reklama
CNN Prima News hospodářství

hospodářství

Výpis příspěvků ke štítku „hospodářství“

Česko na prahu krize? Hospodářství výrazně zpomalí, inflace zrychlí, odhadují experti

16. listopadu 2021 07:56

Přestože České republice bezprostředně nehrozí plošný lockdown, ekonomika pomalu ztrácí dech. Palčivé problémy v odvětví výroby automobilů se přenášejí do celého průmyslu, domácnosti méně navštěvují obchody i stánky volnočasových aktivit. Významné tuzemské i zahraniční instituce jedna za druhou zhoršují výhled pro českou ekonomiku.

Havlíček: Vláda pomůže rodinám s výdaji za elektřinu. Šeky začne vyplácet už v listopadu

26. září 2021 13:17

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl v neděli v pořadu ČT ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

20. dubna 2021 11:26

Skandál s Českou republikou se odehrává na pozadí kardinálně se zhoršujících vztahů mezi Ruskou federací a Západem. Výbuchy ve Vrběticích podkopaly nejen diplomatické vztahy mezi Moskvou a Prahou, ale budou mít dopad i na česko-ruskou ekonomiku a celosvětové fungování s Východem, domnívá se Ivan Preobraženskij, komentátor ruského vydání webu Deutsche Welle.

Nemůžeme si nechat vzít demokracii. To už jsme jednou zažili, připomíná Vystrčil

2. července 2020 23:02

Cesta na Tchaj-wan je v zájmu hospodářské spolupráce, ale je i aktem obhajoby suverénní a demokratické republiky, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda Senátu Miloš Vystrčil. Oponentem v debatě mu byl poslanec Jiří Kobza (SPD). Ten naopak cestu kritizuje s tím, že Čína je naším druhým obchodním partnerem, ale Tchaj-wan až 32. v pořadí. „Proto nevidím smysl riskovat vztahy s Čínskou lidovou republikou,“ míní Kobza. Česká republika by tak podle něj přišla o tolik důležitý dovoz textilu, bot, slunečních brýlí či polotovarů. „Z ekonomického hlediska v cestě nevidím smysl,“ dodává.

reklama