reklama

Hořejší se pustil do Klause: Nerozumí covidu a jen papouškuje, co někde slyšel

Václav Klaus nerozumí covidu a jen papouškuje, co slyšel od jiných, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS imunolog Václav Hořejší. Reagoval tak na slova bývalého prezidenta, který se nijak netají tím, že je odpůrcem vakcíny proti covidu a vládních restrikcí proti šíření nemoci.

reklama

Spor mezi Hořejším a Klausem začal poté, co bývalý prezident vystoupil na demonstraci na pražském Staroměstském náměstí proti vládním opatřením a očkování. Hořejší řečníky odsoudil a řekl, že přibližně dvoutisícový dav měla policie rozehnat.

„Bylo to shromáždění lidí, kteří nesouhlasí a usmívají se nad nehorázností imunologa Hořejšího, že by se mělo něco rozehnat. My se ale nesmíme dát,“ prohlásil Klaus v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS.

Reakce Hořejšího přišla jen o pár minut později. „Já za nehoráznost považuji, co říká pan Klaus. Vůbec tomu nerozumí, není to jeho obor a jen papouškuje, co někde slyšel. To ho možná trochu omlouvá,“ zdůraznil. Hořejší zmínil například vyjádření rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy, který také tvrdí, že všichni lidé imunitu proti covidu získají i bez očkování.

Za chvíli Klause napadne jezdit vlevo

Hořejší kritizoval i další vyjádření Klause. „Neomluvil bych ho za to, že to prý dělá z občanské neposlušnosti. Za chvíli ho může napadnout, že odmítne jezdit vpravo,“ uvedl imunolog. Slova o tom, že si člověk dokáže vypěstovat imunitu sám a bez pomoci vakcíny, vyvrátil poté také epidemiolog Roman Prymula v pořadu 360°.

„Není na tom kus pravdy. Kdybychom si budovali přirozenou imunitu, nemuseli bychom být očkováni proti ničemu. Mohli bychom přirozeně prodělávat například spalničky,“ řekl Prymula v reakci na vyjádření Klause, který mimo jiné o vakcíně prohlásil, že je „zkvašená“.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Byznys

Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka

Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka

Češi v roce 2020 ve vybraných hypermarketech a supermarketech nakoupili meziročně o osm procent více ovoce. Prodeje zeleniny proti roku 2019 vzrostly o zhruba čtyři procenta. Tehdy přitom nad ovocem, u kterého tržby stouply o 0,6 procenta, zvítězila zelenina s meziročním růstem o 12,3 procenta. Větší zájem měli v roce 2020 čeští zákazníci také o zdravé potraviny, jinak táhly hlavně citróny a jablka. Vyplývá to z dat výzkumné společnosti Nielsen.

Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Další články
reklama
reklama