reklama

Greta si nenechala ujít poslední Trumpův den ve funkci. Měj se staříku, vzkázala mu

Greta Thunbergová si naposledy, alespoň co se minimálně čtyř následujících let týče, rýpla do Trumpa jako prezidenta. S odstupujícím šéfem Bílého domu se ironicky rozloučila, a prozatím tak zakončila jejich vzájemné špičkování, které se táhne už několik let.

reklama

„Vypadá jako velmi šťastný stařík těšící se na zářnou a úžasnou budoucnost. Je moc pěkné to vidět!“ napsala Greta k fotografii Trumpa nastupujícího do helikoptéry. Slova nejsou vybraná náhodně. Velice podobnými výrazy totiž Trump v roce 2019 reagoval na vystoupení mladé aktivistky na klimatickém summitu OSN v New Yorku.

Poté, co Greta v emotivním projevu obvinila světové lídry, že jí svojí neekologickou politikou „ukradli sny a dětství“, a vyzvala je, aby se styděli, zveřejnil Trump na Twitteru následující příspěvek: „Vypadá jako velmi šťastná mladá dívka, těšící se na zářnou a úžasnou budoucnost. Je moc pěkné to vidět.“ Thunbergová reagovala tím, že si na svém twitterovém profilu změnila popis. Namísto „16letá klimatická aktivistka s Aspergerovým syndromem“ se popsala jako „Velmi šťastná mladá dívka, těšící se na zářnou a úžasnou budoucnost“.

A nebylo to zdaleka naposledy, kdy si Trump vzal mladou Švédku na paškál. Když v prosinci 2019 slavný časopis Time vyhlásil jako osobnost roku právě Gretu, reagoval americký prezident slovy: „Tak směšné. Greta musí zapracovat na svém problému se zvládáním hněvu a pak si zajít s kamarádem na nějaký dobrý starý film. Klid, Greto, klid!“.

I na to ale dokázala Greta či správci jejích sociálních sítí originálně zareagovat. Když Trump v listopadu v reakci na vývoj výsledků prezidentských voleb napsal na Twitter „ZASTAVTE POČÍTÁNÍ!“, sdílela Thunbergová jeho příspěvek se stejnými slovy, kterými ji americký prezident dříve počastoval, jen na konci příspěvku stálo: „Klid, Donalde, klid!“

Thunbergová velmi často kritizovala Trumpa kvůli jeho postoji k ekologii a klimatickým změnám. Zřejmě nejvíce ji rozdráždilo, když USA na popud Trumpa odstoupily od Pařížské klimatické dohody. V tomto ohledu tedy Greta změnu v Bílém domě zajisté kvituje. Joe Biden totiž slíbil, že příkaz k tomu, aby se Američané vrátili k plnění závazků dohody, podepíše hned první den ve funkci.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování
Partie

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek
Partie

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

Burka, nikáb, burkiny, čádor či hidžáb. Jak poznat rozdíly v oděvech muslimek?

Odívání muslimských žen prošlo nejen v evropském prostředí sérií bouřlivých diskuzí. Nyní se téma vrátilo na stůl především v souvislosti s děním v Afghánistánu. Společně s tím se nicméně vrátil také zmatek v pojmech. V muslimském světě totiž existuje hned několik forem zahalování, které se v evropském prostředí navzájem zaměňují. Jak poznat rozdíly mezi burkou, nikábem, čádorem a hidžábem?

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice

Češi mají druhá nejdražší mobilní data v Evropské unii, ta se proto znovu před volbami stávají zásadním politickým tématem. Premiér Andrej Babiš již mnohokrát řekl, že levnější data jsou pro jeho vládu prioritou, v minulosti kvůli nim například odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Aktuálně se chlubí, že se skutečně dosáhlo nižších cen. Opozice však upozorňuje, že data nadále zůstávají nejen mezi nejdražšími v Evropě, ale také na celém světě.

V Česku za sobotu přibylo 301 případů covidu. Počet hospitalizovaných klesl

Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 více než před týdnem. Více pozitivních testů za víkendový den evidovalo ministerstvo zdravotnictví naposledy 22. května. V nemocnicích bylo v sobotu 146 lidí s onemocněním COVID-19, oproti pátku jejich počet klesl o 23. Ve vážném stavu je v posledních dnech kolem 30 lidí. Tzv. incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů covidu za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, stagnuje třetím dnem na 28 případech. Reprodukční číslo kleslo na 1,11.

reklama

Domácí zpravodajství

Chřipka bude letos řádit jako před covidem, varuje lékař. Češi podceňují důsledky

Zatímco v loňském roce chřipka prakticky vymizela, někteří odborníci předvídají, že letos se může objevit stejně jako v předchozích letech. Podobně jako u covidu je nejlepší ochranou před nákazou očkování. Které skupiny obyvatel by se měly nechat proti chřipce naočkovat, kdy je na to nejvhodnější doba a má to vůbec smysl? Na otázky CNN Prima NEWS odpovídá praktický lékař Michal Holásek.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama