyslíkem.

reklama

Na místě provizorní covidové nemocnice explodovala kyslíková nádrž. V důsledku toho vypukl požár v části nemocnice i v několika přilehlých bytech. Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že bylo evakuováno 150 lidí, 13 pacientů z nemocnice bylo převezeno na jednotku intenzivní péče.

Po výbuchu byli pacienti okamžitě převezeni do dočasných prostor ve sportovním komplexu na Stadionu Jeleny Jelesinové, jen 100 metrů od nemocnice. Na místě zasahovalo přibližně 20 hasičských vozidel, k hašení se přidalo i 76 zaměstnanců nemocnice.

Podle informací ministerstva zdravotnictví stála nádrž s kyslíkem u studentské polikliniky upravené na stacionář pro pacienty s koronavirem. Plameny zachvátily i bytový dům. Gubernátor Čeljabinské oblasti tvrdí, že dva pacienti zemřeli ještě před vypuknutím požáru.

Plameny se podařilo uhasit. Podle posledních informací se zdá, že nádoba s kyslíkem začala hořet kvůli havarijnímu stavu elektrického zařízení. Ruské úřady případ vyšetřují jako podezření z nedbalosti.

Tagy: výbuch exploze pacienti Ural Rusko koronavirus COVID-19 nemocnice Čeljabinsk

Další hlavní zprávy

360°

Klaus si nezasloužil být prezidentem. Nepochopil svou roli, říká jeho bývalý mluvčí

Klaus si nezasloužil být prezidentem. Nepochopil svou roli, říká jeho bývalý mluvčí

Proč si Václav Klaus nezasloužil být prezidentem? Ve své funkci nebyl „národním koučem“. V zásadních věcech bychom mezi sebou neměli soupeřit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor, profesor New York University in Prague a Klausův bývalý mluvčí Tomáš Klvaňa. Výkonný ředitel institutu Václava Klause a někdejší vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Jiří Weigl uvedl, že funkce české hlavy státu je velmi specifická.

Izrael znovu bombardoval Pásmo Gazy. Reagoval na zápalné balony vyslané Palestinci
Počet nakažených stále klesá. Česko je opět na nejnižší úrovni od loňského srpna
Musíme se postavit agresi. Česko a USA tvoří malý, ale exkluzivní klub, říká Schapiro
reklama
reklama
Mutace všechno změnily. Covid má nyní úplně jiné příznaky, varují odborníci

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Očkujme i děti. Hrozí jim těžké komplikace a doživotní následky, říká imunolog Hořejší
Další články
reklama
reklama