Exprezident Klaus si zlomil kotník. Uklouzl při procházce v Krkonoších

Bývalý prezident Václav Klaus si při procházce v Krkonoších zlomil kotník, uvedl deník Blesk. Někdejší hlava státu má mít konzervativní léčbu, ortézu, francouzské hole a klidový režim.

„O víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a přivodil si lehkou zlomeninu kotníku,“ řekl Blesku Petr Macinka z Institutu Václava Klause.

Klause ošetřili v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Podle všeho by měl mít konzervativní léčbu, měl by nosit ortézu, francouzské hole a má nařízený klidový režim.

Exprezident byl nedávno hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici. Klaus byl v ÚVN už 11. září, a to na dvě noci. Znovu se tam vrátil o den později, propuštěn pak byl 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Opětovná hospitalizace proběhla o šest dní později, protože u něj zdravotní potíže přetrvávaly.

Bývalý prezident přitom v minulosti neměl zdravotní problémy příliš často. Jeho stav média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 následovala operace šedého zákalu.

Tagy: