CNN Prima News instruktor

instruktor

Výpis příspěvků ke štítku „instruktor“

Postřelená Míša promluvila: V „duelu“ měli pálit přímo na sebe. Instruktor po ráně zamrznul

Postřelená kadetka Michaela si přesně pamatuje, co se během výcviku na Akademii policejního sboru v Bratislavě, kde jí postřelil její kantor Vladimír Š., stalo. Tvrdí to její právník Marko Polakovič. Ten webu tvnoviny.sk detailně popsal, co se na střeleckém polygonu 1. března měla odehrát. Dívka se v důsledku nešťastného incidentu pravděpodobně nevyhne doživotním následkům.

CNN: Chyby Rusů snížily účinek kamikaze dronů. Írán teď poslal na Krym vlastní instruktory

Írán vyslal na poloostrov Krym instruktory, kteří pomáhají ruským vojákům ovládat íránské drony používané k útokům na Ukrajinu. Uvedly to deník The New York Times a stanice CNN s odkazem na americké činitele obeznámené s informacemi amerických zpravodajských služeb. Na pravděpodobnou přítomnost íránských instruktorů na poloostrově, který Rusko v rozporu s mezinárodním právem anektovalo v roce 2014, poukázal dříve také americký Institut pro studium války (ISW).

Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká

Jen, co se autoškoly vzpamatovaly z obrovského přetlaku zájemců, který vznikl v době covidu, musejí reagovat na zdražování. Citelně se jich totiž dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou, která se na výsledné částce za výcvik propisuje, jsou mzdy instruktorů. I proto může kurz vyjít na 25 tisíc korun. Přesto autoškoly mají zájemců dostatek.

Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu

Vládní restrikce dopadly i na autoškoly a uchazeče o řidičské průkazy. Výcvik je zastavený a není možné provádět ani závěrečné zkoušky. Ty přitom absolventi autoškol musejí složit v zákonné lhůtě, která stále běží. Podle majitelů autoškol některým budoucím řidičům reálně hrozí, že zkoušky včas nedokončí a budou muset autoškolu znovu absolvovat od samého začátku.