reklama
CNN Prima News Institut Václava Klause

Institut Václava Klause

Výpis příspěvků ke štítku „Institut Václava Klause“

Pro moderní levici je migrace obohacující jev. Brusel možná otevře hranice, říká Weigl

Podle ředitele Institutu Václava Klause (IVK) Jiřího Weigla je migrace statisíců až milionů lidí nejen z Afghánistánu opravdovým problémem, který se týká i Česka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS zdůraznil, že migrace je téma moderní evropské levice. Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková mu ale vmetla, že jen straší a zamrznul ve světě před pěti lety. Ta si myslí, že chce premiér Andrej Babiš (ANO) tímto tématem vyhrát ve volbách.

Němci mohli obětem záplav zabránit. Místo toho se mele o klimatických změnách, říká Jakl

Podle ředitele Centra společenských studií Institutu Václava Klause Ladislava Jakla nejsou tornáda, záplavy v Evropě nebo extrémně vysoké teploty v Kanadě ničím neobvyklým. Ve vysílání CNN Prima NEWS ještě prohlásil, že když ekologickým aktivistům docházejí argumenty, začnou strašit a hrát na emoce. Naopak Mikoláš Opletal z hnutí Extinction Rebellion však tvrdí, že krizi životního prostředí je nutné řešit okamžitě.

Klaus si nezasloužil být prezidentem. Nepochopil svou roli, říká jeho bývalý mluvčí

Proč si Václav Klaus nezasloužil být prezidentem? Ve své funkci nebyl „národním koučem“. V zásadních věcech bychom mezi sebou neměli soupeřit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor, profesor New York University in Prague a Klausův bývalý mluvčí Tomáš Klvaňa. Výkonný ředitel institutu Václava Klause a někdejší vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Jiří Weigl uvedl, že funkce české hlavy státu je velmi specifická.

Exprezident Klaus o BIS: Této instituci jsem nikdy nevěřil a její zprávy moc nečetl

Podle bývalého českého prezidenta Václava Klause by se všichni politici měli na chvíli zastavit a zamyslet, než začnou vynášet rychlé soudy k novým informacím kolem muničního skladu ve Vrběticích, k němuž došlo na podzim 2014. Kauzu považuje za uměle vytvořenou a připomíná mu 50. léta minulého století, kdy Čechoslováci slýchávali o USA coby agresorovi rozhazujícím na naše pole mandelinku bramborovou.

Klaus: Jen Trikolóra a SPD se snaží o návrat k normálnímu životu

Exprezident Václav Klaus opět kritizuje českou vládu, která podle něj zdevastovala naši zemi a výrazně ohrozila svobodu a demokracii. Vydal tak Provolání nespokojených občanů České republiky s názvem Chceme normálně žít. Kromě kritiky úřadu premiéra Andreje Babiše (ANO) také vyzval politické strany, které sdílejí podobný pohled na situaci jako Klaus a jeho podporovatelé, aby v nadcházejících parlamentních volbách spojily síly.

Klaus vzdoruje i po nákaze koronavirem. Za porušení opatření mu hrozí další pokuta

Bývalý prezident Václav Klaus po vyhlášení uzávěry Trutnovska strávil víkend ve svém bytě v lyžařském středisku Černý Důl. Hygienici to zjistili při trasování. Městskému úřadu v Trutnově pak dali podnět k prověření, zda Klaus neporušil vládní nařízení. Píše o tom web Seznam Zprávy na základě sdělení ředitelky pražské hygieny Zdeňky Jágrové.

Klausův vzkaz ústavním soudcům: Nezodpovědný politický aktivismus uprostřed krize

Rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení některých pasáží volebního zákona považuje bývalý český prezident Václav Klaus za počin, který rozvrací politickou situaci v zemi. Klaus také připomíná, že to je právě současný předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, kdo je spoluautorem paragrafů, které „dnes označuje za protiústavní“. V podobném duchu se do nejvyšší soudní instance v zemi pustil také premiér Andrej Babiš.

reklama