CNN Prima News tábor

tábor

Výpis příspěvků ke štítku „tábor“

Bití, znásilňování i zpěv ruské hymny. Okupanti odvezli k „převýchově“ už statisíce dětí

6. března 2023 15:44

Okupanti již měli odvézt statisíce ukrajinských dětí do Ruska. Vyplývá to z informací, které nashromáždil britský deník The Times. Ten zároveň přinesl příběhy několika konkrétních rodin. Putinovi lidé tvrdí, že jde o „školní výlety“ či „letní tábory“, ve skutečnosti však mládež končí v převýchovných zařízeních a se svými rodiči se již zpravidla nesetká.

Manželka Jana R. u soudu: Ve vězení se mi přiznal ke znásilnění dětí, zvedal se mi žaludek

9. února 2023 20:13

Liberecký krajský soud pokračoval v hlavním líčení v kauze sexuálního predátora Jana R. Na řadu přišla výpověď jedné z nejdůležitějších postav celé kauzy – manželky obžalovaného. Ta se před soudcem dušovala, že o počínání svého muže obžalovaného ze znásilnění sedmi dětí nevěděla vůbec nic. „Dozvěděla jsem se to, až když ho policie zadržela a přišli dělat domovní prohlídku,“ tvrdila mladá žena, která má sama s Janem R. dvě malé děti.

Pedofil vedoucím na táboře? Už nikdy, slibují experti. Chystají změny kvůli kauze Jana R.

5. prosince 2022 19:37

Vyšetřování kauzy sexuálního predátora z Liberce, který měl znásilnit sedm dětí, se chýlí ke konci. Obviněný Jan R. se k dětem dostal prostřednictvím spolku Děti ráje železnice (pořádajícího tábory a kroužky). Muž byl přitom už dřív dvakrát trestaný za znásilnění dítěte. Zatímco policie se chystá uzavřít poslední spis, experti pracují na změně zákona, aby se něco takového už nemohlo opakovat.

Děti na táboře se popálily při chemickém pokusu. Soud potrestal vedoucí podmínkou

22. července 2022 10:43

Dvě vedoucí příměstského tábora, na kterém se v srpnu 2019 při chemickém pokusu popálily tři děti, v pátek rokycanský okresní soud potrestal podmíněnými tresty a několikaletými zákazy pořádání táborů. Nejvážněji byla zasažena tehdy šestiletá dívka, kterou oheň popálil na 43 procentech těla. Osmiletého chlapce a stejně staré děvče oheň zasáhl na dvou a pěti procentech těla. Obžalovaným vedoucím, které se jednání soudu opět neúčastnily, hrozilo za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti až čtyřleté vězení.

Rakušan: Nenecháme spát lidi na chodbách. V Praze vyroste tábor pro uprchlíky z nádraží

11. května 2022 13:11

Kvůli situaci ukrajinských uprchlíků na hlavním nádraží v Praze vznikne dočasné přístřeší se zázemím, aby lidé nemuseli spát na chodbách. Zapojí se i neziskové organizace, uvedl ve středu dopoledne na Twitteru ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Jeho mluvčí Jakub Veinlich řekl, že stavba by měla začít ještě ve středu a stanové městečko by mělo sloužit zhruba 150 lidem. „Kde bude, sdělovat nebudeme,“ doplnil. Mluvčí magistrátu později uvedl, že přístřeší vznikne v Troji.

Romští uprchlíci se utábořili u brněnského nádraží. Nabídnuté ubytování odmítli

2. května 2022 21:53

Skupina romských uprchlíků z Ukrajiny si vytvořila stanoviště před hlavním nádražím v Brně. Policie situaci monitoruje, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Podle něj mají uprchlíci status dočasné ochrany, ale odmítli nabídnuté ubytování. Mluvčí kraje Alena Knotková uvedla, že v případě odmítnutí ubytování nemají uprchlíci na další nárok. Podle členky Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Alice Sigmund Herákové by měla vzniknout skupina na pomoc těmto lidem.