reklama
CNN Prima News pacienti

pacienti

Výpis příspěvků ke štítku „pacienti“

Zachraňte mého muže, už nás zemřelo moc. Zpověď lékařky o covidu se šíří jako lavina

Budou-li mít miliony očkovaných lidí skutečně závažné následky, sním svůj fonendoskop! Tento vzkaz poslala odpůrcům očkování lékařka Martina Žižlavská v příspěvku na Facebooku. Popsala v něm také zoufalství, se kterým se na covid oddělení setkala. Její zpověď získala na internetu pozitivní ohlas a mnozí jí za její práci i názor poděkovali.

V nemocnicích přibývá pacientů. Mnozí ale mají postcovidový syndrom jen v hlavě

Nemocnice v Česku v poslední době už neplní lidé s nemocí covid, ale s takzvaným poscovidovým syndromem. Jedná se o sérii příznaků, které lékaři nejčastěji připisují pacientům po covidu. Ačkoliv podle některých zdravotníků bylo v největší koronavirové krizi takových lidí víc, teď přibývají desítky dalších denně. Ne u všech se však skutečně jedná o skutečný postcovidový syndrom. Informoval o tom deník MF DNES.

Eliška se narodila se vzácným syndromem, který mění tvář, ale ne intelekt

Eliška trpí takzvaným Treacher-Collins syndromem (TCS). Jedná se o vrozenou vývojovou vadu, která se projevuje neúplným vyvinutím lícních kostí, odlišným postavením očí a malou zapadlou bradou. Lidé s TCS syndromem mají obvykle přidružené problémy – nejčastěji se sluchem a řečí. Intelekt zůstává zachován. Co všechno obnáší péče o dítě s TCS syndromem, popsala pro CNN Prima NEWS maminka roční holčičky Ľubomíra Hrabovská ze Slovenska.

Nová globální hrozba. U pacientů s covidem objevili infekci, na kterou nezabírají léky

Přestože je na některých místech na ústupu, celý svět se nadále potýká s koronavirovou pandemií. K tomuto strašáku navíc přibyl ještě další. Kromě zákeřných mutací je to houba Candida auris, které se také přezdívá „superhouba“. Spouštěč kvasinkové infekce zvané kandidóza je totiž odolný vůči mnohým lékům a dezinfekčním prostředkům. S informací přišli brazilští vědci.

Praktiky straší vyhazování vakcín. Nenasytní pacienti blokují dávky pro ostatní

Část očkovacích dávek, které mají chránit Česko před další vlnou pandemie, může skončit v koši. Praktičtí lékaři si totiž neví rady s načatými ampulemi. Ty jim zůstávají v ordinacích poté, co se k nim pacienti objednají, ale zároveň se zaregistrují v očkovacím centru. Nakonec do ordinace nedorazí a praktici za ně jen složitě hledají náhrady. Vakcíny, které putují do ordinací obvodních lékařů, je totiž zapotřebí rychle aplikovat.

Nejméně nakažených za poslední rok. V neděli přibylo 42 případů covidu

V neděli přibylo v Česku pouze 42 nově potvrzených případů nemoci COVID-19, což je nejnižší denní nárůst téměř za celý uplynulý rok. Stejný počet nových případů byl zaznamenán naposledy 20. června v roce 2020, což byla sobota. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Nižší nárůst počtu nakažených koronavirem byl zaznamenán naposledy loni v pondělí 15. června.

reklama