reklama

Další děti se vrátily do lavic. Vládní opatření se vztahují i na školní jídelny

Žáci třetích až pátých tříd a prvního stupně základních škol a s nimi žáci devátých tříd se v pondělí vrátili do škol. Zbytek druhého stupně nastoupí ke střídavé výuce. Vládní opatření se vztahují i na provoz školních jídelen.

reklama

Žáci si před vstupem do jídelny musejí dezinfikovat ruce. Dbá se především na rozmístění jednotlivých stolů, u kterých mohou sedět maximálně čtyři děti. Učitelé a personál jídelny Základní školy Eden v pražské Vladivostocké ulici výrazně označili místa, na která si žáci nemohou sednout kvůli povinný rozestupům.

„Tato školní jídelna má podle nových pravidel 64 míst, to znamená, že společně zde mohou poobědvat maximálně dvě třídy. Nelze však dodržet, že by v jídelně obědvala každá jednotlivá třída sama. Podle ředitelky by oběd přešel do večeře,“ vysvětlila s nadsázkou reportérka CNN Prima NEWS Jana Schillerová.

„Abychom zachovali jednotku třídy, museli jsme rozprostřít návštěvy jídelny v čase. Omezení je v tom, že některé děti chodí s vyučujícím na oběd i při hodině,“ řekl ředitel ZŠ Štefánikova Hradec Králové Roman Polda.

Větrání o přestávkách

Podle vládních nařízení by se děti z různých tříd mezi sebou neměly potkávat. I nadále platí povinnost nosit roušky, dezinfikovat si ruce a pravidelně větrat ve třídách. „Kvůli bezpečnosti dětí učitelé radí větrat před hodinou a v jejím průběhu. O přestávkách by to mohlo být nebezpečné,“ popsala reportérka Jana Schillerová.

Ve školách i nadále platí zákaz zpěvu při hodinách hudební východy nebo tělocviku.

Do lavic se nejdříve vrátili prvňáci, druháci a žáci speciálních škol. Od středy se mohly vrátit závěrečné ročníky a začala praktická výuka na středních školách.

Do třetího stupně protiepidemických opatření přejdou školy od pondělí 7. prosince. Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách bude platit střídavá prezenční výuka po týdnech, do škol se budou moci vrátit i studenti prvních ročníků vysokých škol, pokud jich nebude více než dvacet v jedné skupině.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil poslanecký mandát a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské
Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
Lidé s covidem v Manausu umírají, nemají kyslík. Může za to ministr, tvrdí žalobci

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama