reklama

Lipovská slibuje přebytkový rozpočet. Zrušíme šest ministerstev i kraje, říká ekonomka

Jak zkrotit narůstající inflaci a současné ekonomické problémy? Ekonomka a kandidátka Volného bloku Hana Lipovská by zrušila až šest ministerstev a také rozdělení země na kraje. Řekla to ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Lipovská mimo to slibovala, že již příští rok by se svojí partají sestavila přebytkový rozpočet a Česko by oddlužila do roku 2030.

reklama

Lipovská ve vysílání CNN Prima NEWS uvedla, že na rostoucí inflaci upozorňovala již před časem společně s Janou Bobošíkovou, která za Volný blok, jehož hlavní tváří je poslanec Lubomír Volný, kandiduje jako jednička v Praze.

Podle ekonomky, která stranu reprezentuje v Pardubickém kraji, se jim za tehdejší predikce členové České národní banky zprvu smáli. Aktuální ekonomická situace Česka je podle ní částečně dílem i právě centrální banky. Dále vidí viníky v Poslanecké sněmovně. „To, že máme inflaci nad čtyři procenta, je důvodem toho, jak se zvyšovaly vládní výdaje. Na tom mají svůj podíl všichni kromě dvou poslanců Volného bloku,“ tvrdí Lipovská.

Dále zmínila, jak by s nezáviděníhodnou ekonomickou situací naložila. Klíčem je podle ní silně osekat výdaje. „Navrhujeme zrušení šesti ministerstev a jejich sloučení,“ zmínila například Lipovská. Dále by rozpočtové kapitoly zkrouhla až o třetinu a zmínila také možnost zrušit kraje. „Chceme už na příští rok předložit přebytkový rozpočet,“ dodala Lipovská s tím, že plánem je takto oddlužit zemi do roku 2030.

Cibulka: Problémy zmizí s odhalením ruských fízlů

Podle Petra Cibulky (Volte pravý blok) se neřeší klíčové problémy. „Je třeba zvládnout relaci s kyvadlem. Tak zjistíte, kdo je ruský fízl a tím zamezíte zdražování,“ prohlásil Cibulka, který dlouhodobě hlásá, že Česku vládnou agenti KGB. Dále řekl, že odhalení ruských agentů by vyřešilo takřka všechny problémy. Těm ekonomickým by podle něj mohlo pomoci přijetí zákona o vyrovnaných rozpočtech či přijetí švýcarského modelu vnitrostátní daňové konkurence. „Je to jediný model a funguje stovky let,“ zmínil dále Cibulka.

Domnívá se, že se svět nachází ve 3. světové válce, která probíhá hybridně. Ve svém projevu se vymezil proti globálnímu oteplování. „Rusko vede klimatickou válku, a proto to bruselské oteplování...“ pokračoval předseda strany Volte pravý blok.

Podle lídra uskupení Aliance pro budoucnost a miliardáře Pavla Sehnala není inflace důsledek tajných sil. „Inflaci přinesly poruchy v hospodářství, tedy lockdowny,“ má jasno.

Hyenismus, kritizuje Lipovská chování lidí k Zemanovi

Hovořilo se i o nedostatku informací ohledně aktuálního zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Lipovské vadí, jak se vyjadřuje část populace. „Vždycky k prezidentům veřejnost přistupovala s velkou podporou a přistupovala k nim slušně. Dneska vidíme hyenismus a nedostatek slušnosti,“ posteskla si ekonomka. Připustila však, že jistý vliv na chování lidí může mít i to, že z Pražského hradu nepřichází dostatek informací.

Sehnal uvedl, že o zdravotním stavu hlavy státu nechce spekulovat. „Pokud je prezident nemocný, tak mu přejeme brzké uzdravení. My ho v těch nejbližších několika týdnech budeme potřebovat, aby ty funkce zastal,“ řekl lídr Aliance pro budoucnost.

To Cibulka má jasno, co by se stalo, kdyby Zeman nemohl vykonávat své funkce. „Kdyby se podařilo Zemana vyřadit ze hry, tak nemůže jmenovat Andreje Babiše, ale nástupce zvolí GRU (ruská kontrarozvědka – pozn. red.) a ta bude jmenovat Ivana Bartoše,“ zmínil Cibulka jméno šéfa Pirátů. Podle něj je ruský špion.

Tagy:
zdraví ekonomika politika Miloš Zeman Hana Lipovská volby inflace CNN Prima NEWS volby 2021 Pavel Sehnal 360° Volný blok Petr Cibulka Aliance pro budoucnost

Hlavní zprávy

Je načase zrušit opatření proti covidu. Následujme Británii, vyzývají někteří experti
Koronavirus

Je načase zrušit opatření proti covidu. Následujme Británii, vyzývají někteří experti

Jen za pátek přibylo v Česku téměř 30 tisíc nakažených koronavirem. Počty hospitalizovaných ale zatím nijak zvlášť nerostou. Není pochyb, že tento trend způsobuje nová varianta omikron, která je sice mnohonásobně nakažlivější než předešlé mutace, ale také výrazně méně patogenní. Někteří odborníci dokonce vyzývají vládu, aby zrušila veškerá opatření, podobně jako to udělala Velká Británie.

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama