CNN Prima News infekce

infekce

Výpis příspěvků ke štítku „infekce“

Rusko volá do války vězně s HIV. Vojáci s nimi nechtějí bojovat, lékaři by jim nepomohli

28. října 2022 14:38

Ruská mobilizace stále nekončí – Moskva nyní prostřednictvím Vagnerovy skupiny povolává do zbraně těžce nemocné vězně, a to včetně těch, kteří mají HIV nebo hepatitidu. Zdraví ruští vojáci se na frontě údajně bouří, protože vedle infikovaných kolegů nechtějí bojovat. Vědí totiž, že vojenští lékaři takto nemocným nepomáhají.

Dorazí nejhorší chřipková epidemie za poslední roky, varují odborníci. Jak se účinně bránit?

10. října 2022 07:37

Přestože se Česká republika doposud nevypořádala s covidem a pacienti znovu plní nemocnice, odborníci se navíc obávají příchodu zřejmě nejhorší chřipkové epidemie za poslední roky. Důvodem je, že kvůli protiepidemickým opatřením z posledních let má obyvatelstvo méně protilátek proti respiračním onemocněním. Jak se liší příznaky chřipky od covidu? A kdy můžeme nárůst počtu případů chřipky očekávat?

Španělsko hlásí první úmrtí na opičí neštovice, v zemi je přes čtyři tisíce nakažených

29. července 2022 20:50

Španělsko oznámilo první úmrtí po nákaze opičími neštovicemi. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví, podle jehož statistik země zatím registruje 4 298 případů infekce. Více než 98 procent nemocných tvoří muži, těžší průběh je podle informací španělských úřadů spíše vzácný. V nemocnici dosud skončila asi tři procenta lidí s opičími neštovicemi, o kterých má ministerstvo příslušné informace k dispozici.

Děti trpí neznámým typem žloutenky. Na vině mohou být lockdowny, říkají experti

29. dubna 2022 07:49

Děti po celém světě se potýkají se žloutenkou neznámého původu. Britští odborníci přišli s nečekaným vysvětlením. Na vině podle nich může být pandemie covidu, ne však nemoc samotná, ale dlouhé lockdowny, kdy byly děti zavřené doma a jejich těla nebyla vystavena běžným virům. Po rozvolnění opatření je tak jejich imunitní systém zranitelnější.