reklama

Hrad kolem Zemana vytváří paralelní realitu a jednu dezinformaci za druhou, tvrdí Kolář

Zda zveřejňuje Hrad dostatek informací o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, je zásadní otázka posledních dnů. Podle nově zvoleného poslance TOP 09 a starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře je současný přístup hradní kanceláře ale ten nejhorší možný.

reklama

„Hrad vytváří paralelní realitu a jednu dezinformaci za druhou. Strašně bych ocenil, kdyby k tomu přistoupil jako v minulosti u Václava Havla,“ prohlásil v nedělním pořadu 360° na CNN Prima NEWS Kolář s tím, že přístup, který zvolil Hrad, je ten nejhorší možný.

Narážel na situaci posledních dnů kolem zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten byl v v neděli převezen z Lán do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Rozhodl o tom její ředitel Miroslav Zavoral už před příjezdem premiéra Andreje Babiše (ANO) do Lán.

Následně Hrad oznámil, že ošetřující lékař vydá prohlášení o zdravotním stavu prezidenta. Ten skutečně ve 14 hodin vystoupil, ovšem oznámil pouze, že Zeman je na jednotce intenzivní medicíny. Diagnózu nesdělil.

Velkou diskusi vzbudily závěry webu Novinky.cz, kde byl Miloš Zeman zachycen v bezvládném stavu. Kancléř Vratislav Mynář následně prohlásil, že prezident v bezvědomí nebyl, ale pouze usnul.

Právě tato rozporuplná vyjádření je podle většiny politiků třeba nějakým způsobem uklidnit a Hrad by měl detailněji o prezidentově stavu informovat.

Poslední informace je taková, že Zeman je nyní ve stabilizovaném stavu, hospitalizace může nicméně trvat až tři týdny. Informaci potvrdily zdroje MF Dnes.

Tagy:

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Krev, pot a stehy Tomáše Součka. Ještěže nepřišel o oko, píší fanoušci po ošklivém zranění

V neděli skončila úctyhodná série českého záložníka Tomáše Součka. Poprvé od 7. března 2020 se stalo, že by v dresu West Hamu United neodehrál v Premier League kompletních 90 minut. Mohl za to ošklivý a nešťastný okamžik v závěrečné patnáctiminutovce zápasu na hřišti Evertonu. Železný muž sestavy „kladivářů“ se mohl radovat z výhry jeho týmu, ovšem tyto tři body, zanechaly na obličeji exslávisty pořádné šrámy.

Tripartita rozhodla. Automobilky i dodavatelé mohou čerpat na mzdy z programu Antivirus

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu. Stát by zároveň mohl odpustit firmám až osm miliard korun na poplatcích za obnovitelné zdroje, podobně jako u domácností.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama