CNN Prima News pacienti

pacienti

Výpis příspěvků ke štítku „pacienti“

Lidé mrzli v dešti i celou noc, většina zbytečně. V Bechyni stáli kilometrovou frontu na zubaře

27. března 2023 22:24

Zubařů na jihu Čech je stále málo, přestože jim města nabízejí nejrůznější benefity. Příkladem může být Bechyně, kde někteří lidé hledají stomatologa neúspěšně řadu let. Není proto divu, že když tamní zubařka vyhlásila registraci nových pacientů, stála před ordinací asi kilometrová fronta. Poštěstilo se jen hrstce lidí.

Nahé fotky pacientů s rakovinou ukradli a zveřejnili hackeři. Ohavné, reaguje nemocnice

12. března 2023 20:01

Síť hackerů napojených na Rusko ukradla z nemocniční sítě v americké Pensylvánii fotografie nahých pacientů nemocných rakovinou. Těmi pak zdravotnickou společnost Lehigh Valley Health Network (LVHN) vydírala. Organizace odmítla peníze zaplatit, hackeři proto snímky nemocných pacientů umístili tento týden na tzv. dark web. Tento krok označila síť nemocnic a zdravotnických center za opovrženíhodný.

Prymula: S Ukrajinci přišla zátěž na pediatry. Oddělení si personál vzájemně kanibalizují

23. února 2023 08:19

K Ukrajincům byl zdravotní systém velmi vstřícný. Dostali plné pojištění a péči, jenže systém není nafukovací. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Připomněl, že největší zátěž padla na pediatry, kteří mají kapacitu takřka na stropu. Zmínil také vzájemnou kanibalizaci a přeplácení personálu na pediatrických odděleních.

Z lékáren mizí léky, SÚKL má podezření na nelegální vývoz. Ztratilo se 130 tisíc balení

25. ledna 2023 10:16

Z Česka byly podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nelegálně vyváženy léky na předpis, mělo jít o organizovanou činnost. Již ukončené kontroly provozovatelů lékáren potvrdily, že zmizelo nejméně 130 tisíc balení za téměř 67 milionů korun. Ředitelka SÚKL Irena Storová se domnívá, že částka může být dvojnásobná.

Karlovarská nemocnice omezila kvůli havárii provoz. Jděte jinam, vyzývala pacienty

6. ledna 2023 15:05
Aktualizováno

Nemocnice Karlovy Vary v pátek kvůli havárii na elektrozařízení, které smluvně provozuje ČEZ Distribuce, na několik hodin omezila provoz. Nemocnice fungovala na záložní generátory a nabádala pacienty, aby odložili její návštěvu. Na opravě elektrozařízení se hned po vzniku poruchy začalo pracovat a kolem 18:00 byla nemocnice opět připojená na běžnou dodávku elektřiny, řekla mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Sledujte Hlavní zprávy: Nemocných dětí stále přibývá. Proč je nárůst vyšší než dříve?

28. prosince 2022 18:23

Dětská lůžka v nemocnicích se dál plní malými pacienty s respiračními nemocemi. Ve zvlášť závažných případech děti dokonce podle lékařů končí na jednotkách intenzivní péče. V námi oslovených nemocnicích zbývají pro dětské pacienty poslední volná místa v řádu jednotek. I to bude téma středečních Hlavních zpráv, které můžete sledovat od 18:55 na CNN Prima NEWS a Primě.

Lékařka ukázala snímek plic po přehnaném úklidu. Varuje před nebezpečnou kombinací čistidel

17. prosince 2022 06:19

Ačkoliv se vánoční svátky řadí mezi ty nejoblíbenější v roce, pojí se s nimi činnost, kterou většina lidí nesnáší: generální úklid domácnosti. Málokdo si však uvědomuje, že při neznalosti základních pravidel může snaha o vyčištění domova skončit i návštěvou nemocnice. Lékařka urgentního příjmu Jana Šeblová varovala na sociálních sítích před kombinací Sava a octa, které vám mohou nepříjemně poleptat dýchací cesty. Nejsou však jediné, na něž by si lidé měli dát pozor.

Příznaky smrti nejsou bolestivé. Sestra z hospice řekla, jaká bývají poslední slova pacientů

19. listopadu 2022 06:29

Téma smrti a umírání je pro mnohé tabu. To se ovšem snaží změnit zdravotní sestra Julie McFaddenová, která pracuje v kalifornském hospici. Na sociálních sítích se snaží lidem sdělit, že se smrti nemusí bát. Dělí se o své profesní zážitky a sledujícím například vypráví, co pacienti zažívají a říkají před svým skonem.

Žbirkův koncert nebo výlet do Berlína? Pacientům v Jihlavě pomáhá virtuální realita

26. srpna 2022 23:53

Projít se v lese, vyrazit na koncert Mira Žbirky nebo jet na výlet do Berlína. Přesně takové zážitky nabízí Nemocnice Jihlava některým svým pacientům, kteří jsou upoutáni na lůžko. Vyrazit na výlet mohou pomocí virtuální reality. O novince informovala nemocnice v tiskové zprávě. Jihlavští specialisté nejsou jediní, kteří se k této technologii uchýlili. Fakultní nemocnice Plzeň využívá virtuální realitu v rámci rehabilitací.

Zvrat v kauze frýdlantské nemocnice. Kvůli otravě krve pacientů je obviněno šest zdravotníků

11. srpna 2022 20:36

Zásadní zvrat nastal v kauze otravy krve pacientů ve frýdlantské nemocnici. Státní zastupitelství v Liberci obvinilo šest zdravotníků z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. „Došlo k pokynu ze strany státní zástupkyně k trestnímu stíhání ve vztahu k šesti fyzickým osobám z řad zdravotnických pracovníků,“ řekl CNN Prima News vedoucí státního zastupitelství Lukáš Pauldura.