reklama
CNN Prima News pacienti

pacienti

Výpis příspěvků ke štítku „pacienti“

Jídlo obvykle pomocí sondy: Lékař popsal, jak to chodí na oddělení, kde leží Zeman

17. října 2021 05:27

Jedna z otázek, kterou řeší politici, odborníci i velká část veřejnosti, se týká stravy prezidenta Miloše Zemana, jenž je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na oddělení poskytujícím nejvyšší stupeň intenzivní medicíny. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka poobědval meruňkové buchty a vinnou klobásu s bramborovou kaší. Podle lékaře, který na tomto typu oddělení pracuje, takoví pacienti ovšem přijímají stravu většinou hadičkami.

PŘEHLEDNĚ: Lidé v bezvědomí i dárci orgánů. Jací pacienti leží na klinice jako Zeman?

15. října 2021 06:01

Prezident Miloš Zeman je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM). Lékař, který pracuje jako intenzivista na stejném typu kliniky, CNN Prima NEWS podrobně přiblížil, jací pacienti na takovém pracovišti leží, co jsou schopní dělat, vnímat, jak se stravují a jakou mají šanci na vyléčení.

Počty případů covidu rostou téměř v celé ČR. Přibývají nakažení i hospitalizovaní

14. října 2021 09:11

Ve středu přibylo v Česku 1 497 potvrzených případů koronaviru, zhruba o 450 více než před týdnem. S nákazou je hospitalizováno přes 400 lidí. Vládní plán na uvolňování protiepidemických opatření letos od jara vycházel zejména z počtu nově nakažených koronavirem za sedm dní na 100 tisíc obyvatel, takzvané incidence, která v epidemiologii označuje počet nově nemocných za určitý časový úsek.

Ani dvě dávky hospitalizaci nezabrání. Třetinu lidí s covidem na JIP tvoří plně očkovaní

14. října 2021 08:53

Pandemie nadále nabírá na síle. V úterý znovu přibylo více než tisíc nakažených, zvýšil se navíc i počet hospitalizovaných. Podle dat ministerstva zdravotnictví necelou třetinu z 388 pacientů tvoří plně očkovaní. Ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče (JIP) k 12. říjnu bylo 98 osob. Z nich 29 bylo plně očkováno. Imunolog Václav Hořejší však podotýká, že se nejedná o nic nečekaného.

Po útoku sekyrou v Tišnově bojují muž a žena o život. Útočníkovi hrozí i doživotí

12. října 2021 09:10
Aktualizováno

V brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny zůstávají na ARO ve vážném stavu muž a žena, které v pondělí večer zranil útočník v Tišnově, řekla v úterý ráno mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Mimo ohrožení života je napadená žena, která byla převezena do Fakultní nemocnice Brno, uvedla její mluvčí Veronika Plachá. Podle ní je v zařízení se středně těžkými zraněním i další napadený muž. Útočníka policie obvinila z pokusu o vraždu. Hrozí mu až dvacet let vězení, případně výjimečný trest.

Ondra v sedmi letech zkolaboval na lyžích. Vážná diagnóza rodinu zaskočila

7. září 2021 15:59

Ondřej Sot se narodil s genetickým onemocněním, při kterém postupně ochabují svaly. Duchennova svalová dystrofie, která postihuje převážně chlapce, se projevuje postupně. Ondra se tedy stejně jako ostatní pacienti s touto diagnózou narodil jako zdánlivě zdravé dítě. Už ve školce se ale začaly objevovat první příznaky této velmi zákeřné nemoci, která pacienta postupně upoutá na vozík.

Ve 14 letech podlehla covidu. Nechtěli dceru naočkovat ani zachránit, viní sestra rodiče

2. září 2021 17:02

Jednu z nejtěžších směn v nemocnici za poslední měsíce zažila zdravotní sestra Jessica, která na sociální síti Twitter vystupuje pod jménem @Jessicam6946. Během jednoho dne podle ní podlehli covidu hned čtyři pacienti včetně teprve 14leté dívky. Její rodiče prý zarputile odmítali očkování, následně lékařům zakázali, aby ji intubovali. Jessica věří, že by jí očkování před hospitalizací ochránilo. Ze smrti dívky viní rodiče a odpůrce očkování.

TikTok zakázal výzvu s přepravkami na mléko. Pády končily ošklivými zraněními

28. srpna 2021 23:03

Hitem sociálních sítí letošního léta se stala výzva zvaná „milk crate challenge“. Ten, kdo ji přijal, poskládal plastové přepravky na mléko do tvaru pyramidy a následně se je pokusil vyjít a sejít jako po schodech. Bedny se přitom však obvykle rozjedou. Ten, kdo to zkouší, obvykle spadne a může se ošklivě zranit. Výzvu nejvíce propagovali uživatelé sociální sítě TikTok, která ji proto nyní zakázala.

Tajně natáčel na covidovém oddělení a spílal zdravotníkům. Teď mu hrozí osm let vězení

25. srpna 2021 07:57

Z šíření poplašné zprávy a pomluvy obvinili plzeňští kriminalisté třiašedesátiletého muže, který letos v polovině března natočil video na covidovém oddělení ve Fakultní nemocnici Plzeň. Přes tři hodiny sestříhaných záběrů poté zveřejnil na internetu. Dožadoval se mimo jiné, aby lékaři podali jeho nemocné matce lék ivermektin.

Očkovaní s rouškou, neočkovaní bez, visí na ordinaci praktika u Brna. Hořejší zuří

15. srpna 2021 15:48

Názory lékařů v otázce očkování lidí proti koronaviru se různí. Svůj nesouhlas s vakcinací dětí vyjádřila například praktická lékařka z Přeštic Anna Urbanová, když na dveře své ordinace vylepila vzkaz, že jim vakcínu aplikovat nebude. Odmítavé sdělení si pak měl vylepit i praktický lékař Radan Dolíhal na okna své ordinace v Rosicích. Lidi, kteří jsou očkovaní, ve vzkazech vyzývá, aby si při příchodu nasadili roušky. „Pacienti neočkovaní na covid mohou do ordinace bez nich,“ upřesňuje.

V ruské nemocnici došel kyslík, zemřelo 11 pacientů. Policie zadržela primáře

10. srpna 2021 00:23
Aktualizováno

Další dva pacienti zemřeli v nemocnici ve Vladikavkazu, správním středisku Severní Osetie na jihu Ruska, kde v pondělí po výpadku dodávek kyslíku na jednotku intenzivní péče zemřelo devět pacientů s covidem. Oznámila to agentura Interfax. Celkový počet obětí tak stoupl na 11, uvedl před novináři republikový ministr zdravotnictví Soslan Tebijev.

reklama