reklama

Holčička se narodila až po smrti matky, kterou srazila zdrogovaná řidička

Američanku Adalyn přivedli lékaři na svět nouzovým císařským řezem, když její matku zabil náraz auta. Holčička je v pořádku a brzy bude moci z nemocnice domů. Stará se o ni její otec James.

reklama

„Je to velký mezník, protože lékaři nepředpokládali, že se dceru podaří přivést na svět živou a zdravou,“ popsal pyšný tatínek James Alvarez z kalifornského Anaheimu.

Adalyn lékaři „porodili“ nouzovým císařským řezem poté, co její matku srazila zdrogovaná řidička auta. Matka incident nepřežila. „Když dcerku vidím, držím, přitisknu k sobě, vše negativní mizí,“ uvedl Alvarez, který dává Adalyn speciální lahvičkou pít každé tři hodiny.

K tématu

Podle lékařů je holčička téměř připravená k odchodu z nemocnice. „Lékaři nemohou předpovědět, co ji čeká, ale teď je zdravá,“ doplnil James, který novinářům ukázal i byt, kde s manželkou chtěli Adalyn vychovávat.

„Manželka zůstává v bytě přítomna alespoň ve vzpomínkách. Chci být nejlepším otcem, jak jen to bude možné. Chci dát dceři ten nejlepší možný život, jaký dokážu dát,“ dodal.

V bytě stále zůstávají věci po matce, které James jednou předá Adalyn. „Budu připraven na okamžik, až se dcera zeptá, jaká byla maminka. Byla skvělá, chránila Adalyn do posledního okamžiku, vlastně za ní položila život. Já jsem připraven udělat totéž,“ prohlásil.

Adalyn už starostlivý tatínek přichystal oblečky a další nezbytnosti. Říká, že se každý den v duchu ptá své zesnulé ženy, jestli dělá vše správně. „Chci vychovat naši dceru, jak by to udělala moje žena,“ uzavřel James.

Před dvěma týdny uplynul rok od ještě neobvyklejšího případu v Česku. Jako lékařský zázrak či světový unikát je označován porod císařským řezem holčičky, která přišla na svět 15. srpna 2019, po 117 dnech od mozkové smrti matky. Dívenka měla 2 130 gramů a 42 centimetrů. Dostala jméno Eliška, které vybrala matka ještě na počátku těhotenství.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Chystá se omezení pohybu, zavření obchodů i služeb?

Chystá se omezení pohybu, zavření obchodů i služeb?

Vláda Andreje Babiše (ANO) ve středu ráno opět mimořádně zasedá a debatuje nad návrhy, o kterých jednala do úterních nočních hodin. Podle informací CNN Prima NEWS oficiálně schválí další opatření proti šíření koronaviru. Ta budou směřovat k omezení pohybu na veřejnosti, dále pak k uzavření obchodů i služeb, jako jsou například kadeřnictví. Tiskovou konferenci po zasedání kabinetu můžete sledovat v tomto článku živě.

Koronavirus

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky jsou povinné venku i v autě

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky jsou povinné venku i v autě

V úterý přibylo v Česku 11 984 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. V zemi je nyní více 113 tisíc nakažených. Počet úmrtí celkem je už 1 619. V zemi ode dneška platí povinnost nosit roušky i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Nemocnice budou nové nakažené hlásit do systému už do hodiny. Kabinet oznámí další zpřísnění.

reklama
Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít
Do Letňan navážejí postele pro polní nemocnici, pronájem místa má stát desítky milionů
Chceme dítě, nejsme přece blázni, slýchává psychoterapeutka kvůli umělému oplodnění
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Nejsme tu od toho, abychom se báli. Zůstaneme s vámi až do konce, vzkazují záchranáři
Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan
Další články
reklama
reklama