reklama

Hnilička: Roušky v bazénu? Nelogické, ale vláda je chce při sportu ještě nechat

Amatérští sportovci kritizují, že oproti profesionálům stále nemohou adekvátně hrát. Na vnitřních sportovištích je totiž nadále omezený počet lidí a podle aktuálních pravidel se na nich musí nosit roušky. Změní se to v nadcházejících dnech? A kdy se amatéři a mládež budou moci vrátit ke sportu? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byl předseda Národní sportovní agentury, poslanec a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička (za ANO).

reklama

Hnilička v pořadu 360° Pavlíny Wolfové připustil, že roušky by se i po avizovaném rozvolnění ve čtvrtek nadále měly nosit ve vnitřních sportovištích. Teoreticky by je tak lidé měli mít například i v plaveckých bazénech.

Proti uvolnění tohoto pravidla je totiž ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). „Ty roušky při sportu rozvolňovat ještě nechce,“ řekl na adresu Blatného šéf Národní sportovní agentury s tím, že si sám uvědomuje nelogičnost tohoto nařízení. „Je to těžká situace, protože v rouškách je to (sportování) téměř nereálné,“ dodal.

O možné revizi nařízení o rouškách ve sportovištích by měl s Blatným jednat po uplynutí zhruba deseti dní. Zrušení roušek pro amatérské sportovce a mládež je tak stále ve hře, pokud se tedy situace nezhorší. „Nechceme rozvolněním ve sportu způsobit třetí vlnu,“ řekl Hnilička. Zároveň však dodal, že opatření, se kterými nyní jeho agentura přišla, ale nebyla přijata, by třetí vlnu určitě nezpůsobila.

V pořadu 360­° Pavlíny Wolfové bývalý hokejista také řekl, že ze sportovních odvětví slýchá především názory, které volají po uvolnění sportu. Stopka pohybových aktivit se dle něj negativně podepisuje zejména na dětech. „Děti přibraly v průměru dvě kila a získaly návyky, které nejsou dobré,“ vysvětlil Hnilička.

Na závěr Hnilička dodal, že i přes aktuální stav věří v restart sportu v nadcházejícím roce. Problémy vidí zejména v amatérském a mládežnickém sportu. „Trápí nás amatérský a dětský sport, které jsou už dlouho na stopstavu,“ zakončil šéf Národní sportovní agentury.

Tagy:
Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení
Koronavirus

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení

V Česku se opět rozvolnila část protiepidemických opatření. Od 1. srpna se například navýšila kapacita na sportovních či kulturních akcích. Ovšem s omezující podmínkou – očkovaných může na hromadné akce přijít mnohonásobně více. Vláda se zvýhodňováním těch, kteří se nechali naočkovat, snaží motivovat co nejvíce lidí k vakcinaci.

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále
OH 2021

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

reklama