CNN Prima News pacienti

pacienti

Výpis příspěvků ke štítku „pacienti“

S příchodem uprchlíků z Ukrajiny přibývá nakažených HIV. Je to reálná hrozba, říká Prymula

19. května 2022 10:08

V České republice dochází k většímu záchytu případů HIV. Ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula potvrdil, že k nárůstu z části přispěli uprchlíci z Ukrajiny, kteří se s nemocí léčili ve své domovině. A zatímco podle něj představuje tato nemoc reálnou hrozbu, žádná velká opatření by se zavádět neměla. Stačí prý dodržovat „elementární pravidla“.

Záněty kloubů i plicní embolie. Lékařka podezírá z problémů dětí vakcínu proti covidu

27. března 2022 23:36

Stovky milionů korun žádají po ministerstvu zdravotnictví lidé, kteří měli po očkování proti covidu zdravotní problémy. Většinou jde o dospělé, nicméně potíže po vakcinaci se nevyhýbají ani dětem, jak potvrzuje pediatrička z Teplicka. I mezi nimi jsou případy, kdy museli být pacienti hospitalizováni – se záněty kloubů nebo i plicní embolií.

Dva roky od první české oběti covidu. Muž trpěl řadou nemocí, měl vyčerpaný organismus

22. března 2022 05:55

V Česku zemřel první pacient s potvrzenou nemocí COVID-19. Takovou zprávu si vyslechli Češi přesně před dvěma lety. Smutné prvenství připadlo 22. března 2020 na 95letého může, který trpěl řadou zdravotních komplikací. Nedlouho po něm ale přišla další úmrtí, nová opatření i tvrdý lockdown. Jak vypadala tehdejší covidová situace a jak na první covidové úmrtí reagovali představitelé státu?

Deprese i bolesti. Řada lidí s postcovidovým syndromem si sáhla na život

19. března 2022 23:02

Lidé trpící postcovidovým syndromem, kteří nenachází pomoc u lékařů, jsou natolik zoufalí, že občas nevidí jiné východisko, než svůj život ukončit. Sebevraždu spáchala například slavná holywoodská scénáristka, britská vědkyně, ale i řada lidí v Česku. Dopady koronaviru navíc mohou být i u dětí dlouhodobější, než se původně předpokládalo.

Počet nakažených covidem opět vzrostl. Každý čtvrtý preventivní test vyjde pozitivně

16. března 2022 06:16

V úterý přibylo v Česku 10 715 potvrzených případů covidu, což je o 230 více než před týdnem. V mezitýdenním srovnání tak počet nových případů vzrostl potřetí v řadě, přestože se opět méně testovalo. Znovu se mírně zvýšila incidence, na 100 tisíc obyvatel připadá za posledních sedm dní 508 nakažených. V nemocnicích je s koronavirem 2 212 pacientů. Počet pacientů v těžkém stavu se snížil o 40 na 121.

Péče o české pacienty nebude kvůli pomoci ukrajinským uprchlíkům omezena, slibuje Válek

9. března 2022 22:40

V souvislosti s migrační vlnou z Ukrajiny se někteří Češi obávají, že ministerstvo zdravotnictví bude pomáhat ukrajinským uprchlíkům na úkor zdravotní péče pro obyvatele České republiky. Podle Vlastimila Válka (TOP 09) však takové obavy nejsou namístě. Ministr zdravotnictví v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že je vláda na případné přetížení zdravotnického systému velmi dobře připravená.

Kuřákům se covid více vyhýbá, potvrzují experti. Mívá u nich ale horší průběh, varují

16. února 2022 06:18

Kouření škodí zdraví, ale i covidu. Odborné studie se už dlouho přou o tom, jestli se kuřákům virus vyhýbá více než nekuřákům. Jak je to doopravdy, ukázala odborníkům až praxe. Podle ní jsou kuřácké plíce doslova obsazené nikotinem. Pokud ale kuřák covid chytne, měl by se mít na pozoru. Průběh nemoci u něj totiž může být o to horší.