reklama

Češi na olympiádě: Petra Kvitová se těší, ale bez diváků to pro ni bude těžké

Petra Kvitová míří na Letní olympijské hry v Tokiu 2021, kde nás bude reprezentovat v tenisové dvouhře. Co jste o této tenistce nevěděli?

reklama

Petra Kvitová (31), tenis

  • Disciplína: Tenis dvouhra
  • Datum a místo narození: 8. března 1990, Bílovec
  • Výška a váha: 182 cm, 68 kg
  • Stav: svobodná
  • Klub: Sparta Praha
  • Trenér: Jiří Vaněk

Petra Kvitová do profesionálního tenisu vstoupila roku 2006. Mezi její největší úspěchy patří dvě vítězství ve dvouhře na Wimbledonu v letech 2011 a 2014, šest výher na Fed Cupu a 28 vítězství na turnajích WTA (Ženská tenisová asociace) ve dvouhře. Na žebříčku WTA byla nejvýše klasifikována roku 2011 na 2. místě ve dvouhře a v únoru 2011 na 196. místě ve čtyřhře.

Roku 2011 se stala první tenistkou, která ve 21. století dokázala v témže roce vyhrát Wimbledon, Turnaj mistryň i Fed Cup. Před ní se toto povedlo jen dvěma tenistkám, a to Martině Navrátilové (USA) v roce 1986 a Lindsay Davenportové (USA) roku 1999.

Olympijských her se Petra Kvitová zúčastnila už dvakrát. V roce 2012 skončila pátá, roku 2016 na nich získala bronzovou medaili. Jak asi dopadne letos? „Těším se, ale bez diváků to bude těžké,“ přiznala v jednom z rozhovorů. Diváci na tribunách budou chybět kvůli bezpečnostním opatřením spojeným s pandemií koronaviru.

Životopis a rodina

Dětství Petra Kvitová prožila ve Fulneku nedaleko Bílovce, kde se narodila. Její rodiče jsou učitel Jiří Kvita, bývalý místostarosta Fulneku, a Pavla Kvitová. Petra má dva starší bratry Jiřího (inženýr) a Libora (učitel). Celá rodina hrála nebo hraje tenis, otec působí jako tenisový trenér 3. třídy, trénoval i ji.

Co se týče milostného života, Petra nejdřív randila s českým tenistou Adamem Pavláskem, poté se jejím přítelem stal další český tenista Radek Štěpánek. Následně chodila s hokejistou Radkem Meidlem. Momentálně je Petra Kvitová singl.

Zajímavosti

Petra Kvitová přežila roku 2016 brutální napadení. Útočník Radim Žondra se dostal do jejího prostějovského bytu pod záminkou, že jde zkontrolovat kotel a teplou vodu. Když byl uvnitř, zaútočil na tenistku nožem a pořezal ji na levé ruce, jíž Kvitová hraje. Po útoku podstoupila operaci a půl roku nemohla zvednout raketu.

Kvitová v pořadu KB Interview odpovídala na dotaz, jak její zranění nesli rodiče. „Táta je hodně citlivý, mamka to úplně nedává najevo, ale myslím si, že z toho byli oba hodně vyřízení. I mí dva bratři. A myslím, že celá rodina to brala hrozně těžce. Přeci jen jsem nejmladší dcera,“ řekla tenistka.

Pokud vás zajímá víc o Petře Kvitové, můžete si pustit rozhovor s ní zde.

Tagy:
tenis Petra Kvitová tenistka Letní olympijské hry v Tokiu 2021
Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu
Koronavirus

Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu

Farmaceutické společnosti Pfizer a Moderna v posledních smlouvách s EU navýšily ceny za vakcíny proti COVID-19. V případě Pfizeru je cenovka vyšší zhruba o čtvrtinu, Moderna je dražší asi o deset procent. Napsal to v neděli web Financial Times (FT), který získal k částem dohody přístup a podle nějž si firmy vyjednaly zvýšení cen kvůli obavám ohledně vedlejších účinků jiných očkovacích látek a diskusím o nutnosti dalších dávek pro již plně naočkované lidi. Pfizer a Moderna obsah svých smluv nekomentují.

V armádě umíralo za socialismu i 200 vojáků ročně. V tanku, ale také vlastní rukou

Téměř každý, kdo sloužil v komunistické Československé lidové armádě, se nějakým způsobem dotkl smrti. Před listopadem 1989 umíralo 150 až 200 vojáků základní vojenské služby ročně, v šedesátých letech ještě více. Historikové tuhle temnou kapitolu armády teprve odkrývají. „Kamarád na letišti v Čáslavi si vzal život, protože ho nepustili za snoubenkou,“ vypráví Štefan Rejda, v armádě sloužil v letech 1976 a 1978. Další pamětníci vzpomínají na vojáky utopené v tancích nebo omylem zastřelené.

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

reklama

Domácí zpravodajství

Tragická nehoda u Karlových Varů má dvě oběti. Zemřela matka s dítětem, další jsou zranění

Při tragické nehodě dvou osobních aut u Karlových Varů v neděli zemřelo dítě a jeho matka. Další tři lidé se při střetu zranili, dva z nich přepravil vrtulník do plzeňské nemocnice. Silnice číslo 6 směrem na Prahu u střelnice je kvůli nehodě v obou směrech uzavřená, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Podle webu dopravniinfo.cz bude silnice uzavřena přibližně do 14:30.

reklama