reklama
CNN Prima News Jindřich Forejt

Jindřich Forejt

Výpis příspěvků ke štítku „Jindřich Forejt“

Forejt: V historii úřadu prezidenta se nikdy nezkoumala pravost podpisu. Je to smutné

15. října 2021 22:41

V historii prezidentské kanceláře se vůbec poprvé řeší pravost podpisu. Je to smutné, řekl bývalý šéf protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt. Forma komunikace, kterou zvolil tiskový odbor, není podle něj příliš šťastná, proto každý detail týkající se hospitalizace Miloše Zemana vzbuzuje pozornost, vysvětlil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Hrad nemá kolem zdraví Zemana mlžit, míní Forejt. Pak nebudou vznikat fake news

10. října 2021 23:32

O zdravotním stavu prezidenta republiky Miloše Zemana se stále intenzivněji spekuluje. A to poté, co byl v neděli opět převezen do Ústřední vojenské nemocnice ze zámku v Lánech. Podle bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta je chybou Hradu, jak Zemanovo zdraví komunikuje na veřejnost. „Vyvstávají otazníky nad tím, v jakém stavu dnes skutečně je,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Forejt: S oceněním Prymuly bych počkal. Je vyznamenán za něco, co ještě nemá hranice

28. října 2020 22:25

Bývalý šéf protokolu Pražského hradu Jindřich Forejt by s vyznamenáním končícího ministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymuly (za ANO) počkal. Prymula podle protokoláře sice zvládl první vlnu pandemie koronaviru na jaře, ale stále nelze vidět konec pandemie, která může mít v budoucnu celou řadu vln. Forejt to řekl ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS.

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku

22. října 2020 22:44

Zrušení slavnostního předávání státních vyznamenání na Pražském hradě je v pořádku. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to řekl bývalý ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt. Prezident Miloš Zeman tradiční slavnost kvůli epidemické situaci odvolal i přesto, že ještě před nedávnem tvrdil, že zrušení ceremoniálu by bylo urážkou samotného státu i vyznamenaných.

Jak mohou vypadat vyznamenání během pandemie? Prymula jde znovu za Zemanem

21. října 2020 14:11

Pandemie koronaviru zcela jistě ovlivní i tradiční slavnostní akt předávání státních vyznamenání při svátku 28. října. Je ovšem otázkou nakolik. Prezident Miloš Zeman dosud trval na jeho konání, přestože nynější vládní opatření výrazně omezují shromažďování. Přitom například bývalý kancléř prezidenta Jiří Weigl říká, že jsou na předávání vyznamenání vhodné i další dny. Velmi kritický je pak taktéž bývalý kancléř a poslanec Karel Schwarzenberg (TOP 09), podle kterého je nynější plánovaný ceremoniál aktem z ješitnosti. O ceremoniálu chce kvůli zhoršující se situaci s prezidentem hovořit i ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

reklama