CNN Prima News infrastruktura

infrastruktura

Výpis příspěvků ke štítku „infrastruktura“

Rusko chystá další vlnu útoků. Vzdušné i pozemní síly ale mají problémy, hodnotí analytici

29. listopadu 2022 09:01

Rusko kvůli malým zásobám střel zřejmě nebude schopno vystupňovat vzdušné útoky na ukrajinskou infrastrukturu, uvedl ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války (ISW). Novou vlnu úderů ale podle něj Moskva zřejmě chystá už na příští dny. Rusko v rámci své informační kampaně patrně přibarvuje své úspěchy v okolí Bachmutu na ukrajinském Donbasu, napsali také analytici. Obklíčení města Bachmutu na ukrajinském Donbasu ruskou armádou podle nich v nejbližší době nehrozí, přestože ruští představitelé tvrdí, že je na dosah.

Masivní bombardování Chersonu. Rusové za den zabili 15 lidí, hlásí tamní úřady

25. listopadu 2022 07:00

Rusko pokračuje v mohutném bombardování celého ukrajinského území. Při pátečním ostřelování Chersonu zahynulo 15 lidí, dalších 35 utrpělo zranění. Je mezi nimi i dítě. Nejzuřivější boje stále probíhají v centrálním Donbasu, a to konkrétně u Bachmutu. Podle ukrajinské armády tam Rusům téměř došli profesionální vojáci a jednotky v oblasti musí doplňovat výhradně z mobilizovaných vojáků.

Bombardování ukrajinských měst? Taktika Ruska, jak Kyjev přinutit k jednání, míní expert

2. listopadu 2022 15:13

Rusko nadále ostřeluje velká ukrajinská města. Údery směřují především na infrastrukturu i civilní oblasti. Čeho se tímto terorem snaží Kreml dosáhnout? I o tom ve Zprávách PLUS diskutovali reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno a bezpečnostní expert Hynek Melichar. Podle druhého jmenovaného se Moskva snaží dostat ukrajinské představitele k jednacímu stolu, aby mohla případným kompromisem celou agresi obhájit.

Tvrdý úder ukrajinského letectva. Rusové utrpěli ztráty, na jih vysílají posily

10. října 2022 06:24

Ukrajinské letectvo zahájilo nových 99 úderů na pozice ruských jednotek. Rusko pokračuje v masivním ostřelování civilních cílů. Několik výbuchů se ozvalo v centru Kyjeva, a dokonce i v západoukrajinském Lvově. Jsou hlášeni mrtví i zranění. Jen za ráno Rusko odpálilo proti Ukrajině 83 raket. K odporným útokům na civilní obyvatelstvo už se vyjádřil i Kreml.

Prasklé potrubí každý den. Jihlava doplácí na staré trubky, opravy stojí desítky milionů

22. prosince 2021 13:48

V Jihlavě teď snad není jediného dne, kdy by neprasklo potrubí. Pohotovostní čety nevědí, kam dřív. Vodohospodářská infrastruktura v Jihlavě je kvůli mnohaletým sporům s předchozím vlastníkem v bídném stavu a výkyvy teplot to jen potvrdily. Teď městu nezbývá nic jiného, než začít jednat a kvůli chátrající kanalizaci sáhnout hluboko do rozpočtu.

Plzeňský kraj před volbami: Místní si stěžují na nepořádek, dopravu i bezdomovce

30. září 2021 10:21

Předvolební reportáže po České republice štáb CNN Prima NEWS tentokrát zavedly do Plzeňského kraje. Má přes 590 tisíc obyvatel, kteří ho opakovaně v různých anketách označují jako vůbec nejlepší místo pro život v České republice. Místním však život komplikuje rozkopané město, bezdomovci nebo nepořádek. Jak na tyto problémy reagují politici před volbami?

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Ke zrychlení dopravních staveb často stačí dobrá komunikace, míní předseda lidovců

21. září 2021 10:16

Adekvátní financování, smysluplné plánování a logický a rozumný přístup státu v komunikaci s vlastníky pozemků nebo místními samosprávami – to jsou podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky klíčové podmínky pro úspěšný rozvoj dopravní infrastruktury v Česku. „Je to také o legislativě a financování, byť u nového stavebního zákona jsem rozpačitý,“ řekl Jurečka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Smutná česká bilance: Silnice máme horší než v Africe, navíc kupa byrokracie

6. září 2021 06:35

Výstavba silnic a dálnic je v tuzemsku zdlouhavá, Čechům zkrátka nejde. A všímá si toho i svět. V globálním žebříčku zemí, kde se hodnotí údržba stávajících a výstavba nových silnic, se Česko neustále propadá a nyní zaujímá až 76. místo po boku afrických zemí, o jejichž existenci možná mnozí nikdy neslyšeli. Ministerstvo dopravy a silničáři slibují obrat k lepšímu. Sami řidiči jsou ale spíše skeptičtí.