reklama

Fotka za všechny peníze: Muž v italském muzeu pózoval u sochy a ulomil jí prsty

Padesátiletý Rakušan si kromě vstupného do italského muzea Gipsoteca Antonio Canova možná připlatí i za pokutu od policie. Sádrové soše Pauline Bonaparte totiž při pózování na fotografii ulomil tři prsty. Policie na něj přišla díky evidenci muzea, kterou vedla kvůli koronaviru.

reklama

K tématu

Policie v Itálii identifikovala padesátiletého Rakušana, který neúmyslně ulomil tři prsty soše Pauline Bonaparte, když u ní pózoval pro fotografii. Dílo je původní model sádrové litiny, z které sochař Antonio Canova vytesal mramorovou sochu. Ta je umístěna v galerii Borghese v Římě.

Policie CNN sdělila, že muž byl v muzeu se skupinou osmi rakouských turistů. Aby si udělal fotografii, od skupiny se odtrhl. Soše následně zlomil tři prsty na pravé noze. Zda nedošlo k dalšímu poškození sochy, nyní zjišťují vyšetřovatelé.

Vittorio Sgarbi, prezident nadace Antonio Canova, požádal policii o „jasnost a přísnost“ při vyšetřování. Ve svém facebookovém příspěvku také uvedl, že muž nesmí zůstat nepotrestán. „Jizvy Canova jsou nepřijatelné,“ dodal.

Policie muže dohledala podle záběrů z kamery a z následné evidence návštěvníků, kterou muzeum vedlo kvůli vytrasování případných nemocných koronavirem. Soud v Trevisu v současné době rozhoduje, zda bude účtovat poplatky.

Canova byl ctěný sochař, který žil v letech 1757–1822 a byl známý svými mramorovými sochami.

Další hlavní zprávy

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek
Česká pošta porušila normy distribuce zdravotnického materiálu, uvádí SÚKL
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama