CNN Prima News Institut Václava Klause

Institut Václava Klause

Výpis příspěvků ke štítku „Institut Václava Klause“

Hřebejk se ostře pustil do Klause: Nad rakví Jakubiska si kopnul do jeho mrtvých kolegů

4. března 2023 22:27

Režisér Jan Hřebejk na Twitteru ostře kritizoval projev Václava Klause na pohřbu slovenského režiséra Juraje Jakubiska. Podle filmaře si bývalý prezident kopnul do Jakubiskových významnějších mrtvých kolegů. „Neměl jsem tam chodit,“ litoval své účasti na pohřbu Hřebejk. Reakci Václava Klause na Hřebejkova slova CNN Prima NEWS zjišťuje.

Rychetský naznačil napojení Václava Klause na Rusko. Macinka podal trestní oznámení

7. května 2022 11:35

Kvůli nedávným výrokům předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského o údajném napojení bývalého prezidenta Václava Klause na Rusko padlo trestní oznámení. Na Rychetského ho podal Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Domnívá se, že se Rychetský dopustil pomluvy a případně i křivého obvinění. Dodal, že o svém kroku Klause informoval. Rychetský se k záležitosti nebude vyjadřovat.

Pro moderní levici je migrace obohacující jev. Brusel možná otevře hranice, říká Weigl

22. září 2021 19:50

Podle ředitele Institutu Václava Klause (IVK) Jiřího Weigla je migrace statisíců až milionů lidí nejen z Afghánistánu opravdovým problémem, který se týká i Česka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS zdůraznil, že migrace je téma moderní evropské levice. Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková mu ale vmetla, že jen straší a zamrznul ve světě před pěti lety. Ta si myslí, že chce premiér Andrej Babiš (ANO) tímto tématem vyhrát ve volbách.

Klaus by mohl opustit nemocnici do konce týdne. Dostal speciální vzkaz od Orbána

15. září 2021 13:39

Bývalý prezident Václav Klaus by mohl být doma z nemocnice koncem týdne, řekl CNN Prima NEWS mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Klaus zároveň děkuje všem, kteří ho na dálku podporují. Speciální vzkaz prý dostal od maďarského premiéra Viktora Orbána. Klaus skončil v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) o víkendu, po pondělním propuštění se do ní ale v úterý vrátil.

Volbám chybí obsah, stěžuje si Klaus. Řeší se falešná témata jako hrozba Ruska a Číny

2. září 2021 13:45

Bývalý prezident Václav Klaus představil na půdě svého institutu novou knihu, která rozebírá nadcházející sněmovní volby, jimž podle něj chybí obsah. Tvrdí, že zatímco skutečné problémy se přehlížejí, vyzdvihují se hrozby falešné, například obavy z Ruska a Číny. Sám za největší téma považuje změnu západního světa.

Klaus žaluje ministerstvo kvůli pokutě. Projev bez roušky nemohl mít následky, tvrdí

29. července 2021 09:28

Bývalý prezident republiky Václav Klaus podal žalobu na ministerstvo zdravotnictví. Předmětem sporu je několikatisícová pokuta za to, že neměl při svém loňském tříminutovém projevu nasazenou roušku. Pokutu Klaus považuje za politický akt, nikoliv za porušení sporně vydávaných opatření, informoval Petr Macinka z Institutu Václava Klause (IVK).

Němci mohli obětem záplav zabránit. Místo toho se mele o klimatických změnách, říká Jakl

21. července 2021 15:08

Podle ředitele Centra společenských studií Institutu Václava Klause Ladislava Jakla nejsou tornáda, záplavy v Evropě nebo extrémně vysoké teploty v Kanadě ničím neobvyklým. Ve vysílání CNN Prima NEWS ještě prohlásil, že když ekologickým aktivistům docházejí argumenty, začnou strašit a hrát na emoce. Naopak Mikoláš Opletal z hnutí Extinction Rebellion však tvrdí, že krizi životního prostředí je nutné řešit okamžitě.

Václav Klaus jako prezident? Nelíbilo by se mi to, práce už má moc, říká Jakl

18. června 2021 15:43

Václav Klaus aktivní politiku neplánuje, už tak má příliš hodně práce a měl by naopak zvolnit. Myslí si to Ladislav Jakl, jeho letitý spolupracovník a současný ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause. Představa, že by se exprezident znovu stal hlavou českého státu, by se mu „asi moc nelíbila“, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Klaus si nezasloužil být prezidentem. Nepochopil svou roli, říká jeho bývalý mluvčí

16. června 2021 07:42

Proč si Václav Klaus nezasloužil být prezidentem? Ve své funkci nebyl „národním koučem“. V zásadních věcech bychom mezi sebou neměli soupeřit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor, profesor New York University in Prague a Klausův bývalý mluvčí Tomáš Klvaňa. Výkonný ředitel institutu Václava Klause a někdejší vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Jiří Weigl uvedl, že funkce české hlavy státu je velmi specifická.