CNN Prima News játra

játra

Výpis příspěvků ke štítku „játra“

Za vraždy a požívání jater dostal kanibal doživotí. Nemůžu jíst maso dětí pod 10 let, řekl

1. ledna 2022 00:59

Děsivý případ sektanta –⁠ kanibala má své rozuzlení. Šest let po spáchání vraždy třicetileté Jekatěriny Obuchovské a její desetileté dcery Anny soud rozhodl o doživotním vězení pro Ukrajince Sergeje Ljubenka. Spolupachatelka vraha Julija Bojkovová byla odsouzena k deseti letům vězení již dříve. Žena je za mřížemi od roku 2015, propuštěna by mohla být již za čtyři roky. O případu informoval ukrajinský web Obozrevatel.

PŘEHLEDNĚ: Lidé v bezvědomí i dárci orgánů. Jací pacienti leží na klinice jako Zeman?

15. října 2021 06:01

Prezident Miloš Zeman je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM). Lékař, který pracuje jako intenzivista na stejném typu kliniky, CNN Prima NEWS podrobně přiblížil, jací pacienti na takovém pracovišti leží, co jsou schopní dělat, vnímat, jak se stravují a jakou mají šanci na vyléčení.

Zemanovu diagnózu odhalily blízké zdroje. Je dezorientovaný a obtížně komunikuje

13. října 2021 20:00

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček tvrdí, že zdravotní stav Miloše Zemana nebrání v jeho výkonu ústavních pravomocí. Podle informací Deníku N, který se odvolává na tři velmi dobře informované zdroje z okolí prezidenta, státní správy a lékařského prostředí, však současná povaha onemocnění hlavy státu představuje pro výkon funkce zásadní omezení.

Transplantací orgánů bylo kvůli koronaviru v Česku loni nejméně od roku 2013

9. ledna 2021 10:21

Transplantovaných orgánů bylo v České republice loni nejméně od roku 2013, meziročně jich ubylo o sto na 765. Nejvíce pacientů dostalo, stejně jako v předchozích letech, nové ledviny a játra. Vyplývá to ze statistik Koordinačního střediska transplantací za rok 2020. O 11 méně než před rokem bylo i dárců orgánů, zemřelých bylo 249 a žijících 28.