reklama

Hnilička: Roušky v bazénu? Nelogické, ale vláda je chce při sportu ještě nechat

Amatérští sportovci kritizují, že oproti profesionálům stále nemohou adekvátně hrát. Na vnitřních sportovištích je totiž nadále omezený počet lidí a podle aktuálních pravidel se na nich musí nosit roušky. Změní se to v nadcházejících dnech? A kdy se amatéři a mládež budou moci vrátit ke sportu? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byl předseda Národní sportovní agentury, poslanec a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička (za ANO).

reklama

Hnilička v pořadu 360° Pavlíny Wolfové připustil, že roušky by se i po avizovaném rozvolnění ve čtvrtek nadále měly nosit ve vnitřních sportovištích. Teoreticky by je tak lidé měli mít například i v plaveckých bazénech.

Proti uvolnění tohoto pravidla je totiž ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). „Ty roušky při sportu rozvolňovat ještě nechce,“ řekl na adresu Blatného šéf Národní sportovní agentury s tím, že si sám uvědomuje nelogičnost tohoto nařízení. „Je to těžká situace, protože v rouškách je to (sportování) téměř nereálné,“ dodal.

O možné revizi nařízení o rouškách ve sportovištích by měl s Blatným jednat po uplynutí zhruba deseti dní. Zrušení roušek pro amatérské sportovce a mládež je tak stále ve hře, pokud se tedy situace nezhorší. „Nechceme rozvolněním ve sportu způsobit třetí vlnu,“ řekl Hnilička. Zároveň však dodal, že opatření, se kterými nyní jeho agentura přišla, ale nebyla přijata, by třetí vlnu určitě nezpůsobila.

V pořadu 360­° Pavlíny Wolfové bývalý hokejista také řekl, že ze sportovních odvětví slýchá především názory, které volají po uvolnění sportu. Stopka pohybových aktivit se dle něj negativně podepisuje zejména na dětech. „Děti přibraly v průměru dvě kila a získaly návyky, které nejsou dobré,“ vysvětlil Hnilička.

Na závěr Hnilička dodal, že i přes aktuální stav věří v restart sportu v nadcházejícím roce. Problémy vidí zejména v amatérském a mládežnickém sportu. „Trápí nás amatérský a dětský sport, které jsou už dlouho na stopstavu,“ zakončil šéf Národní sportovní agentury.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti
Francie

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti

Změňme běh dějin a vydejme se znovu dobýt Francii. Tak zní výzva dnes už oficiálního prezidentského kandidáta Érica Zemmoura, kterou vyslal směrem k Francouzům na svém prvním volebním shromáždění. Na pařížském předměstí se v obří výstavní hale sešlo na 15 000 Zemmourových příznivců. Bouřlivý mítink se nakonec neobešel bez výtržností a násilností, když se jeho fanoušci střetli s aktivisty, kteří přišli proti pravicovému politikovi protestovat.

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?
Fotbal

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

reklama

Domácí zpravodajství

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama