reklama

Další děti se vrátily do lavic. Vládní opatření se vztahují i na školní jídelny

Žáci třetích až pátých tříd a prvního stupně základních škol a s nimi žáci devátých tříd se v pondělí vrátili do škol. Zbytek druhého stupně nastoupí ke střídavé výuce. Vládní opatření se vztahují i na provoz školních jídelen.

reklama

Žáci si před vstupem do jídelny musejí dezinfikovat ruce. Dbá se především na rozmístění jednotlivých stolů, u kterých mohou sedět maximálně čtyři děti. Učitelé a personál jídelny Základní školy Eden v pražské Vladivostocké ulici výrazně označili místa, na která si žáci nemohou sednout kvůli povinný rozestupům.

„Tato školní jídelna má podle nových pravidel 64 míst, to znamená, že společně zde mohou poobědvat maximálně dvě třídy. Nelze však dodržet, že by v jídelně obědvala každá jednotlivá třída sama. Podle ředitelky by oběd přešel do večeře,“ vysvětlila s nadsázkou reportérka CNN Prima NEWS Jana Schillerová.

„Abychom zachovali jednotku třídy, museli jsme rozprostřít návštěvy jídelny v čase. Omezení je v tom, že některé děti chodí s vyučujícím na oběd i při hodině,“ řekl ředitel ZŠ Štefánikova Hradec Králové Roman Polda.

Větrání o přestávkách

Podle vládních nařízení by se děti z různých tříd mezi sebou neměly potkávat. I nadále platí povinnost nosit roušky, dezinfikovat si ruce a pravidelně větrat ve třídách. „Kvůli bezpečnosti dětí učitelé radí větrat před hodinou a v jejím průběhu. O přestávkách by to mohlo být nebezpečné,“ popsala reportérka Jana Schillerová.

Ve školách i nadále platí zákaz zpěvu při hodinách hudební východy nebo tělocviku.

Do lavic se nejdříve vrátili prvňáci, druháci a žáci speciálních škol. Od středy se mohly vrátit závěrečné ročníky a začala praktická výuka na středních školách.

Do třetího stupně protiepidemických opatření přejdou školy od pondělí 7. prosince. Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách bude platit střídavá prezenční výuka po týdnech, do škol se budou moci vrátit i studenti prvních ročníků vysokých škol, pokud jich nebude více než dvacet v jedné skupině.

Tagy:
Hygiena provedla přes 30 tisíc kontrol. Přísná pravidla přitom návštěvníky odrazují
Koronavirus

Hygiena provedla přes 30 tisíc kontrol. Přísná pravidla přitom návštěvníky odrazují

Pořadatelé kulturních i sportovních akcí upozorňují na stále častější kontroly dodržování covidových pravidel, podle ministerstva zdravotnictví jich bylo již více než 30 tisíc. Přísná pravidla pro vstup na jednotlivé akce, tedy takzvaný systém OTN (očkování, testování, prodělání nemoci), však řadu návštěvníků odrazuje a pořadatelé kvůli tomu tratí. Obávají se také toho, co s návštěvností udělá konec proplácení testů od prvního září.

Sledujte 360° se šéfem STAN Vítem Rakušanem: Jak hodnotí dosavadní spolupráci s Piráty?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Pořad můžete sledovat živě od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Na pražské nádraží Vyšehrad je uvalena exekuce, zřejmě půjde do dražby

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy uložili majitelům památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

reklama

Domácí zpravodajství

Vrazím ti kudlu do zad, vyhrožují lidé starostce Mikulčic. Kvůli vyhnání dobrovolníků

Drsná kritika se snesla na sociálních sítích na starostku Mikulčic Martu Otáhalovou (Nový směr). Lidem vadí její nevybíravé chování vůči dobrovolníkům, kteří pomáhají obci zasažené tornádem. Kvůli ní totiž přišli o nocleh ve sportovní hale. Kromě nenávistných komentářů jí začaly chodit i SMS zprávy. Lidé jí vyhrožují podpálením domu či smrtí.

Můžu kandidovat v každém kraji, hlásá Babiš a směřuje do Ústeckého. Nahradí ho Havlíček?

Už několik týdnů se spekuluje o tom, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš opustí „svůj“ Středočeský kraj a o hlasy voličů bude usilovat v Ústeckém kraji. Došlo by tak na pikantní souboj, kde by se o vítězství mohl Babiš prát s šéfem Pirátů Ivanem Bartošem. Premiér tvrdí, že kandidovat může kdekoliv. Definitivně jasno by mělo být ve středu večer, po jednání celorepublikového výboru ANO.

reklama