reklama

Haas

Výpis příspěvků ke štítku „Haas“

Mladý Schumacher popřál otci k narozeninám dojemnou společnou fotkou. Co vzkázal?

5. ledna 2022 11:22

Michaelu Schumacherovi je čerstvě 53 let, ovšem ze známých důvodů už osmý rok po sobě nemohl narozeniny oslavit. Sedminásobného mistra světa formule 1 každopádně zaplavily gratulace z celého světa, které doprovázela slova podpory. Emoční vzkaz prostřednictvím sociálních sítí vyslal i syn Mick Schumacher, který se chystá na svoji druhou sezonu v královně motorsportu.

Velký návrat pilota, který málem uhořel, do F1 se nekoná. Rozlučku zhatila opatření

17. června 2021 09:44

Na konci listopadu přežil vlastní smrt a doslova vyskočil z plamenů. Hrůznou nehodou při závodě v Bahrajnu pro Romaina Grosjeana skončila kariéra ve formuli 1, protože po ohnivém incidentu nemohl kvůli popáleninám odjet zbytek sezony a tým Haas už dopředu avizoval, že v dalším ročníku bude sázet na jiné jezdce. Ale za dlouhá léta v nejpopulárnějším motoristickém seriálu to chtělo rozlučku.

Neužívám si to, přiznává mladý Schumacher. Premiérovou sezonu v F1 označil za mučení

27. dubna 2021 20:56

Slavné jméno Schumacher od března opět figuruje v královně motosportu. Syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera Mick se rozkoukává v seriálu formule 1, ale na úspěchy svého otce zatím nenavazuje. Nicméně dojet si pro vítězství v některé z velkých cen je pro německého pilota za podmínek, které má, skutečná mission impossible. Sedí totiž v pravděpodobně nejslabším voze na startovním roštu.

Nejkritizovanější pilot F1 zvládl jen tři zatáčky. Z Mazepina se stal Mazespin

29. března 2021 11:44

Když při velké ceně odjedete více zahřívacích kol než těch opravdových závodních, nelze ji označit za vydařenou. Mladík Nikita Mazepin byl jedním ze tří nováčků, kteří si v neděli v Bahrajnu odbyli premiéru ve formuli 1. Velký den pro něj skončil už ve třetí zatáčce. Stejně jako předchozí dny v tréninku i kvalifikaci se vlastní vinou roztočil. Syn ruského oligarchy Dmitrije Mazepina tak jen přidal další důvod, aby kritika vůči jeho osobě ještě zintenzivněla.

Hamilton bude nesmrtelný, až překoná Schumachera, říká expert. Skončí vláda Mercedesu?

25. března 2021 13:53

Pět červených světel se postupně rozsvítí, pak najednou zhasnou, motory zaburácí a jde se na věc. Formule 1 se po více než třech měsících vrátí nedělní Grand Prix v Bahrajnu. Oproti loňskému roku, kdy program výrazně osekal koronavirus, by letos na dvacítku pilotů mělo čekat rekordních 23 velkých cen. Věcí, kvůli kterým sledovat nadcházející sezonu, je dost a dost. Všechny jistě například zajímá, jestli už skončí dlouholetá nadvláda týmu Mercedes. I na toto téma mluvil komentátor a expert F1 Tomáš Richtr v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Má to tak být, umírám. Grosjean popsal, na co myslel při požáru své formule

5. prosince 2020 20:51

Pilot formule 1 Romain Grosjean se před novináři rozpovídal o tom, jak vnitřně prožíval svou nehodu při nedávné Velké ceně Bahrajnu. Francouzský jezdec se na předlouhých 28 vteřin ocitnul v plamenech hořícího auta, z hrozivé havárie pak zázrakem vyvázl jen s popáleninami rukou. „V jednu chvíli jsem si ale obklopen plameny říkal: Tak dobře, má to tak být. Mám v duši mír, umírám.“

Schumacher opět ve formuli 1. Syn legendárního pilota Mick podepsal v Haasu

2. prosince 2020 11:13

V říjnu americká stáj Haas působící ve formuli 1 oznámila, že oba nynější závodníci – Kevin Magnussen a Romain Grosjean – v další sezoně nebudou jezdit v jejích monopostech. Jedno z volných míst pro rok 2021 v úterý obsadila 21letým Rusem Nikitou Mazepinem a hned druhý den přidala jméno také druhého nového pilota. Je jím Mick Schumacher, syn legendárního Michaela Schumachera, který slavný seriál celkově ovládl hned sedmkrát.

Fittipaldi opět v F1. Grosjeanova nehoda otevřela cestu vnukovi slavného pilota

1. prosince 2020 17:58

V České republice je populární jedno pěkné přirovnání pro neohrožený styl řízení. „Jezdíš jako Fittipaldi,“ říká se. Odkazuje na brazilského pilota formule 1 Emersona Fittipaldiho, který v elitním seriálu zářil v 70. letech a hned dvakrát se stal mistrem světa. Do královny motorsportu se slavné jméno o nadcházejícím víkendu opět vrátí.

reklama