reklama

Hnilička: Roušky v bazénu? Nelogické, ale vláda je chce při sportu ještě nechat

Amatérští sportovci kritizují, že oproti profesionálům stále nemohou adekvátně hrát. Na vnitřních sportovištích je totiž nadále omezený počet lidí a podle aktuálních pravidel se na nich musí nosit roušky. Změní se to v nadcházejících dnech? A kdy se amatéři a mládež budou moci vrátit ke sportu? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byl předseda Národní sportovní agentury, poslanec a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička (za ANO).

reklama

Hnilička v pořadu 360° Pavlíny Wolfové připustil, že roušky by se i po avizovaném rozvolnění ve čtvrtek nadále měly nosit ve vnitřních sportovištích. Teoreticky by je tak lidé měli mít například i v plaveckých bazénech.

K tématu

Proti uvolnění tohoto pravidla je totiž ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). „Ty roušky při sportu rozvolňovat ještě nechce,“ řekl na adresu Blatného šéf Národní sportovní agentury s tím, že si sám uvědomuje nelogičnost tohoto nařízení. „Je to těžká situace, protože v rouškách je to (sportování) téměř nereálné,“ dodal.

O možné revizi nařízení o rouškách ve sportovištích by měl s Blatným jednat po uplynutí zhruba deseti dní. Zrušení roušek pro amatérské sportovce a mládež je tak stále ve hře, pokud se tedy situace nezhorší. „Nechceme rozvolněním ve sportu způsobit třetí vlnu,“ řekl Hnilička. Zároveň však dodal, že opatření, se kterými nyní jeho agentura přišla, ale nebyla přijata, by třetí vlnu určitě nezpůsobila.

V pořadu 360­° Pavlíny Wolfové bývalý hokejista také řekl, že ze sportovních odvětví slýchá především názory, které volají po uvolnění sportu. Stopka pohybových aktivit se dle něj negativně podepisuje zejména na dětech. „Děti přibraly v průměru dvě kila a získaly návyky, které nejsou dobré,“ vysvětlil Hnilička.

Na závěr Hnilička dodal, že i přes aktuální stav věří v restart sportu v nadcházejícím roce. Problémy vidí zejména v amatérském a mládežnickém sportu. „Trápí nás amatérský a dětský sport, které jsou už dlouho na stopstavu,“ zakončil šéf Národní sportovní agentury.

K tématu

Tagy: roušky Pavlína Wolfová Národní sportovní agentura Milan Hnilička mládežnické týmy koronavirus COVID-19 360° SPORT opatření proti koronaviru

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil poslanecký mandát a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské
Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
Lidé s covidem v Manausu umírají, nemají kyslík. Může za to ministr, tvrdí žalobci

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama