CNN Prima News infrastruktura

infrastruktura

Výpis příspěvků ke štítku „infrastruktura“

Nejhorší bouře za desítky let a vlna vysoká 21 metrů. Ciarán má sedm obětí, zasáhne i Česko

Nejméně sedm lidí zemřelo na západě Evropy po úderu bouře Ciarán. Ta ve čtvrtek od Británie přes Francii po Německo vyvracela stromy a voda zaplavovala ulice měst. Na řadě míst byla přerušena silniční i železniční doprava, aerolinky zrušily stovky letů. Více než milion domácností je bez proudu a úřady varují, že mohou přijít další záplavy. Silné nárazy větru pocítí i Česko.

Digitalizace infrastruktury a majetku v ČR: Stále máme co dohánět, říká expert

Digitalizace. Jeden z hlavních pojmů současnosti. Téma, které proniká do všech oblastí lidského života. Je nedílnou součástí také správy majetku a infrastruktury. Co si pod tím máme představit? To v pořadu Interview PLUS moderátorce Martině Kuzdasové vysvětlil Stanislav Mudrák, ředitel společnosti MDP GEO. Podle něj má, co se digitalizace týče, Česko stále co dohánět. Najdeme tu spoustu míst, která zůstávají digitalizací nedotčená.

Myšlenky na konec války: Češi pomáhají zapojit Ukrajinu, nová sbírka cílí na obnovu země

Zapojme Ukrajinu – tak se jmenuje nová sbírka na podporu obnovy kritické infrastruktury, kterou zničily ruské raketové útoky. Pořádají ji crowfundingová platforma Donio společně s Nadačním fondem pro Ukrajinu, který je provozovatelem sbírky Dárek pro Putina, jenž válkou postižené zemi pomáhá skrze dodávky zbraní. Domnívají se, že přišel čas myslet na konec konfliktu a následnou obnovu válkou zničené země.

Kyjevu hrozí apokalypsa jako z filmů, připustil Kličko. Vyzval k přípravám na evakuaci

Pokud bude pokračovat ruské ostřelování ukrajinské infrastruktury, pro Kyjev může nastat apokalyptický scénář. Uvedl to starosta města Vitalij Kličko v rozhovoru pro Reuters. Tamní obyvatele zároveň vyzval k přípravě na možnou evakuaci. Větší přerušení dodávek proudu a tepla by totiž mělo v zimě pro život v metropoli katastrofické důsledky.

Rusko chystá další vlnu útoků. Vzdušné i pozemní síly ale mají problémy, hodnotí analytici

Rusko kvůli malým zásobám střel zřejmě nebude schopno vystupňovat vzdušné útoky na ukrajinskou infrastrukturu, uvedl ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války (ISW). Novou vlnu úderů ale podle něj Moskva zřejmě chystá už na příští dny. Rusko v rámci své informační kampaně patrně přibarvuje své úspěchy v okolí Bachmutu na ukrajinském Donbasu, napsali také analytici. Obklíčení města Bachmutu na ukrajinském Donbasu ruskou armádou podle nich v nejbližší době nehrozí, přestože ruští představitelé tvrdí, že je na dosah.

Masivní bombardování Chersonu. Rusové za den zabili 15 lidí, hlásí tamní úřady

Rusko pokračuje v mohutném bombardování celého ukrajinského území. Při pátečním ostřelování Chersonu zahynulo 15 lidí, dalších 35 utrpělo zranění. Je mezi nimi i dítě. Nejzuřivější boje stále probíhají v centrálním Donbasu, a to konkrétně u Bachmutu. Podle ukrajinské armády tam Rusům téměř došli profesionální vojáci a jednotky v oblasti musí doplňovat výhradně z mobilizovaných vojáků.

Bombardování ukrajinských měst? Taktika Ruska, jak Kyjev přinutit k jednání, míní expert

Rusko nadále ostřeluje velká ukrajinská města. Údery směřují především na infrastrukturu i civilní oblasti. Čeho se tímto terorem snaží Kreml dosáhnout? I o tom ve Zprávách PLUS diskutovali reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno a bezpečnostní expert Hynek Melichar. Podle druhého jmenovaného se Moskva snaží dostat ukrajinské představitele k jednacímu stolu, aby mohla případným kompromisem celou agresi obhájit.