Hygienici kvůli koronaviru ukončili letní tábor. Děti jsou v karanténě

V Letinách na Plzeňsku předčasně skončil kvůli koronaviru dětský tábor. Pozitivní test mělo jedno z dětí, ostatní včetně vedoucích museli do karantény.

Rozhodnutí uzavřít dětský tábor přišlo už v pátek. Hygienici totiž vytrasovali dívenku, v jejíž rodině se vyskytl případ onemocnění COVID-19. Následně byly všem účastníkům tábora provedeny testy. Podle našich informací byla pozitivní jen dívka, za kterou hygienici přijeli. Žádné příznaky nevykazovala.

Ostatní účastníci –⁠ 85 dětí a 15 vedoucích –⁠ měli testy negativní. Všichni ale mají podle našich informací nařízenou karanténu a musí počkat ještě na druhý test. Podle starosty obce Jaroslava Vraného byl tábor na hranici obcí Letiny a Skašov. Hygienici jej ale o uzavření tábora kvůli koronaviru neinformovali, řekl starosta ČTK.

Vláda povolila letní dětské tábory od konce června za přísných hygienických opatření proti šíření koronaviru, které stanovilo ministerstvo zdravotnictví. Tábory jsou povoleny maximálně pro 500 účastníků, u stanových táborů je limit 100 lidí. Děti by se zároveň neměly podle pokynů ministerstva potkávat ve větších skupinách.

Podle odhadů České rady dětí a mládeže se letos uskuteční asi o desetinu táborů méně než před rokem.

Další podrobnosti připravujeme...

Tagy:
karanténa Plzeňský kraj letní tábor dětský tábor tábor COVID-19 Česká rada dětí a mládeže Vraný Ministerstvo zdravotnictví České republiky Letiny Skašov