reklama

Lipovská slibuje přebytkový rozpočet. Zrušíme šest ministerstev i kraje, říká ekonomka

Jak zkrotit narůstající inflaci a současné ekonomické problémy? Ekonomka a kandidátka Volného bloku Hana Lipovská by zrušila až šest ministerstev a také rozdělení země na kraje. Řekla to ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Lipovská mimo to slibovala, že již příští rok by se svojí partají sestavila přebytkový rozpočet a Česko by oddlužila do roku 2030.

reklama

Lipovská ve vysílání CNN Prima NEWS uvedla, že na rostoucí inflaci upozorňovala již před časem společně s Janou Bobošíkovou, která za Volný blok, jehož hlavní tváří je poslanec Lubomír Volný, kandiduje jako jednička v Praze.

Podle ekonomky, která stranu reprezentuje v Pardubickém kraji, se jim za tehdejší predikce členové České národní banky zprvu smáli. Aktuální ekonomická situace Česka je podle ní částečně dílem i právě centrální banky. Dále vidí viníky v Poslanecké sněmovně. „To, že máme inflaci nad čtyři procenta, je důvodem toho, jak se zvyšovaly vládní výdaje. Na tom mají svůj podíl všichni kromě dvou poslanců Volného bloku,“ tvrdí Lipovská.

Dále zmínila, jak by s nezáviděníhodnou ekonomickou situací naložila. Klíčem je podle ní silně osekat výdaje. „Navrhujeme zrušení šesti ministerstev a jejich sloučení,“ zmínila například Lipovská. Dále by rozpočtové kapitoly zkrouhla až o třetinu a zmínila také možnost zrušit kraje. „Chceme už na příští rok předložit přebytkový rozpočet,“ dodala Lipovská s tím, že plánem je takto oddlužit zemi do roku 2030.

Cibulka: Problémy zmizí s odhalením ruských fízlů

Podle Petra Cibulky (Volte pravý blok) se neřeší klíčové problémy. „Je třeba zvládnout relaci s kyvadlem. Tak zjistíte, kdo je ruský fízl a tím zamezíte zdražování,“ prohlásil Cibulka, který dlouhodobě hlásá, že Česku vládnou agenti KGB. Dále řekl, že odhalení ruských agentů by vyřešilo takřka všechny problémy. Těm ekonomickým by podle něj mohlo pomoci přijetí zákona o vyrovnaných rozpočtech či přijetí švýcarského modelu vnitrostátní daňové konkurence. „Je to jediný model a funguje stovky let,“ zmínil dále Cibulka.

Domnívá se, že se svět nachází ve 3. světové válce, která probíhá hybridně. Ve svém projevu se vymezil proti globálnímu oteplování. „Rusko vede klimatickou válku, a proto to bruselské oteplování...“ pokračoval předseda strany Volte pravý blok.

Podle lídra uskupení Aliance pro budoucnost a miliardáře Pavla Sehnala není inflace důsledek tajných sil. „Inflaci přinesly poruchy v hospodářství, tedy lockdowny,“ má jasno.

Hyenismus, kritizuje Lipovská chování lidí k Zemanovi

Hovořilo se i o nedostatku informací ohledně aktuálního zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Lipovské vadí, jak se vyjadřuje část populace. „Vždycky k prezidentům veřejnost přistupovala s velkou podporou a přistupovala k nim slušně. Dneska vidíme hyenismus a nedostatek slušnosti,“ posteskla si ekonomka. Připustila však, že jistý vliv na chování lidí může mít i to, že z Pražského hradu nepřichází dostatek informací.

Sehnal uvedl, že o zdravotním stavu hlavy státu nechce spekulovat. „Pokud je prezident nemocný, tak mu přejeme brzké uzdravení. My ho v těch nejbližších několika týdnech budeme potřebovat, aby ty funkce zastal,“ řekl lídr Aliance pro budoucnost.

To Cibulka má jasno, co by se stalo, kdyby Zeman nemohl vykonávat své funkce. „Kdyby se podařilo Zemana vyřadit ze hry, tak nemůže jmenovat Andreje Babiše, ale nástupce zvolí GRU (ruská kontrarozvědka – pozn. red.) a ta bude jmenovat Ivana Bartoše,“ zmínil Cibulka jméno šéfa Pirátů. Podle něj je ruský špion.

Tagy:
zdraví ekonomika politika Miloš Zeman Hana Lipovská volby inflace CNN Prima NEWS volby 2021 Pavel Sehnal 360° Volný blok Petr Cibulka Aliance pro budoucnost

Hlavní zprávy

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování
Rusko

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování

Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 34 303 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší denní přírůstek od počátku pandemie. Vykázalo rovněž 997 úmrtí spojených s nemocí COVID-19. Počet nových úmrtí tak pouze nepatrně klesl oproti předchozímu dnu, kdy poprvé překonal hranici jednoho tisíce. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ruských úřadů.

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch
Partie

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch

Bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se ostře pustil do chování Kanceláře prezidenta republiky. Podle něj je to, co si dovoluje tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nemá v Evropě obdoby, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Do ustavující schůze Poslanecké sněmovny není ze strany Miloše Zemana nic potřeba, problém by ale nastal ve chvíli, pokud by nebyl schopný přijmout demisi současné vlády, dodal na CNN Prima NEWS.

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Do Pekingu jen s očkovanými hráči. Pro nás žádný problém, říká manažer nároďáku Nedvěd

Daleko přísnější režim než v Tokiu. Pokud na zimní olympijské hry v Pekingu zamíří neočkovaný sportovec, musí napřed v Číně do třítýdenní karantény. Na nadcházejícím sportovním svátku bude vysoce sledovaný hokejový turnaj, na který zavítají hvězdy z NHL. V celé elitní zámořské lize jsou však jen čtyři hráči ze 700, kteří za sebou nemají vakcinaci. A mezi ně Češi nepatří. Vysoká proočkovanost je i v tuzemské extralize, a tak trenérovi národního týmu Filipu Pešánovi při skládání nominace nepřibydou zbytečné vrásky.

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

reklama