reklama
CNN Prima News infrastruktura

infrastruktura

Výpis příspěvků ke štítku „infrastruktura“

Plzeňský kraj před volbami: Místní si stěžují na nepořádek, dopravu i bezdomovce

30. září 2021 10:21

Předvolební reportáže po České republice štáb CNN Prima NEWS tentokrát zavedly do Plzeňského kraje. Má přes 590 tisíc obyvatel, kteří ho opakovaně v různých anketách označují jako vůbec nejlepší místo pro život v České republice. Místním však život komplikuje rozkopané město, bezdomovci nebo nepořádek. Jak na tyto problémy reagují politici před volbami?

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Ke zrychlení dopravních staveb často stačí dobrá komunikace, míní předseda lidovců

21. září 2021 10:16

Adekvátní financování, smysluplné plánování a logický a rozumný přístup státu v komunikaci s vlastníky pozemků nebo místními samosprávami – to jsou podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky klíčové podmínky pro úspěšný rozvoj dopravní infrastruktury v Česku. „Je to také o legislativě a financování, byť u nového stavebního zákona jsem rozpačitý,“ řekl Jurečka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Smutná česká bilance: Silnice máme horší než v Africe, navíc kupa byrokracie

6. září 2021 06:35

Výstavba silnic a dálnic je v tuzemsku zdlouhavá, Čechům zkrátka nejde. A všímá si toho i svět. V globálním žebříčku zemí, kde se hodnotí údržba stávajících a výstavba nových silnic, se Česko neustále propadá a nyní zaujímá až 76. místo po boku afrických zemí, o jejichž existenci možná mnozí nikdy neslyšeli. Ministerstvo dopravy a silničáři slibují obrat k lepšímu. Sami řidiči jsou ale spíše skeptičtí.

V Bruselu se uvažuje o zavedení povinné výroby elektroaut. Chybí infrastruktura

9. února 2021 06:39

Nejnovější iniciativa vlivné asociace Eurelectric, sdružující výrobce energie a provozovatele distribučních sítí, chce automobilkám nařídit povinnou výrobu elektromobilů. Že zákazníci o drahá, případně draze dotovaná auta moc nestojí a že ani automobilky z toho nejásají, ji přitom příliš netrápí. V Evropské unii chce auta čistě na elektrický pohon posunout na další level.

Jak by vypadal život v pandemii po zavedení sítí 5G. Technologická utopie nebo realita nového desetiletí?

16. října 2020 09:15

Po optimistickém létě začíná některé části Evropy opět svírat chmurná nálada. Na jaře donutil nový koronavirus Covid-19 většinu z členských států přijmout opatření, která výrazně omezila život obyvatel. Některé z nich se k nim nyní vrací. Naštěstí v ne tolik drastické formě likvidující ekonomiku, ovšem změny mohou přijít i velmi náhle. Například při kontaktu s nakaženou osobou musí povětšinou všichni do preventivní karantény. A proto situace, kdy je lidem ze dne na den znemožněn odchod do práce či do školy, tak začíná být vcelku běžným úkazem.

reklama