reklama

Greta si nenechala ujít poslední Trumpův den ve funkci. Měj se staříku, vzkázala mu

Trump a Thunbergová se na Twitteru občas pěkně špičkovali
Zdroj: AP

Greta Thunbergová si naposledy, alespoň co se minimálně čtyř následujících let týče, rýpla do Trumpa jako prezidenta. S odstupujícím šéfem Bílého domu se ironicky rozloučila, a prozatím tak zakončila jejich vzájemné špičkování, které se táhne už několik let.

reklama

„Vypadá jako velmi šťastný stařík těšící se na zářnou a úžasnou budoucnost. Je moc pěkné to vidět!“ napsala Greta k fotografii Trumpa nastupujícího do helikoptéry. Slova nejsou vybraná náhodně. Velice podobnými výrazy totiž Trump v roce 2019 reagoval na vystoupení mladé aktivistky na klimatickém summitu OSN v New Yorku.

Greta Thunbergová a její mrazivý pohled na kolemjdoucího Donalda Trumpa na klimatickém summitu OSN v New Yorku
Greta Thunbergová a její mrazivý pohled na kolemjdoucího Donalda Trumpa na klimatickém summitu OSN v New Yorku
Zdroj: Profimedia.cz

Poté, co Greta v emotivním projevu obvinila světové lídry, že jí svojí neekologickou politikou „ukradli sny a dětství“, a vyzvala je, aby se styděli, zveřejnil Trump na Twitteru následující příspěvek: „Vypadá jako velmi šťastná mladá dívka, těšící se na zářnou a úžasnou budoucnost. Je moc pěkné to vidět.“ Thunbergová reagovala tím, že si na svém twitterovém profilu změnila popis. Namísto „16letá klimatická aktivistka s Aspergerovým syndromem“ se popsala jako „Velmi šťastná mladá dívka, těšící se na zářnou a úžasnou budoucnost“.

K tématu

A nebylo to zdaleka naposledy, kdy si Trump vzal mladou Švédku na paškál. Když v prosinci 2019 slavný časopis Time vyhlásil jako osobnost roku právě Gretu, reagoval americký prezident slovy: „Tak směšné. Greta musí zapracovat na svém problému se zvládáním hněvu a pak si zajít s kamarádem na nějaký dobrý starý film. Klid, Greto, klid!“.

I na to ale dokázala Greta či správci jejích sociálních sítí originálně zareagovat. Když Trump v listopadu v reakci na vývoj výsledků prezidentských voleb napsal na Twitter „ZASTAVTE POČÍTÁNÍ!“, sdílela Thunbergová jeho příspěvek se stejnými slovy, kterými ji americký prezident dříve počastoval, jen na konci příspěvku stálo: „Klid, Donalde, klid!“

Thunbergová velmi často kritizovala Trumpa kvůli jeho postoji k ekologii a klimatickým změnám. Zřejmě nejvíce ji rozdráždilo, když USA na popud Trumpa odstoupily od Pařížské klimatické dohody. V tomto ohledu tedy Greta změnu v Bílém domě zajisté kvituje. Joe Biden totiž slíbil, že příkaz k tomu, aby se Američané vrátili k plnění závazků dohody, podepíše hned první den ve funkci.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Maturanti mají letos mnohem víc úlev a času na přípravu na maturitní zkoušku než loni, uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR Renata Schejbalová. Zároveň upozornila, že premiér Andrej Babiš s možností úředních maturit přišel moc brzy a ani se neporadil s příslušným resortem. Se školní a poradenskou psycholožkou Ladislavou Trpákovou se zároveň shodly, že největší problém v současné době mají první ročníky.

Nejhůře jsou na tom prváci, nemají žádné sociální vazby, říká středoškolský učitel
Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
Další články
reklama
reklama