CNN Prima News Jan Kučera

Jan Kučera

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Kučera“

Podílové vlastnictví přehledně: Jaké jsou jeho výhody a co je jeho minusem?

20. září 2022 07:35

Nemovitostí v podílovém vlastnictví jsou v České republice miliony. Velká část jejich majitelů ovšem netuší, jak s nimi nakládat. Nevědí jak je nabídnout k prodeji a přitom neprodělat nebo se spoluvlastníci navzájem nedokážou shodnout na péči o sdílený majetek. Na druhé straně pak stojí ti, kteří hledají nemovitost ke koupi, ale podílnictví je odrazuje. Přitom může skýtat řadu možností, z nichž bude naopak nový majitel čerpat výhody. Co přesně podílové vlastnictví nabízí a jaká jsou jeho úskalí? Sepsali jsme vám to společně s expertem Janem Kučerou.

Vlastní bydlení je aktuálně pro většinu lidí nedosažitelný sen, míní experti

18. září 2022 10:11

Drahé nemovitosti, nedostupné hypotéky a rekordní inflace. Pořídit si vlastní bydlení se pro stále více lidí stává nedostupným snem. Dočkáme se zlomu k lepšímu, nebo na optimismus máme ještě na nějakou chvíli zapomenout? I o tom byla řeč v dalším díle pořadu Interview Plus se spolumajiteli webu Portál podílů, Janem Kučerou a Maxem Ponomarenkem.

Budoucnost bydlení v Česku: Pronájem, nebo žít ve vlastním?

16. září 2022 13:49

Vlastní bydlení je zásadním tématem milionů Čechů. Jít do svého je ale dnes velmi náročná disciplína. Situace na trhu s nemovitostmi není pro kupující právě příznivá. Ovlivňuje ji řada faktorů: Vysoká inflace, která výrazně ukrajuje z platů, z nichž je potřeba našetřit dost vysoký základ na hypotéku, jejíž úroky dosahují nepříjemných výšin. To všechno ve výsledku znamená, že na vlastní bydlení má dnes jen málokdo. Jaký je výhled do budoucna a je novou šancí na vlastní bydlení pro mnohé lidi podílové vlastnictví, které ale zatím v Česku není příliš populární? O tom všem jsme mluvili s expertem Janem Kučerou.

Šlo nehodě lanovky zabránit? Už v létě byla rozbitá, tvrdí svědek. Zaměstnanci nesouhlasí

3. listopadu 2021 10:29
Aktualizováno

Co předcházelo tragické nehodě lanovky na Ještědu? Tuto otázku si nekladou jen odborníci, kteří incident vyšetřují, ale i místní či příbuzní zemřelého průvodčího. A i když vyšetřování případu teprve začalo, zdroj deníku MF Dnes přišel s novou informací. Podle něj byla lana zchátralá už letos v létě. Bývalí i současní zaměstnanci lanovky to ale odmítají.

Tři hodiny těžkých manévrů. Hasiči z Ještědu odstranili vrak spadlé kabiny lanovky

2. listopadu 2021 14:12

Drážní hasiči za pomoci vyprošťovacího tanku vytáhli v úterý z prudkého svahu na Ještědu vrak spadlé kabiny lanovky. Potřebovali na to zhruba tři hodiny. Zatím je kabina na Pivovarské stezce, odkud bude za pomoci jeřábu naložena na valník. Uskladní ji zatím v areálu Českých drah v Liberci, a to i pro případ, že by ji potřebovali vyšetřovatelé, řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Proč se zřítila lanovka na Ještěd? Nikdo nemluví o možné sabotáži, upozorňuje expert

1. listopadu 2021 09:56
Aktualizováno

Policie vyšetřuje nedělní pád lanovky na Ještěd pro podezření z obecného ohrožení. Při tragické nehodě zemřel strojvedoucí, druhá kabina se třinácti cestujícími a průvodčím zůstala viset ve vzduchu. Přesná příčina ještě není známá. Prezident Asociace lanové dopravy Jakub Juračka v Novém dni na CNN Prima NEWS podotkl, že by se při vyšetřování nemělo zapomenout ani na možnou sabotáž.

Strojvedoucí jezdí vlakem na červenou běžně, prozradil jeden z nich

5. srpna 2021 06:13

I když se to zdá neuvěřitelné, strojvedoucí běžně jezdí na červenou. V pořadu 360° to prozradil člen prezidia Federace strojvůdců David Votroubek. Přitom ve středu ráno došlo u obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov ke srážce vlaků pravděpodobně právě poté, co strojvedoucí jednoho z nich na červenou jel. Nehoda si vyžádala tři mrtvé.

Zaspali jsme vývoj v zabezpečení tratí, spoléháme na lidský faktor, kritizuje strojvedoucí

4. srpna 2021 22:42

U vývoje zabezpečení železničních tratí nám ujel vlak. Strojvedoucí jsou často velmi vytíženi a musí se spoléhat na lidský faktor. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl člen prezidia Federace strojvůdců David Votroubek. Společně s dalšími odborníky tak reagoval na středeční vlakovou nehodu na Domažlicku, při které zemřeli tři lidé.