reklama
CNN Prima News farmář

farmář

Výpis příspěvků ke štítku „farmář“

Čtyřletého chlapce zabila láska k farmářským strojům. Na poli vypadl a traktor ho přejel

Láska k traktorům a farmářským strojům se čtyřletému chlapci z anglické farmy stala osudnou. Jeho strýček Brian Nutter chtěl splnit před dvěma lety svému synovci sen a vzal ho za to, jak mu pomáhá, na projížďku traktorem. Dítě však vypadlo a stroj ho zadním kolem přejel. Nyní dospělo vyšetřování k závěru a čeká se na finální trest. O případu informoval místní web Lanc Live.

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Téměř sedm let čekali lidé z Vlachovic-Vrbětic, až vyšetřovatelé najdou viníka výbuchů v muničních skladech za obcí. „Teď už ho konečně máme, tak ať platí. Rusáci mi dluží nejméně milion, a to jen za ztracené dotace na naše pole,“ rozčiluje se farmářka Renata Pekařová. Podnikatel v lesnictví Dalibor Olšák zase v areálu muničních skladů koupil 117 hektarů lesa, škody jdou do desítek milionů. „Rád bych, aby stát s Ruskem nějaké odškodnění vyjednal, ale půjde to těžko. Tohle je příliš velká hra s globálními rozměry,“ přemítá.

Toman chce české potraviny v obchodech, nemocnicích i školách. Farmáři jsou proti

Nejméně 55 procent českých potravin na pultech obchodů. S takovým podílem počítá návrh novely zákona o potravinách, který ve středu projednával sněmovní zemědělský výbor. Ministr zemědělství Miroslav Toman chce ještě prosadit povinný podíl českých potravin ve státních institucích, jako jsou ministerstva, nemocnice nebo školní vývařovny. Farmáři s tím nesouhlasí, podle nich je potravinová soběstačnost České republiky minulostí.

reklama