reklama

Další děti se vrátily do lavic. Vládní opatření se vztahují i na školní jídelny

Žáci třetích až pátých tříd a prvního stupně základních škol a s nimi žáci devátých tříd se v pondělí vrátili do škol. Zbytek druhého stupně nastoupí ke střídavé výuce. Vládní opatření se vztahují i na provoz školních jídelen.

reklama

Žáci si před vstupem do jídelny musejí dezinfikovat ruce. Dbá se především na rozmístění jednotlivých stolů, u kterých mohou sedět maximálně čtyři děti. Učitelé a personál jídelny Základní školy Eden v pražské Vladivostocké ulici výrazně označili místa, na která si žáci nemohou sednout kvůli povinný rozestupům.

„Tato školní jídelna má podle nových pravidel 64 míst, to znamená, že společně zde mohou poobědvat maximálně dvě třídy. Nelze však dodržet, že by v jídelně obědvala každá jednotlivá třída sama. Podle ředitelky by oběd přešel do večeře,“ vysvětlila s nadsázkou reportérka CNN Prima NEWS Jana Schillerová.

„Abychom zachovali jednotku třídy, museli jsme rozprostřít návštěvy jídelny v čase. Omezení je v tom, že některé děti chodí s vyučujícím na oběd i při hodině,“ řekl ředitel ZŠ Štefánikova Hradec Králové Roman Polda.

Větrání o přestávkách

Podle vládních nařízení by se děti z různých tříd mezi sebou neměly potkávat. I nadále platí povinnost nosit roušky, dezinfikovat si ruce a pravidelně větrat ve třídách. „Kvůli bezpečnosti dětí učitelé radí větrat před hodinou a v jejím průběhu. O přestávkách by to mohlo být nebezpečné,“ popsala reportérka Jana Schillerová.

Ve školách i nadále platí zákaz zpěvu při hodinách hudební východy nebo tělocviku.

Do lavic se nejdříve vrátili prvňáci, druháci a žáci speciálních škol. Od středy se mohly vrátit závěrečné ročníky a začala praktická výuka na středních školách.

Do třetího stupně protiepidemických opatření přejdou školy od pondělí 7. prosince. Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách bude platit střídavá prezenční výuka po týdnech, do škol se budou moci vrátit i studenti prvních ročníků vysokých škol, pokud jich nebude více než dvacet v jedné skupině.

K tématu

Další hlavní zprávy

Fotbal

Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu

Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu

Putování Slavie Evropskou ligou končí ve čtvrtfinále. Ráznou stopku vystavil v odvetě vítězstvím 4:0 anglický Arsenal. „Sešívaní“ dělali na hřišti v této sezoně skvělou reklamu českému fotbalu, zejména Britské ostrovy ale na Pražany zanevřely kvůli incidentu z osmifinálového zápasu v Glasgow mezi stoperem Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou. I o tom, jak se ke kauze postavila organizace UEFA, mluvil po vypadnutí trenér vršovického klubu Jindřich Trpišovský.

360°

Topolánek: UEFA vnáší do sportu kulturní válku. Britové si pletou Slavii se Spartou

Topolánek: UEFA vnáší do sportu kulturní válku. Britové si pletou Slavii se Spartou

UEFA vnáší do sportu kulturní válku, řekl k rozhodnutí o trestu Ondřeje Kúdely a Glena Kamary bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Podle něj si Britové pletou Slavii se Spartou a Británie řeší své problémy na úkor hráče, který ani nemusí umět dobře anglicky. A Hrad se svým prohlášením chce podle politika akorát rozdělovat českou společnost.

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč
Třinec jde za Libercem do finále extraligy. Sedmý zápas s Boleslaví rozsekl Růžička
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy
Další články
reklama
reklama