CNN Prima News fast food

fast food

Výpis příspěvků ke štítku „fast food“

V Rusku otevřela další atrapa západní značky. Jídlo máme úplně stejné jako KFC, chlubí se

V Rusku tento týden začaly opětovně otevírat některé bývalé restaurace KFC. Jedná se však pouze o napodobeninu amerického řetězce pod názvem „Rostic's“. Informuje o tom agentura Reuters. Ze země tím definitivně odchází další z velkých západních značek, v minulosti již na tamní trh kvůli válce zanevřely například Apple, Lego, Chanel či McDonald's, jenž byl ale obdobně nahrazen řetězcem Vkusno i točka (Chutně a tečka).

V Rusku skončil, na Ukrajině začal. McDonald's ve válkou zmítané zemi otevře své pobočky

Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v nadcházejících měsících plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině. S odkazem na interní sdělení firmy to ve čtvrtek uvedla agentura AP. Je to podle ní symbol alespoň částečného návratu k normalitě v jinak válkou zasažené zemi a také ukázka podpory od americké firmy, která se stáhla z ruského trhu.

Proč jedí Japonci na Vánoce kuřata z KFC? Za „tradicí“ stojí marketing i nevinná lež

Co je pro Čechy smažený kapr, to je pro Japonce kyblík s kuřaty z KFC. Země vycházejícího slunce se k vánočním svátkům postavila po svém, za což může silná marketingová kampaň ze 70. let. Skrze ni vznikla v Japonsku poněkud kuriózní tradice, kdy na vánočním menu nechybí smažená kuřata či čokoládový dort tohoto amerického fastfoodového řetězce.