CNN Prima News tábor

tábor

Výpis příspěvků ke štítku „tábor“

Pojede dítě na tábor? Pojišťovny nabízejí příspěvky. Částky a podmínky se však výrazně liší

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží. Řada rodičů tak řeší, kdo ohlídá jejich ratolesti – a častou volbou jsou letní tábory. Ty však něco stojí. Dobrou zprávou je, že finančně mohou pomoci zdravotní pojišťovny. Jak říkají, zájem o příspěvek každoročně roste. Zjistěte si, kolik vám na dětský tábor může přispět právě ta vaše. Nabídky se totiž liší.

REPORTÁŽ: Koně, chatrče, obživa na smetišti a věčný hlad aneb Mezi ukrajinskými Romy

Nejbídnější z bídných. V ukrajinském Užhorodě strádají v osadách tisíce Romů a jejich životní podmínky jsou o poznání horší než v těch nejubožejších slovenských romských vesnicích. „Nejhorší je zůstat celý den bez jídla, a v našem táboře teď opravdu hladovíme,“ vypráví Věra Horvátová, matka sedmi dětí. Jediným výdělkem rodiny je sběr odpadu na městské skládce.

Natálka popálená na táboře roky čeká na odškodné. Za sebou má transplantace a 26 narkóz

Rodina popálené Natálky Černé ani po čtyřech letech nedostala ani korunu odškodného, které měla na základě soudního verdiktu zaplatit vedoucí příměstského tábora Martina Skočilová. Žena totiž ihned po vyhlášení rozsudku vyhlásila osobní bankrot, sdělil redakci CNN Prima NEWS otec dívenky Václav Černý. Podle rozsudku měla žena zaplatit rodičům popálené dívky 2,6 milionu korun.

Podmínka za znásilnění a zneužití šesti chlapců? Exces bez trvalých následků, vysvětlil soudce

Šlo o exces bez trvalých následků. Tak vysvětluje předseda senátu brněnského krajského soudu tříletou podmínku s odkladem na pět let pro 34letého muže, který mezi roky 2018 až 2021 pohlavně zneužil a znásilnil šest nezletilých chlapců. Trest na základě navržené dohody mezi státním zástupcem a obhájcem obviněného však soudce označil za relativně mírný. Muž musí podstoupit ambulantní sexuologickou léčbu. Ke skutku se přiznal a projevil lítost.

Tábor může organizovat téměř kdokoli. Jakou mají odpovědnost vedoucí a na co si dát pozor?

Pochybili provozovatelé vyhlídky Triangl na Děčínsku, nebo vedoucí skupiny dětí? Jednoznačnou odpověď přinese až výsledek policejního vyšetřování, už nyní je ale jasné, že na rozhledně bylo více lidí, než kolik povoluje limit. Jak na kauzu nahlíží právo? A na co si mají rodiče dát pozor při výběru tábora pro své ratolesti? Redakce CNN Prima NEWS se zeptala ústavního právníka a advokáta Ondřeje Preusse, který rovněž poradil, jak je to se zodpovědností mezi vedoucími, když dojde na zranění mezi dětmi.

Vedení obce k neštěstí na Děčínsku: Vyhlídka půjde k zemi. Přináší víc starostí než radosti

Navrhneme úplné odstranění vyhlídky. Momentálně přináší víc starostí než radosti, řekl k neštěstí na Děčínsku místostarosta Markvartic Libor Kunte v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V první fázi se podle něj odstraní žebřík, následně celá stavba. Podotkl, že návštěvníci často ignorovali provozní řád a porušovali také další zákazy, třeba rozdělávání ohně. „Nedokážeme si představit, že bychom po této tragédii vyhlídkový bod provozovali dále nebo se spoluúčastnili na tom, aby tam stála,“ řekl redakci.

Bití, znásilňování i zpěv ruské hymny. Okupanti odvezli k „převýchově“ už statisíce dětí

Okupanti již měli odvézt statisíce ukrajinských dětí do Ruska. Vyplývá to z informací, které nashromáždil britský deník The Times. Ten zároveň přinesl příběhy několika konkrétních rodin. Putinovi lidé tvrdí, že jde o „školní výlety“ či „letní tábory“, ve skutečnosti však mládež končí v převýchovných zařízeních a se svými rodiči se již zpravidla nesetká.

Manželka Jana R. u soudu: Ve vězení se mi přiznal ke znásilnění dětí, zvedal se mi žaludek

Liberecký krajský soud pokračoval v hlavním líčení v kauze sexuálního predátora Jana R. Na řadu přišla výpověď jedné z nejdůležitějších postav celé kauzy – manželky obžalovaného. Ta se před soudcem dušovala, že o počínání svého muže obžalovaného ze znásilnění sedmi dětí nevěděla vůbec nic. „Dozvěděla jsem se to, až když ho policie zadržela a přišli dělat domovní prohlídku,“ tvrdila mladá žena, která má sama s Janem R. dvě malé děti.