farma

Výpis příspěvků ke štítku „farma“

Jurečka: Až to v politice zabalím, vrátím se na farmu. Děti se doma řídí podle rozpisu

19. července 2022 21:41

Marian Jurečka působí jako ministr práce a sociálních věcí, zároveň vede KDU-ČSL jako předseda. I přesto je duší stále zemědělec. V letním speciálu pořadu 360° se na CNN Prima NEWS rozpovídal o tom, co by chtěl dělat, až s politikou skončí. A prozradil i to, jak manželka a pět synů snáší, že se s ním vidí vesměs pouze o víkendech.

Zemědělci v Praze zahájí obří protesty. Jednáte o nás bez nás, zlobí se na vládu

10. ledna 2022 10:13

Nová vláda premiéra Petra Fialy bude s největší pravděpodobností čelit protestům z řad zemědělcům. Ti jsou totiž nespokojení se změnami pravidel pro hospodaření v zemědělství a hlavně s tím, že s nimi nová vláda nejednala. Do Prahy by tak začátkem týdne měly zamířit stovky nespokojených zemědělců. A podle všeho dojde i na traktory.

Energetická krize tvrdě dopadá na zemědělce. Kvůli rostoucím nákladům musí zavírat chovy

5. ledna 2022 07:58

Rostoucí ceny energií se negativně podepisují na všech sférách společnosti, zemědělců nevyjímaje. Ti nyní hlásí, že kvůli vysokým nákladům musí přistoupit k nejhoršímu možnému – uzavírat některé chovy. Podle představitelů českých agrárníků to může vést i ke snížení potravinové soběstačnosti Česka v živočišné výrobě.

Veterináři vybijí stovky hus v jižních Čechách. V komerčním chovu našli ptačí chřipku

19. listopadu 2021 15:41
Aktualizováno

Veterináři potvrdili další ohnisko ptačí chřipky v komerčním chovu hus se 700 ptáky u jihočeského Byňova, který je součástí Nových Hradů na Českobudějovicku. Uhynulo tam zhruba 70 hus, zbytek veterináři utratí, sdělil v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Jde o vysoce patogenní virus H5N1, který je potenciálně přenosný na člověka.

Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo pokračuje. Doplnit ho mají především výslechy svědků

31. srpna 2021 11:22

Státní zástupce Jaroslav Šaroch v úterý vrátil případ kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo policii k doplnění vyšetřování. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Důvodem jsou podle něj nové informace, které se objevily poté, co policie na konci května ukončila vyšetřování.

Čtyřletého chlapce zabila láska k farmářským strojům. Na poli vypadl a traktor ho přejel

16. července 2021 14:08

Láska k traktorům a farmářským strojům se čtyřletému chlapci z anglické farmy stala osudnou. Jeho strýček Brian Nutter chtěl splnit před dvěma lety svému synovci sen a vzal ho za to, jak mu pomáhá, na projížďku traktorem. Dítě však vypadlo a stroj ho zadním kolem přejel. Nyní dospělo vyšetřování k závěru a čeká se na finální trest. O případu informoval místní web Lanc Live.

Z Wu-chanu koronavirus nepochází, zjistil tým WHO. Šířil se z farem na jihu Číny

20. března 2021 14:03

Koronavirus se nejspíš rozšířil do světa z farem pro chov divokých zvířat v jihočínské provincii Jün-nan, řekl americkému zpravodajskému portálu NPR člen mezinárodního týmu vyšetřovatelů Světové zdravotnické organizace (WHO) Peter Daszak. Po více než roce od prvního zachycení koronaviru u člověka je tak jasné, že vir nepochází z Wu-chanu.