CNN Prima News hospodářství

hospodářství

Výpis příspěvků ke štítku „hospodářství“

Zdaňme říhání krav, navrhuje novozélandská vláda. Farmáři se bouří a vyrazili do ulic

26. října 2022 23:43

Socialistická vláda na Novém Zélandu přišla s „revoluční myšlenkou“. Jako první země na světě chce zdanit skleníkové plyny, které produkují hospodářská zvířata. Premiérka země Janica Ardernová daň pokládá za důležitý milník v přechodu k bezuhlíkové budoucnosti. Proti nápadu se ostře vymezili zemědělci, podle nich je daň znevýhodní a poškodí. Popularita Ardernové v posledních měsících poklesla k rekordnímu minimu.

Bude hlad, skandovaly v Praze tisíce nespokojených zemědělců. Protestovaly před vládou

8. června 2022 11:42

Zemědělci pod hlavičkou Agrární komory či Zemědělského svazu se ve středu dopoledne sešli v pražském paláci Lucerna. Protestovali zde proti vládní politice. Rozhořčené zemědělce klidnil vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jiného zástupce vlády, Pavla Čížka ze STAN, naopak lidé vypískali. Následně zamířil protestní pochod k Úřadu vlády, kam několik tisíc zemědělců dorazilo po 13. hodině. Krátce po 14:30 se protest nakonec rozpustil. Zemědělci během svého průvodu na několika místech narušili dopravu.

Hodila už Čína Rusko přes palubu? Čísla dokazují, že se jí vyplatí dát přednost Západu

20. března 2022 07:38

Od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu celý svět sleduje, jak se k válečnému konfliktu postaví Čína. Nejlidnatější země planety má totiž punc tradičního spojence Ruské federace, což je ostatně dědictvím bipolární éry. Jenže v posledních dnech se nastupující globální velmoc začíná vůči Rusku opatrně vymezovat. A není to náhoda.

Zemědělci zuří. Demonstrují před Úřadem vlády, bouří se proti změnám v dotacích

11. ledna 2022 18:53

Před Úřadem vlády demonstrují zemědělci proti změnám dotačních plánů na vyplácení peněz mezi lety 2023 a 2027. Předsedové pětikoalice je nyní projednávají. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka se na protestní akci sešlo kolem dvou tisíc lidí. Stejný počet uvedli také organizátoři v úvodu akce. Demonstraci s podtitulem O nás bez nás zorganizovala Agrární komora České republiky společně se Zemědělským svazem ČR.

Exministr Havlíček dál vstává brzy ráno. Po čtvrté už mě to v posteli nebaví, tvrdí

20. prosince 2021 15:17

Hnutí ANO sestavuje formální stínovou vládu. Ta se již nyní pravidelně potkává a chce řešit vlastní legislativní návrhy. V pořadu K věci to uvedl bývalý ministr průmyslu a obchodu, ale také dopravy, Karel Havlíček (ANO). On sám by měl zastávat roli stínového ministra pro hospodářství. Kromě toho se vyjádřil i k možné kandidatuře Andreje Babiše (ANO) na prezidenta i brzkému vstávání.

Česko na prahu krize? Hospodářství výrazně zpomalí, inflace zrychlí, odhadují experti

16. listopadu 2021 07:56

Přestože České republice bezprostředně nehrozí plošný lockdown, ekonomika pomalu ztrácí dech. Palčivé problémy v odvětví výroby automobilů se přenášejí do celého průmyslu, domácnosti méně navštěvují obchody i stánky volnočasových aktivit. Významné tuzemské i zahraniční instituce jedna za druhou zhoršují výhled pro českou ekonomiku.

Havlíček: Vláda pomůže rodinám s výdaji za elektřinu. Šeky začne vyplácet už v listopadu

26. září 2021 13:17

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl v neděli v pořadu ČT ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.