CNN Prima News Inter Milán

Inter Milán

Výpis příspěvků ke štítku „Inter Milán“

Football Fanatics: Co jsme od Plzně v Lize mistrů mohli čekat? Ale chybí jí koule

Plzeňské účinkování v Lize mistrů se chýlí ke konci. To, že se Viktoria ocitla ve skupině smrti, bude pociťovat už jen dva zápasy – napřed proti Interu Milán, na závěr přivítá Barcelonu. Pořad Football Fanatics na CNN Prima NEWS nabízí ohlédnutí za dosavadním působením party trenéra Michala Bílka mezi evropskou smetánkou. Nabízí se otázka: „Co jsme od českého mistra v takto exkluzivní společnosti čekali?“

Vamos Viktoria. Fanoušci Barcelony se sletěli na Plzeň a modlí se, požadují zázrak s Interem

Co se to na sociálních sítích Viktorie Plzeň děje? Zničehonic mají čeští fotbaloví mistři pod novými příspěvky stovky komentářů. A naprosté minimum z nich na svých klávesnicích či mobilních displejích vyťukali příznivci západočeského klubu. Dorazila totiž tsunami barcelonských podporovatelů, kteří mají jedno přání: „Oberte Inter Milán o body.“ Pokud by se to týmu trenéra Michala Bílka zázračně povedlo, může být katalánský gigant stále ve hře o postup do jarní fáze Ligy mistrů.

Plzeň bojuje o to nebýt nejhorší v historii. Zatím ji zachraňují bídní Rangers s Kamarou

Sympatický druhý poločas odvrátil další debakl. Plzeň se v Lize mistrů proti Bayernu Mnichov probudila z letargie, naopak bavorský gigant usnul. Na výsledkové tabuli po konci zápasu svítilo skóre 2:4, které viktoriánům dalo naději, že nebudou nejhorším týmem v dějinách nejlepší klubové soutěže. Tento nechtěný primát patří Dinamu Záhřeb ze sezony 2011–2012. Vystřídat chorvatský tým mohou vedle západočeských fotbalistů po výprasku od Liverpoolu skotští Rangers.

Plzeň vs. Slavia v Lize mistrů: Bodový půst, přesto dvě různé reklamy na český fotbal

V České republice nelze nezaznamenat stesky, že Viktoria Plzeň zatím v Lize mistrů nedělá tuzemskému fotbalu dobrou reklamu. Ve skupině s giganty – Barcelonou, Bayernem a Interem – těžko mohla pomýšlet na postup. Ovšem druhou stránkou věci je, s jakou tváří zatím těžkým kalibrům čelí. A k tomu se nabízí srovnání s účinkováním pražské Slavie mezi evropskou elitou z podzimu 2019.

Pasivita, červená karta a dva góly v síti Staňka. Plzeň Inter v Lize mistrů nepotrápila

Byla to zřejmě ta největší šance, jak ze skupiny smrti v Lize mistrů vydolovat nějaké body. Fotbalisté Plzně doma přivítali Inter Milán, který se nenachází v ideálním rozpoložení a přijel bez útočné hvězdy Romela Lukaka. Pasivní Viktoria však Nerazzurri příliš nepotrápila a pohrála 0:2. O první gól italského klubu se postaral Edin Džeko, ve druhém poločase českého mistra hrajícího už bez vyloučeného Pavla Buchy vytrestal Denzel Dumfries.

Na Barceloně viktoriánům cukaly koutky, co teď? Doma mohou giganty potrápit, říká Švancara

Na uvítanou v Lize mistrů dostala Plzeň od Barcelony pět gólů. Další setkání s jiným levelem fotbalu Viktorii čeká už v úterý večer (18:45), kdy na západě Čech nakráčí na trávník vážení hosté z Interu Milán. Papírově největší šance na bodový lup v hvězdné společnosti přichází právě teď. „Věřím, že přes Inter by Viktorka mohla udělat třetí místo,“ míní s velkou dávkou optimismu Petr Švancara.

Vízek o Plzni ve skupině smrti: Nevadí, že bude pro obry potravou. Její příběh je krásný

Viktoria Plzeň byla předhozena majestátním evropským lvům. Chtě nechtě se počítá s tím, že ve slavné Lize mistrů budou pro Bayern Mnichov, Barcelonu a Inter Milán fotbalisté ze západu Čech chutnou kořistí. Podle Ladislava Vízka to není důležité. Nemají co ztratit a splní si sny. „Podle mě nemohli dopadnout lépe. A vůbec mi nevadí, že budou pro obry potravou,“ zmiňuje bývalý československý reprezentant pro CNN Prima NEWS.