Haas

Výpis příspěvků ke štítku „Haas“

Kruh se uzavřel. Superžolíkovi Schumacherovi bude šéfovat bývalý inženýr legendárního otce

Dva roky a dost. Pro Micka Schumachera se sezonou 2022 skončilo angažmá v týmu Haas, vypadl z 20členné sestavy stálých pilotů formule 1. Ale královnu motorsportu neopouští, získal speciální pozici dvojitého rezervního jezdce. Po Mercedesu najal mladého Němce i McLaren, čímž se uzavírá kruh. V britské stáji totiž bude Schumacherovi šéfovat Andrea Stella, jenž před 20 lety pečoval jako inženýr o Mickova fenomenálního otce Michaela.

Mladý Schumacher pod velkým tlakem. Jeho chyby stojí tým miliony, pochybovačů přibývá

Loňská sezona pro něj byla prakticky jen aklimatizační. Mick Schumacher – syn legendárního Michaela Schumachera – usedl do kokpitu monopostu týmu Haas a odbyl si premiérový ročník v F1. Nikdo mu nemohl vyčítat výsledky na chvostu pole, protože seděl v konkurenceneschopném voze. To letos neplatí, přesto stále čeká na premiérový bod kariéry. Chyby 23letého závodníka stojí stáj miliony a tlak veřejnosti sílí.

Vyštípaný „hodinář“ Mazepin cítí křivdu. Proč ruský mladík ve formuli 1 nikomu nechybí?

Už před více než měsícem vstřebával hořký fakt, že ve formuli 1 dojezdil. Jak sám říká, stále se s tím nevyrovnal. Ruský pilot Nikita Mazepin se spolu se svým otcem ocitli po začátku války na Ukrajině na sankčním seznamu Evropské unie, proto musel z týmu Haas odejít. A nezdá se, že by někomu chyběl. Za krátké působení v královně motorsportu si vysloužil zdrcující kritiku a výsměch.

Schumacherův syn děkoval. Co ochránilo jeho zdraví při děsivé nehodě v Džiddě?

Piloty formule 1 vyděsily během závodního víkendu Saúdské Arábii především dvě věci. Napřed raketový útok na zásobníky ropy firmy Aramco provedený jemenskými Hútíi, pak drtivý náraz Micka Schumachera v sobotní kvalifikaci. Komunita královny motorsportu se shoduje, že závodit ve městě Džidda je jeden velký omyl. Extrémně nebezpečná trať nepochroumala synovi legendy zdraví jen díky tomu, že při vývoji monopostů se stále více dbá na ochranu pilotů.

Show F1 se vrací. Taháky sezony? Napínavější souboje nebo pokračování hvězdných válek

Poslední sezona formule 1 nabídla jedno z největších dramat v historii seriálu a všichni čekají, co přijde v nové éře mnoha technických úprav. Podívejte se na faktory, které v roce 2022 mohou lákat fanoušky k televizním obrazovkám, aby sledovali Maxe Verstappena, Lewise Hamiltona a další piloty v akci. Show začíná už v sobotu kvalifikací v Bahrajnu. Ta určí pořadí na startovním roštu pro nedělní velkou cenu.

Syn oligarchy v F1 dojezdil: Nefér, volá. A zakládá nadaci pro odstřihnuté sportovce

V minulé sezoně formule 1 nebylo jezdce, který by schytával více kritiky a posměchu zároveň. Podle mnohých expertů neměl Nikita Mazepin dostatečnou kvalitu na to, aby působil v nejpopulárnějším seriálu motorsportu. Ale nebyly to výkony, co připravilo 23letého pilota o místo pro ročník 2022. Jednoduše řečeno za ukončení smlouvy s týmem Haas může Vladimir Putin. A sám Mazepin se cítí poškozen.

Válka na Ukrajině v říši sportu: Ruský tenista vyzývá k míru, KHL oslavuje Putina

Často opakovanou mantrou je, že sport a politika by se neměly míchat dohromady. Jenže když na ukrajinské civilisty padají bomby, už o žádnou politiku nejde. Rusku dávají nesmyslnost zahájení války pocítit mnohé sportovní organizace, jiné zatím zřejmě nepochopily, co se na východě Evropy děje. Podívejte se, co činy Vladimira Putina zatím ve světě branek, bodů a vteřin (ne)způsobily.

Mladý Schumacher popřál otci k narozeninám dojemnou společnou fotkou. Co vzkázal?

Michaelu Schumacherovi je čerstvě 53 let, ovšem ze známých důvodů už osmý rok po sobě nemohl narozeniny oslavit. Sedminásobného mistra světa formule 1 každopádně zaplavily gratulace z celého světa, které doprovázela slova podpory. Emoční vzkaz prostřednictvím sociálních sítí vyslal i syn Mick Schumacher, který se chystá na svoji druhou sezonu v královně motorsportu.

Velký návrat pilota, který málem uhořel, do F1 se nekoná. Rozlučku zhatila opatření

Na konci listopadu přežil vlastní smrt a doslova vyskočil z plamenů. Hrůznou nehodou při závodě v Bahrajnu pro Romaina Grosjeana skončila kariéra ve formuli 1, protože po ohnivém incidentu nemohl kvůli popáleninám odjet zbytek sezony a tým Haas už dopředu avizoval, že v dalším ročníku bude sázet na jiné jezdce. Ale za dlouhá léta v nejpopulárnějším motoristickém seriálu to chtělo rozlučku.