CNN Prima News Fed Cup

Fed Cup

Výpis příspěvků ke štítku „Fed Cup“

České tenistky zdolaly Ukrajinu. Postoupily do finálové fáze Poháru B. J. Kingové

České tenistky porazily v kvalifikaci Poháru Billie Jean Kingové Ukrajinu 3:1 na zápasy a postoupily do finálové fáze. Rozhodující bod získala Markéta Vondroušová, která zdolala v souboji týmových dvojek za hodinu a 50 minut Katarinu Zavackou 6:3, 6:4. Svěřenkyně kapitána Petra Pály si zahrají rozhodující část soutěže – dříve známé jako Fed Cup – potřetí za sebou.

U brány světového tenisu je česká zácpa. Kdo bude zářit po odchodu Kvitové či Plíškové?

Šafářová, Strýcová, Kvitová, Plíšková, Vondroušová, Krejčíková… České tenisové dámy dělají tuzemským fanouškům radost takřka nonstop. Ať už jde o Fed Cup – dnešní Pohár Billie Jean Kingové – grandslamy nebo olympiádu. I když kariéry některých zmíněných hráček skončily nebo se blíží ke konci, prázdno po nich nezůstane. Pohled na juniorský žebříček vzbuzuje obrovské množství optimismu.

Na Billie Jean King Cupu jsme pořadatelsky čarovali, říká Kaderka. Pachuť ale zůstává

Plno stresu, který byl posléze vystřídán pocitem dobře odvedené práce. Ale zároveň přetrvávající dojem, že ženský tenis se vydal špatným směrem. Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že atmosféra většiny zápasů uplynulého Billie Jean King Cupu byla zrcadlem toho, jak se transformace původního formátu zvláště v tuzemsku populární soutěže nepovedla.

Budou Pálovy holky opět vládnout světu? Vše o novém „Fed Cupu“ bez čárových rozhodčích

Za poslední dekádu se českým tenistkám povedla zcela výjimečná věc. Hned šestkrát dokázaly ovládnout týmový Fed Cup. Oblíbený turnaj svěřenkyň Petra Pály se kvůli koronaviru dva roky nehrál, v pondělí se vrací. V novém formátu a s novým jménem. Tuzemské hráčky mají velkou šanci navázat na sexteto triumfů, a to i proto, že je bude hnát domácí O2 arena.

Tažení za další tenisovou trofejí doma v Praze. Vláda vyšla Kvitové a spol. vstříc

První ročník nového formátu tenisového turnaje dlouhé roky známého jako Fed Cup měla hostit Budapešť. Kvůli koronavirové pandemii se ale nakonec pořadatelství akce zřekla a řešilo se, zda novým dějištěm nebude Praha. Teď to skutečně vypadá, že v listopadu by se měla akce – která byla loni přejmenovaná na Billie Jean King Cup – chopit česká metropole. A domácí hráčky by tak měly mít příznivější podmínky pro získání další trofeje.

Emoce Báře pomáhaly i škodily. Její pracovitost byla obdivuhodná, říká Pála o Strýcové

Jednou z osob, která tenistku Barboru Strýcovou zná více než dobře, je kapitán české fedcupové reprezentace Petr Pála. Pod jeho dohledem pomohla hráčka, jež v úterý oznámila konec kariéry, hned k pěti triumfům v reprezentační soutěži. „Při jejích zápasech bylo vidět úplně vše. Ale i proto se fanoušci chodili na Báru dívat – viděli pozitivní i negativní emoce,“ říká o wimbledonské šampionce ze čtyřhry Pála.

Emoce, nespoutanost a nevídaná bojovnost. Taková byla kariéra loučící se Strýcové

Ďáblice, která na kurtu nechává naplno i za občasného použití peprných slov promlouvat své emoce, ale zároveň malá velká bojovnice, jež nevypustí jediný míček. I pro její bezprostřednost si fanoušci za dlouhá léta Barboru Strýcovou oblíbili. Teď se tenisoví příznivci musí smířit s tím, že bývalá světová jednička v deblu „bílý sport“ opouští. Projděte si v galerii zajímavé okamžiky z kariéry 35leté loučící se hráčky.

Kája může vyhrát celé Australian Open, věří Pála Muchové. Její hra se divákům líbí

Má za sebou další velký milník své kariéry. Česká hráčka Karolína Muchová se podruhé v kariéře podívá do čtvrtfinále grandslamu, tedy akce nejnablýskanější kategorie v tenisovém kalendáři. K účasti mezi nejlepší osmičkou na předloňském Wimbledonu přidala postup do pokročilé fáze turnaje také na Australian Open. Útočí na celkový triumf? „Není to daleko, ale zároveň strašně daleko,“ říká pro CNN Prima NEWS Petr Pála, veleúspěšný nehrající kapitán české fedcupové reprezentace.

Revoluce v ženském tenise. Fed Cup končí, soutěž ponese jméno Billie Jean Kingové

Od roku 1963 bojují tenistky za svou zemi v národní týmové soutěži. Turnaj dříve známý jako Pohár federace a poslední roky jako Fed Cup se nyní obléká do nového hávu. Jednotlivé národy se porvou o trofej v rámci akce s názvem Billie Jean King Cup. Velké pocty se tak dostalo bývalé americké hráčce, která v 60. a 70. letech minulého století vládla žebříčku a stála za zrodem asociace WTA.