reklama

Podnikatel Štěpánek: Poptávka po nových vozech může klesnout o 30 procent

Prodej aut může v budoucnu klesnout až o třetinu, řekl ve čtvrtečním pořadu CNN Prima NEWS Interview Kvido Štěpánek, majitel plastikářské společnosti Isolit Bravo. Podle něj jde o dlouhodobější trend, který současná krize pouze uspíší.

reklama

Štěpánkova společnost, která dodává díly do automobilek, běží v době koronavirové krize sotva na 40 procent. Jeho firmu nejvíc trápí nedostatek pracovní síly. V provozu nyní chybí až 130 zaměstnanců. „Schází nám polští pracovníci, kteří nemohli přijet. A také se vyrojila velká spousta e-neschopenek,“ vysvětluje.

Přesto vidí budoucnost své společnosti optimisticky. V této souvislosti připomněl finanční krizi z roku 2008. „Tehdy šla výroba taky rapidně dolů, poradili jsme si tehdy a poradíme si i tentokrát,“ řekl.

K tématu

Před horšími časy v automobilovém průmyslu varoval Štěpánek už loni na podzim. „Každý soudný člověk musel vidět, co jsem viděl já. Je nějaký počet kilometrů silnic a na něj se vejde určitý počet aut. Okamžik, kdy silnice už budou ucpané, a bude výhodnější jet jinou dopravou, není daleko,“ uvedl v pořadu Interview CNN Prima NEWS. Pokles poptávky po nových autech odhaduje na 30 procent.

Kvido Štěpánek se se svou firmou zapojil i do výroby zdravotních pomůcek, respektive stěrek, kterými se odebírá vzorek k testování na koronavirus z nosohltanu. „Pustili jsme se do toho zadarmo a technologicky se nám daří vyrábět tuto věc, ve zdravotnictví je potřeba spousta schválených certifikátů, ale existují žádosti o výjimku, a o tu právě teď žádáme,“ uvedl. Nedostatek zdravotních a ochranných pomůcek provázel koronavirovou krizi hlavně v počátku.

Další hlavní zprávy

reklama
Vědí o tom kulový, je to jak u debilů. Filip se rozčílil kvůli Dukovanům a varování BIS
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Razie v nelegálním pražském baru plném cizinců: Ke vstupu potřebovali tajné heslo
Rozvolnění má být předvídatelné, radí Zeman. Vláda stejně mlží do poslední chvíle
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama