reklama

Fiala s Babišem spolu jednali ještě před volbami. Mám své zdroje, uvedl Klaus

Premiér Andrej Babiš (ANO) jednal s šéfem ODS ještě před volbami. CNN Prima NEWS to řekl exprezident Václav Klaus. „To, jak politici na sebe před kamerou ječí, nevystihuje realitu,“ uvedl.

reklama

Premiér Andrej Babiš (ANO) na sobotní tiskové konferenci řekl, že jako první půjde jednat s koalicí Spolu. „Překvapilo mě, že se (Babiš) choval velmi normálně, výsledky hodnotil bez pobouření a racionálně a naznačil, že do toho půjde. Mohla být varianta, že se rozhlédne a pochopí, že s ním nikdo jednat nebude,“ míní Klaus.

„Myslím, že to, jak politici na sebe před kamerou ječí, nevystihuje skutečnou realitu. Podle mě Babiš jednal i s panem Fialou, pokud mě neklamou mé informace. Myslím, že vím, že spolu před volbami jednali,“ uvedl exprezident.

Podle Klause nyní bude mimořádnou roli zastávat i prezident Miloš Zeman. „Sdílím jeho názor –předvolební koalice považuji za fatální omyl. Pořád bych vycházel z toho, že definiční jednotkou jsou politické strany, nikoliv hnutí. Myslím, že to tak chápe i prezident Zeman. Nejvíce hlasů získalo ANO,“ dodal Klaus s tím, že podle něj bude sestavením vlády pověřen Babiš.

„Pět stran nejde řídit. Nedovedu si představit, že by šlo najít něco společného mezi pořád mírně pravicovou ODS s ultralevičáckými Piráty,“ zdůraznil exprezident.

Během rozhovoru také padla otázka, zda se nová vláda bude skládat z pěti stran a povede ji šéf ODS Petr Fiala. „Je to největší pravděpodobnost a dost se toho děsím,“ má jasno Klaus.

Tagy:

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama