CNN Prima News Jakub Lepš

Jakub Lepš

Výpis příspěvků ke štítku „Jakub Lepš“

Kdo nahradí Bidena? Demokraté mohou sáhnout po prezidentově pravé ruce i bývalé první dámě

Debata na stanici CNN se americkému prezidentu Joeu Bidenovi hrubě nepovedla. Ačkoliv jeho rival a předchůdce Donald Trump říkal jednu lež za druhou, tristní výkon hlavy státu to přehlušil. Mezi demokraty se začíná spekulovat, že by se Biden mohl kandidatury vzdát. Strana by tak proti Trumpovi musela „last minute“ vytáhnout jiné jméno. Nabízí se viceprezidentka Kamala Harrisová, populární guvernéři, ale spekuluje se také o tajném trumfu.

Biden s Trumpem? Směšné a tristní, litoval Žantovský. Varování i pro Evropu, říká Zaorálek

Joe Biden mohl mít v první předvolební debatě vysílané americkou CNN zdravotní indispozici, uvedl psycholog a bývalý diplomat Michael Žantovský. Podle někdejšího ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (SOCDEM) jsou kvůli Bidenovi američtí demokraté v pasti a možné zdravotní komplikace současné hlavy státu mohou být varováním i pro Evropu. K předvolební debatě kandidátů na budoucího amerického prezidenta se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS vyjádřil také amerikanista Jakub Lepš.

Obrat republikánů? Biden už pro ně není starý a neschopný. Vědí, že má šanci, tvrdí odborník

Do předvolební debaty kandidátů o post prezidenta Spojených států Joea Bidena a Donalda Trumpa zbývají tři dny. Jak se čas krátí, Trumpovi republikáni mění svůj postoj k současnému prezidentovi, zmínil amerikanista Jakub Lepš ve vysílání CNN Prima NEWS. Přestávají ho vykreslovat jako zmateného starce, ale začínají připouštět, že z debaty může odejít jako vítěz. S amerikanistou Jiřím Pondělíčkem se shodl na tom, že se Trumpovi v minulosti debaty příliš nepovedly a ani tentokrát mu podmínky zřejmě vyhovovat nebudou.

Trump je nevyzpytatelný, může Evropu zaprodat Rusku, tvrdí experti. Uvedli dva klíčové milníky

Prezident Joe Biden v nadcházející kampani před volbami v USA bude spoléhat na distingovanost a zkušenosti. Tvrdí to přední odborník na americkou politiku Roman Joch. Amerikanista Jakub Lepš připomíná, že v predikcích má mírně navrch bývalý prezident Donald Trump. Oba experti se ve vysílání CNN Prima NEWS také vyjádřili k očekávané debatě obou kandidátů 27. června na CNN.

Bidena čeká pekelný půlrok, shodli se experti. Nejdůležitější postavou superúterý je Haleyová

Potenciál a role republikánky Nikki Haleyové jsou daleko větší, než jak to vypadá podle průzkumů, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS historik Martin Kovář. Politolog Jakub Lepš pak pohovořil o šancích současného prezidenta Joea Bidena v listopadových volbách: mimořádně důležitý pro něj prý bude výkon při čtvrtečním projevu před Kongresem. Kovář dodal, že úřadující hlavu státu čeká „pekelné období“.

Hon na Donalda Trumpa? Show, která bývalému prezidentovi vyhovuje, shodují se experti

Návštěva věznice, posmutnělý pohled do objektivu, propuštění na kauci a bojovná řeč na letišti. Pro Donalda Trumpa už se jedná o téměř běžný den. Obvinění totiž čelí již počtvrté. Tentokrát kvůli tomu, že se snažil zmanipulovat průběh voleb ve státě Georgia, kde jej těsně porazil stávající prezident Joe Biden. „Všichni vědí, že jsem neudělal nic špatného,“ komentoval situaci exprezident. Povolání k soudům mu však u voličů spíše pomáhají, na čemž se shodli i oslovení amerikanisté ve vysílání CNN Prima NEWS.

Pražskou TOP 09 dál povede europoslanec Pospíšil. Na krajském sněmu obhájil post předsedy

Náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil dál povede pražskou organizaci TOP 09. V sobotu na krajském sněmu obhájil post předsedy. V tiskové zprávě to sdělil krajský manažer TOP 09 Praha Lukáš Svěchota. Pozice místopředsedů pražské organizace obhájili radní hlavního města Michal Hroza, zastupitel hlavního města Jakub Lepš a zastupitel hlavního města a místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek.

Část republikánů chce omezit vojenskou podporu Ukrajiny. Nepodceňujme to, říkají experti

Skupina republikánských senátorů a kongresmanů tlačí na amerického prezidenta Joea Bidena, aby utnul či minimálně výrazně omezil vojenskou podporu Ukrajině. Zákonodárci v otevřeném dopise zmiňují, že se kvůli americkým dodávkám zbraní obávají možné eskalace konfliktu a zhoršení vztahů s Ruskem. Amerikanisté Jakub Lepš a Roman Joch se pro CNN Prima NEWS shodli, že politici Bidena určitě nepřesvědčí, význam dopisu však radí nepodceňovat.