Je libo výlet do Bradavic? V CNN Prima Gaming vyrazíme i do virtuálního Českého Švýcarska

Fanoušci kouzelnického světa Harryho Pottera zažili na jaře druhé Vánoce. Vyšla totiž jedna z nejočekávanějších her letošního roku – Hogwarts Legacy. Zkrátka nepřišli ani milovníci českých luhů a hájů, kteří se dočkali vylepšené verze tuzemského titulu Someday You'll Return. Obě hry si představíme v nové epizodě herního pořadu CNN Prima Gaming. Premiérové díly vysíláme každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.

Moderátoři Jan Hrušovský a Michal Kabele měli tento týden mimořádně napilno. Hned v prvním tématu vyrazili na koštěti do Bradavic, aby si vyzkoušeli, jaké to je studovat jeden semestr ve škole čar a kouzel. Celkem jsme ve hře Hogwarts Legacy strávili necelých 50 hodin a vyzkoušeli prakticky všechno, co si pro náš autoři nachystali. Podrobnou recenzi i videorozbor Hogwarts Legacy si můžete přečíst zde.

Posléze jsme z kouzelnického světa zamířili na pražský Smíchov, konkrétně do studia Bohemia Interactive. Tam nás přivítal vývojář Jan Kavan a šéf „bohemky“ Marek Španěl. kteří představili vylepšenou verzi hry Someday You'll Return. Jakých změn se dočkal hororový titul odehrávající se v českých lesích a co s tím má společného jedna z nejstarších českých herních firem? Zeptali jsme se těch nejpovolanějších.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tisíce hodin práce. Vyšel český dabing do hry Kingdom Come: Deliverance, jak vznikal?

Ve finálním tipu na hru si blíže představíme „simulátor Martina Kupky“. Dopravní strategie Transport Fever 2 totiž zamířila i na herní konzole a otestuje váš um spravovat husté dopravní sítě, od železnic a dálnic po aerolinky či vodní trasy. To vše nejen v evropských kulisách, ale také na území Ameriky či Asie.

Herní pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo na webu cnnprima.cz, kde najdete také archiv odvysílaných epizod. Reprízy se vysílají každou sobotu ve 22:40.

Tagy: