reklama
CNN Prima News hvězdy

hvězdy

Výpis příspěvků ke štítku „hvězdy“

Fotbalový historik: Messiho PSG sbírá hvězdy jak Figův Real či tým starý 140 let

29. srpna 2021 06:03

Fotbalový klub Paris Saint-Germain má po příchodu Lionela Messiho soupisku plnou světových hvězd, ne každému fanouškovi je ale tolik megalomanských přestupů po chuti. V minulosti se už však na klubové úrovni objevilo několik mužstev, která vypadala jak vesmírný All-Star tým. A to jak v moderní éře, v 50. letech, tak dokonce i na konci 19. století. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje fotbalový historik Radovan Jelínek.

Michelinskou hvězdu má první veganská restaurace ve Francii. Průvodce sklízí kritiku

20. ledna 2021 10:19

Michelinův kulinářský průvodce ve Francii poprvé v historii ocenil veganskou restauraci. Hvězdu získal podnik ve vesnici Arès na jihozápadě Francie nedaleko Bordeaux, a stal se tak prvním, který připravuje jídla bez použití jakýchkoliv živočišných produktů, jenž se v průvodci od jeho založení v roce 1900 objevil. Informoval o tom web CNN.

Astronomové zachytili zvláštní signál. Jde o mimozemšťany, či mikrovlnku?

20. prosince 2020 15:58

Lovci mimozemšťanů zachytili z nedaleké hvězdy záhadný radiový signál. S největší pravděpodobností nejde o mimozemský telegram, ale vlny, které pocházejí z okolí hvězdy Proxima Centauri a pomohou astronomům zlepšit techniku vyhledávání signálu. Ale stín šance, že jde přece jen o pokus mimozemské civilizace navázat s námi spojení, tu stále je.

reklama