reklama
CNN Prima News tábor

tábor

Výpis příspěvků ke štítku „tábor“

Přes 20 dětí na táboře museli ošetřit záchranáři. Za nevolnost mohly bakterie v jídle

19. srpna 2021 10:33

Zažívací problémy více než dvaceti dětí na táboře u Mrtníku na Berounsku způsobilo minulý týden jídlo kontaminované bakteriemi, které se podávalo k večeři. Organizátor tábora změnil způsob zajištění stravy pro účastníky, řekla ve čtvrtek novinářům ředitelka odboru protiepidemického krajské hygienické stanice Lilian Rumlová.

Jakubka nám už nic nevrátí. Matka zesnulého chlapce z tábora má jediné přání

18. srpna 2021 17:58

Celé Slovensko v úterý šokovala tragédie, ke které došlo v noci z pondělí na úterý na táboře v obci Turček. Silná bouře zničila šest z deseti indiánských stanů, při pádu jedné z konstrukcí nešťastně zemřel šestiletý Jakub. Dalších sedm dětí se zranilo. Rodině vyjádřili soustrast i přední slovenští politici. Organizátoři tábor předčasně ukončili, matka zesnulého chlapce si ale přála něco jiného.

Dramatické podmínky hasičů v Řecku: Češi zasahují jen v triku, hrozí jim přehřátí

13. srpna 2021 20:09

Řecko sužují nejrozsáhlejší požáry posledních desítek let. S plameny pomáhá i česká 30členná posádka, která jako první ze zahraničích posil dorazila na poloostrov Peloponés. „Zpočátku to bylo velmi dramatické, nyní se situace trochu uklidnila. Na místo jsme ale připraveni poslat další jednotky,“ sdělil ve vysílání CNN Prima NEWS generální ředitel hasičského záchranného sboru (HZS) Vladimír Vlček.

Nová Lukašenkova zbraň. Bělorusy bojující proti režimu děsí vězení hluboko v lesích

6. srpna 2021 08:02

Plot nabitý elektřinou, okna s mřížemi a nové bezpečnostní kamery. To vše hluboko v lesích autoritářského Běloruska hlídá vojenská stráž a nápis „Vstup zakázán“. Takové jsou podle videí a výpovědí svědků náznaky možného vězeňského tábora pro politické disidenty, který byl nedávno vybudován asi hodinu jízdy od běloruského hlavního města Minsk, poblíž osady Novokolosovo. Nachází se na místě skladiště raket ze sovětské éry, které se rozkládá na ploše více než 200 akrů. Není jasné, jak velká část areálu byla zrekonstruována.

PŘEHLEDNĚ Breivikův masakr v Norsku: Proč vraždil a jak probíhal soudní proces?

22. července 2021 06:07

Když 22. července 2011 došlo k teroristickému útoku v norském Oslu, a následně ke střelbě do mladých lidí mládežnického tábora Strany práce na ostrově Utoya, celý svět byl v šoku. Krajně pravicový extremista Anders Behring Breivik za jediný den připravil o život 77 lidí. Byl odsouzen k jedenadvaceti letům vězení. CNN Prima NEWS pro vás připravila časovou osu nejen samotného útoku, ale také soudního procesu s Breivikem.

Testování na táborech je nešťastné. Obrovskou vlnu covidu už neočekávám, říká Prymula

17. června 2021 09:59

Letní měsíce se blíží a s nimi i touha lidí vycestovat do zahraničí. Mnozí odborníci však varují před mutacemi koronaviru, které by mohly blížící se léto znepříjemnit. V současnosti se experti nejvíce zaměřují na indickou variantu. „Ta je vakcínou méně pokryta,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula.

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

17. června 2021 06:08

Představitelé dětských táborů se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na snad už definitivních podmínkách pro testování účastníků. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, by se nemusely na místě testovat každých sedm dní. Přetestování by bylo nutné pouze u dětí, které před odjezdem podstoupí antigenní testy. Návrh ještě musí posvětit vláda.

Dětské tábory mohou fungovat i s PCR testy. Platit by je ale neměli rodiče, říká Topinka

12. května 2021 19:37

Děti budou muset před nástupem na dětský tábor podstoupit PCR test, uvedla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Podle předsedy Asociace dětské rekreace (ADR) Miroslava Topinky budou moct tábory fungovat i s tímto pravidlem. „Je však na místě si klást otázku, kdo testy zaplatí. Těžko to můžeme chtít po rodičích,“ komentoval pro CNN Prima NEWS Topinka.

Čína staví obří internační tábor pro blízké kontakty lidí nakažených COVID-19

20. ledna 2021 18:29

Čína staví monstrózní internační karanténní tábor, v němž bude místo pro více než čtyři tisíce lidí. Pokoje mají mít asi 18 metrů čtverečních a budou vybaveny toaletou, koupelnou, postelí, stolem a wi-fi připojením. Země začala tábor budovat tento měsíc poté, co desítky milionů občanů byly kvůli nákaze COVID-19 uvrženy do přísného lockdownu. Informoval o tom web CNN.

reklama