reklama

Na ilegální party ve Francii přišlo 2500 lidí. Zasahujícím policistům zapálili auto

V obci Lieuron ve francouzské Bretani se konala ilegální silvestrovská party, na niž dorazilo kolem 2500 lidí. Na divoké oslavě museli zasahovat policisté, účastníci party jim však zapálili auto a několik z nich zranili. Menší utajená oslava se konala také v Marseille. Oba případy vyšetřuje tamní prefektura.

reklama

Ve Francii aktuálně platí přísné koronavirové restrikce a zákaz vycházení mezi osmou hodinou večerní a šestou hodinou ranní. V zemi se přesto konalo hned několik ilegálních večírků na oslavu konce roku. Zřejmě nejdivočejší akce proběhla v městečku Lieuron na severozápadě země. Na taneční party dorazili nejen Francouzi z různých regionů, ale také řada cizinců.

Účastníci byli agresivní vůči policii, která na místě zasahovala, a zapálili strážcům zákona auto. „Čelili jsme násilí mnoha účastníků, jedno policejní auto bylo zapáleno, tři další poničena, a strážníci se museli vyhýbat létajícím lahvím i kamenům. Několik policistů utrpělo lehká zranění,“ informovala bretaňská prefektura. Tři policisté jsou zraněni vážně.

K tématu

Region bude vyšetřovat několik přestupků a trestných činů, mezi nimi porušení nočního vycházení, nepovolenou organizaci hudební akce, násilí na policistech, ničení veřejného majetku či přechovávání a užívání drog. Taneční party měla končit v sobotu 2. ledna, podle některých účastníků ale měla trvat až do příštího úterka, informovala agentura AFP. Policisté nakonec účastníky rozehnali během pátečního podvečera.

Nezákonný večírek pravděpodobně pořádala organizace Techno Plus, podle níž prý média opomínají, že byla dodržována všechna hygienická pravidla. „V našem stanu od začátku poskytujeme roušky i dezinfekci. Účastníkům dáváme rady, jak se chovat. Ale o tom média nemluví,“ napsalo Techno Plus na svém Twitteru. „Hangár je otevřený, proudí v něm vzduch, ale média o tomto nepíší, navzdory našemu prohlášení.“

V Marseille se sešlo 300 lidí

Další z nepovolených tanečních večírků se konal také v jihofrancouzském Marseille. Ten policie rozehnala ještě během silvestrovské noci. Více než 150 osob marseillská prefektura obvinila z porušení zákazu vycházení, zaplatí pokutu 135 eur. Tři organizátoři party jsou nyní ve vazbě. V bývalé průmyslové zóně města Saint-et-Marne se nelegálně zdržovalo asi 120 osob.

Přes tyto incidenty označil francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin oslavy konce roku za relativně klidné. Většina lidí podle něj zákaz vycházení dodržovala a noc proběhla bez větších problémů také v Paříži a jejím okolí.

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Ostuda jedince, řekl Zaorálek k Volného agresi. Politolog: Reflektuje to společnost
Prymula: Česku s novou mutací hrozí čtvrtá vlna. Je na nás, jak bude katastrofická
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Žáci prvního stupně se do lavic vrátí začátkem února, odhaduje ministr Blatný
Volný je magor, jeho idiotské a hulvátské chování je ubohé, říkají poslanci
Další články
reklama
reklama