reklama

Cestují po světě a vydělávají na Instagramu. Jak žít jako oni? Raquel a Miquel radí

Portugalští fotografové Raquel a Miquel cestují po celém světě. Na životní styl si vydělávají na Instagramu. Jak? Vytvářejí videa a fotky pro luxusní resorty, hotely či módní značky a také propagují různé produkty svých zákazníků. Společně navštívili už 26 zemí na čtyřech kontinentech a nemůžou si svůj život vynachválit.

reklama

„Našim nejzvláštnějším dnem byl ten, kdy jsme šéfům v práci oznámili, že končíme. Začali jsme cestovat po světě a dělat to, co nás baví nejvíce,“ popisuje fotografka. S partnerem na sociální sítě vkládají každý den jeden příspěvek, na Instagramu ale tráví denně osm hodin. Během svých cest potkávají neustále nové lidi, poznávají místní kulturu a ochutnávají nová jídla. Snaží se cestovat levně, díky čemuž můžou v takovém životním stylu pokračovat.

„Je skvělé, že nemusíme žít denní rutinu – v 9 vstát, jít do práce, v 5 přijít, uvařit jídlo –⁠ to je celé. Každý den zažíváme něco nového, a to je pro nás obrovské požehnání,“ svěřuje se fotografka.

Zní to jako pohádka, ale i tato práce má svá úskalí. „Některé měsíce pracujeme dvakrát tolik co obvykle, další sotva něco vyděláme,“ popisuje Raquel.

Promyšlený plán

Miquel před kariérou instagramera pracoval jako obchodní manažer ve stavební firmě, Raquel dokončovala magisterské studium biomedicínského inženýrství. Ještě ji čeká dopsat diplomovou práci.

„Dostali jsme se do bodu, kdy jsme se nemohli soustředit na naši klasickou práci a ani jsme se nemohli věnovat účtům na našich sociálních sítích. Tak jsme zjistili, že si musíme vybrat jen jednu věc. Řekli jsme si, že jsme mladí, takže pokud to máme zkusit, musí to být teď. A pokud by se cokoli stalo, můžeme se vrátit k naší běžné práci. Potřebné znalosti a zkušenosti máme,“ tvrdí blogerka.

„Člověk si musí uvědomit, jaké má jeho plán výhody a nevýhody, a podle toho se rozhodnout, jestli se mu vyplatí odejít z práce. Pokud převažují výhody, jděte do toho. Převažují-li nevýhody, pracujte usilovněji, abyste mohli svůj plán uskutečnit. A až ho budete mít promyšlený, zrealizujte ho,“ dodává instagramerka, která žije svůj sen.

Fotografové Raquel a Miquel nejsou zdaleka jediní, co spojili příjemné s užitečným. Instagram se těší stále větší pozornosti nových firem, módních značek a také inzeretnů. S dostatečným počtem sledujích tak můžete na sociálních sítích vydělávat peníze a přitom dělat to, co vás baví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

Loni jsme dostávali zákusky, teď vozí neočkované. Přednosta ARO nastínil konec covidárií

Máme vakcínu a mysleli jsme si, že nás covid už jen pozlobí. Jenže jsme nepředpokládali, že se lidé nebudou očkovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl přednosta ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice František Duška. Popisuje, že na jeho oddělení panuje odlišná atmosféra než loni, tehdy zdravotníci dostávali zákusky ze zavřených restaurací. Pokud lidé podstoupí vakcinaci, mohla by se podle něj v nemocnicích zavřít covidária.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama