
Odřeniny i zlomeniny: Jaro přináší časté úrazy dětí. Kdy je nutné vyrazit k lékaři?
Nová varianta nemoci mpox se poprvé přenesla mezi lidmi v Evropě, konkrétně v Británii, potvrdila v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). Oba nakažení variantou clade Ib sdílí domácnost s pacientem, jemuž byl mpox, dříve známý jako opičí neštovice, potvrzen po návratu z Afriky. Je to první zdokumentovaný případ přenosu mimo Afriku, uvedla agentura AFP.
Onemocnění mpox (opičí neštovice) není novým covidem, ať už se jedná o jeho novou nebo starší variantu, zdůraznil v úterý regionální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) pro Evropu Hans Kluge. Podle něj totiž úřady vědí, jak šíření nemoci kontrolovat, informovala agentura Reuters. Epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS ujistil, že žádná epidemie nehrozí.
Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je momentální covidová situace v Evropě kritická a je nutné udělat další nutná opatření. Povinné očkování pro všechny po vzoru Rakouska by ale mělo být až poslední možností. Pokud se však snaha bojovat s pandemií nezvýší, hrozí kontinentu do března půl milionu úmrtí způsobených koronavirem.
Světová zdravotnická organizace (WHO) žádá lidi, aby během vánočních svátků nenavštěvovali své příbuzné a nevystavovali je tak riziku nákazy koronavirem. Regionální ředitel pro Evropu Hans Kluge apeluje na obyvatele, aby vydrželi ještě několik měsíců a zabránili tak příchodu třetí vlny.
Světová zdravotnická organizace (WHO) očekává, že v říjnu a listopadu přibude v Evropě úmrtí souvisejících s nemocí COVID-19. U příležitosti dvoudenní virtuální konference představitelů 53 zemí evropského regionu WHO o vývoji pandemie a zdravotnické strategii na příštích pět let to v pondělí agentuře AFP sdělil ředitel evropské pobočky organizace Hans Kluge.