reklama
CNN Prima News infekce

infekce

Výpis příspěvků ke štítku „infekce“

Lidé po covidu se v nemocnicích téměř neobjevují. Nechte je vydělávat, prosí Pirát Dostál

8. listopadu 2021 05:11

Právník a vysokoškolský učitel Ondřej Dostál (Piráti) představil v Partii Terezie Tománkové myšlenku, že by se na lidi, kteří již covid prodělali, neměla vztahovat budoucí opatření. Lidé po koronavirové nákaze se totiž podle něj v nemocnicích prakticky neobjevují. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ho v Partii doplnil s tím, že přesto je zapotřebí takové osoby očkovat.

Bizarní a nebezpečný hit TikToku: Lidé se tahají za vlasy a poslouchají praskání kůže

18. října 2021 05:58

Na sociální síti TikTok se každý den objevuje mnoho videí s nekonečným množstvím výzev pro uživatele. Jedna z těch nových, která je označována jako „scalp popping“, spočívá v tom, že se za prameny vlasů zatáhne tak silně, že slyšíte zvuk lupnutí pokožky na hlavě. A co na to odborníci? Rozhodně nezkoušejte, vzkazují.

Tělo sedmiletého Davida při koupání napadl parazit požírající mozek. Za pár dnů zemřel

17. srpna 2021 07:14

Rodinu z kalifornského okresu Tehama County potkala tragická událost. Koncem července se vyrazila koupat k místnímu jezeru, když tělo sedmiletého chlapce Davida Pruitta napadl nebezpečný parazit, který pronikl až do jeho mozku. Chlapec po několika dnech v nemocnici zemřel. Jeho teta vyhlásila veřejnou sbírku, jejíž výnos by pokryl náklady na léčbu i pohřeb Davida.

Infekční kliniky mají v létě napilno. Jak se vyhnout obávaným střevním virózám?

11. srpna 2021 09:59

Přestože jsme v létě obecně „zdravější“, s teplým počasím totiž ubývá viróz, chřipek i nachlazení, měli bychom být opatrní. V letních měsících se totiž daří zejména střevním infekcím. Jak předcházet infekční salmonelóze a dalším infekcím, které nás mohou pěkně potrápit? CNN Prima NEWS oslovila Pavla Dlouhého, primáře infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Nová globální hrozba. U pacientů s covidem objevili infekci, na kterou nezabírají léky

24. června 2021 08:54

Přestože je na některých místech na ústupu, celý svět se nadále potýká s koronavirovou pandemií. K tomuto strašáku navíc přibyl ještě další. Kromě zákeřných mutací je to houba Candida auris, které se také přezdívá „superhouba“. Spouštěč kvasinkové infekce zvané kandidóza je totiž odolný vůči mnohým lékům a dezinfekčním prostředkům. S informací přišli brazilští vědci.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí

16. června 2021 18:37

Na Základní škole Dukelská v Benešově se u některých dětí a zaměstnanců vyskytly akutní zažívací potíže. Problémy měli i studenti gymnázia, kteří se stravují ve stejné jídelně. Minulý týden v pátek hlásilo potíže asi 30 lidí, poté přibyli další. Hygienici zjistili, že jde o norovirovou infekci. Nešlo o přenos z jídla ve školní jídelně, ale od nakaženého člověka, řekla ve středu mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Lékaři mají opět strach z přeplněných nemocnic. Kromě covidu se bojí i „vymizelých“ chorob

9. června 2021 16:19

Lékaři se obávají opětovného podzimního návalu pacientů v nemocnicích. Tentokrát však nejen kvůli COVID-19, ale i z důvodu opětovného rozšíření dalších infekčních nemocí, jako jsou neštovice, spalničky či mononukleóza, které v době koronavirové epidemie takřka „vymizely“. Změnil se navíc přirozený průběh některých nemocí. Primáři oslovení webem iDnes, který o problematice informoval, mluví i o nedostatku personálu a nemocničních kapacit.

reklama