CNN Prima News farmář

farmář

Výpis příspěvků ke štítku „farmář“

Na Plzeňsku zřejmě řádí vlk, roztrhal už dvě telata. Není plachý, říká Lukáš, který ho vyfotil

Další člověk v Česku se pravděpodobně velmi zblízka potkal s vlkem. Stalo se to na Plzeňsku nedaleko od místa, kde dost možná stejné zvíře nedávno roztrhalo býčka a jalovičku. Škoda činí zhruba 80 tisíc korun. Na výsledky analýzy, které s jistotou řeknou, zda se skutečně jednalo o vlka, teď netrpělivě čekají farmáři, ochránci přírody i svědek, podle něhož zvíře nevykazovalo známky plachosti.

Čtyřletého chlapce zabila láska k farmářským strojům. Na poli vypadl a traktor ho přejel

Láska k traktorům a farmářským strojům se čtyřletému chlapci z anglické farmy stala osudnou. Jeho strýček Brian Nutter chtěl splnit před dvěma lety svému synovci sen a vzal ho za to, jak mu pomáhá, na projížďku traktorem. Dítě však vypadlo a stroj ho zadním kolem přejel. Nyní dospělo vyšetřování k závěru a čeká se na finální trest. O případu informoval místní web Lanc Live.

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Téměř sedm let čekali lidé z Vlachovic-Vrbětic, až vyšetřovatelé najdou viníka výbuchů v muničních skladech za obcí. „Teď už ho konečně máme, tak ať platí. Rusáci mi dluží nejméně milion, a to jen za ztracené dotace na naše pole,“ rozčiluje se farmářka Renata Pekařová. Podnikatel v lesnictví Dalibor Olšák zase v areálu muničních skladů koupil 117 hektarů lesa, škody jdou do desítek milionů. „Rád bych, aby stát s Ruskem nějaké odškodnění vyjednal, ale půjde to těžko. Tohle je příliš velká hra s globálními rozměry,“ přemítá.