reklama
CNN Prima News infekce

infekce

Výpis příspěvků ke štítku „infekce“

Nová globální hrozba. U pacientů s covidem objevili infekci, na kterou nezabírají léky

Přestože je na některých místech na ústupu, celý svět se nadále potýká s koronavirovou pandemií. K tomuto strašáku navíc přibyl ještě další. Kromě zákeřných mutací je to houba Candida auris, které se také přezdívá „superhouba“. Spouštěč kvasinkové infekce zvané kandidóza je totiž odolný vůči mnohým lékům a dezinfekčním prostředkům. S informací přišli brazilští vědci.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí

Na Základní škole Dukelská v Benešově se u některých dětí a zaměstnanců vyskytly akutní zažívací potíže. Problémy měli i studenti gymnázia, kteří se stravují ve stejné jídelně. Minulý týden v pátek hlásilo potíže asi 30 lidí, poté přibyli další. Hygienici zjistili, že jde o norovirovou infekci. Nešlo o přenos z jídla ve školní jídelně, ale od nakaženého člověka, řekla ve středu mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Lékaři mají opět strach z přeplněných nemocnic. Kromě covidu se bojí i „vymizelých“ chorob

Lékaři se obávají opětovného podzimního návalu pacientů v nemocnicích. Tentokrát však nejen kvůli COVID-19, ale i z důvodu opětovného rozšíření dalších infekčních nemocí, jako jsou neštovice, spalničky či mononukleóza, které v době koronavirové epidemie takřka „vymizely“. Změnil se navíc přirozený průběh některých nemocí. Primáři oslovení webem iDnes, který o problematice informoval, mluví i o nedostatku personálu a nemocničních kapacit.

reklama