reklama
CNN Prima News Jindřich Forejt

Jindřich Forejt

Výpis příspěvků ke štítku „Jindřich Forejt“

Kubáček: Zeman musí při jmenování Fialy ukázat akceschopnost, stále mu hrozí článek 66

27. listopadu 2021 14:23

Prezident Miloš Zeman si při nedělním jmenování předsedy ODS Petra Fialy premiérem nesmí dovolit projevit nemohoucnost, naopak musí ukázat akceschopnost, řekl politolog Jan Kubáček v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Připomněl, že poslanci a senátoři stále mohou vytáhnout článek 66 Ústavy, kterým by prezidenta ze zdravotních důvodů zbavili pravomocí.

Sledujte ŽIVĚ projev Andreje Babiše: Co popřeje Čechům v den výročí vzniku republiky?

28. října 2021 18:34

Sledujte živě projev premiéra Andreje Babiše (ANO) u příležitosti 103. výročí vzniku samostatného Československa. Co vzkáže Čechům na tento státní svátek? Přímý přenos začíná ve 20:15. Jeho slova na CNN Prima NEWS následně okomentují expředseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) či poslanec Jakub Michálek (Piráti). K politikům se připojí také bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt či historik Jaroslav Šebek.

Zeman by nekomunikoval přes žalmy, tvrdí Forejt. Zkritizoval Mynáře, Kruliše i Ovčáčka

22. října 2021 22:07

Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt nešetřil kritikou na adresu současné Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Nejvíc podle něj selhává komunikace, kancléř Vratislav Mynář navíc podle něj překročil pomyslnou hranici a koná aktivisticky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že si sám není jistý, jestli již druhým týdnem hospitalizovaný prezident Miloš Zeman o těchto krocích vůbec ví.

Jak bude vypadat předávání státních vyznamenání? Forejt řekl, kdo může nahradit Zemana

19. října 2021 22:56

Oslavy založení samostatného československého státu se kvapem blíží. S nimi je tradičně spojeno také předávání státních vyznamenání. Může jejich udělování proběhnout i bez účasti prezidenta? Mohl by ho někdo nahradit? Na tyto a další otázky v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS odpovídal bývalý šéf protokolu prezidentské kanceláře Jindřich Forejt.

Sledujte ZÁZNAM Speciálu 360° o zdraví Zemana: Jak reaguje na Vystrčilovo prohlášení Forejt?

18. října 2021 19:19

Prognóza zdravotního stavu prezidenta je krajně nejistá, cituje z dopisu od lékařů šéf Senátu Miloš Vystrčil. Hospitalizovaný Miloš Zeman dle Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) není momentálně schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Zástupci senátorských klubů proto nevidí jinou možnost než převést prezidentské pravomoci na premiéra a šéfa Sněmovny. Jak se situace bude vyvíjet dále? Sledujte speciální vysílání CNN Prima NEWS, které bude k dispozici živě i v tomto článku. Hosty budou mimo jiné předseda ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček nebo bývalý šéf protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt.

Forejt: V historii úřadu prezidenta se nikdy nezkoumala pravost podpisu. Je to smutné

15. října 2021 22:41

V historii prezidentské kanceláře se vůbec poprvé řeší pravost podpisu. Je to smutné, řekl bývalý šéf protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt. Forma komunikace, kterou zvolil tiskový odbor, není podle něj příliš šťastná, proto každý detail týkající se hospitalizace Miloše Zemana vzbuzuje pozornost, vysvětlil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Hrad nemá kolem zdraví Zemana mlžit, míní Forejt. Pak nebudou vznikat fake news

10. října 2021 23:32

O zdravotním stavu prezidenta republiky Miloše Zemana se stále intenzivněji spekuluje. A to poté, co byl v neděli opět převezen do Ústřední vojenské nemocnice ze zámku v Lánech. Podle bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta je chybou Hradu, jak Zemanovo zdraví komunikuje na veřejnost. „Vyvstávají otazníky nad tím, v jakém stavu dnes skutečně je,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama