reklama

Hnilička: Roušky v bazénu? Nelogické, ale vláda je chce při sportu ještě nechat

Amatérští sportovci kritizují, že oproti profesionálům stále nemohou adekvátně hrát. Na vnitřních sportovištích je totiž nadále omezený počet lidí a podle aktuálních pravidel se na nich musí nosit roušky. Změní se to v nadcházejících dnech? A kdy se amatéři a mládež budou moci vrátit ke sportu? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byl předseda Národní sportovní agentury, poslanec a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička (za ANO).

reklama

Hnilička v pořadu 360° Pavlíny Wolfové připustil, že roušky by se i po avizovaném rozvolnění ve čtvrtek nadále měly nosit ve vnitřních sportovištích. Teoreticky by je tak lidé měli mít například i v plaveckých bazénech.

K tématu

Proti uvolnění tohoto pravidla je totiž ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). „Ty roušky při sportu rozvolňovat ještě nechce,“ řekl na adresu Blatného šéf Národní sportovní agentury s tím, že si sám uvědomuje nelogičnost tohoto nařízení. „Je to těžká situace, protože v rouškách je to (sportování) téměř nereálné,“ dodal.

O možné revizi nařízení o rouškách ve sportovištích by měl s Blatným jednat po uplynutí zhruba deseti dní. Zrušení roušek pro amatérské sportovce a mládež je tak stále ve hře, pokud se tedy situace nezhorší. „Nechceme rozvolněním ve sportu způsobit třetí vlnu,“ řekl Hnilička. Zároveň však dodal, že opatření, se kterými nyní jeho agentura přišla, ale nebyla přijata, by třetí vlnu určitě nezpůsobila.

V pořadu 360­° Pavlíny Wolfové bývalý hokejista také řekl, že ze sportovních odvětví slýchá především názory, které volají po uvolnění sportu. Stopka pohybových aktivit se dle něj negativně podepisuje zejména na dětech. „Děti přibraly v průměru dvě kila a získaly návyky, které nejsou dobré,“ vysvětlil Hnilička.

Na závěr Hnilička dodal, že i přes aktuální stav věří v restart sportu v nadcházejícím roce. Problémy vidí zejména v amatérském a mládežnickém sportu. „Trápí nás amatérský a dětský sport, které jsou už dlouho na stopstavu,“ zakončil šéf Národní sportovní agentury.

K tématu

Tagy: roušky Pavlína Wolfová Národní sportovní agentura Milan Hnilička mládežnické týmy koronavirus COVID-19 SPORT opatření proti koronaviru

Další hlavní zprávy

Vláda rozhoduje, co se od 26. dubna otevře. Na řadě jsou školy a kadeřnictví
Birke: Zeman může krizi prohloubit, ale i uklidnit. Česko teď sleduje celý svět
Praktická výuka na školách by se mohla obnovit koncem dubna. Vládu o to požádá Plaga
Kdo způsobil druhý výbuch ve Vrběticích? Hledaní agenti už byli pryč, upozorňuje Šándor
Absolutní skandál, kluby by se měly stydět. Představení Superligy pobouřilo i politiky
Ministerstvo obrany dostalo zbylých pět miliard. Opraví techniku a podpoří nemocnice
Vezu vašemu synovi mobil. Lstí okradl několik seniorů, nejstarší oběť zemřela
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další
Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif
Další články
reklama
reklama