CNN Prima News Jindřich Forejt

Jindřich Forejt

Výpis příspěvků ke štítku „Jindřich Forejt“

Limuzína se Schwarzenbergem dorazila na Orlík. V Lucerně se uskutečnila akce Karel žije dál

Pohřební vůz přivezl rakev s ostatky Karla Schwarzenberga do orlického zámeckého parku, kde by měly být uloženy do rodinné hrobky. V prostorách pražské Lucerny začala před čtvrtou hodinou odpolední akce Karel žije dál, jež má být oslavou života význačného diplomata. Poslední rozloučení s příslušníkem jednoho z nejstarších evropských šlechtických rodů v katedrále svatého Víta začalo v poledne a skončilo krátce po druhé odpoledne za doprovodu koledy Narodil se Kristus Pán. Odchází velká osobnost moderních dějin a mně blízký člověk, uvedl na závěr své řeči prezident Petr Pavel. V lavicích chrámu zasedli čelní představitelé zahraniční i české politiky.

Státní pohřeb pro Schwarzenberga? Takový případ tu ještě nebyl, říká Forejt

Zesnulý Karel Schwarzenberg by se mohl dočkat státního pohřbu, přestože nebyl hlavou státu, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. Pravděpodobnější je, že by to mohl být pohřeb se státními poctami, tak jak tomu bylo například při posledním rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem. Ceremonii může ovlivnit i skutečnost, že někdejší ministr zahraničí měl významné postavení mezi vládnoucími šlechtickými dynastiemi v Evropě, připomněl Forejt.

Bujaré večírky, „normální“ kokain i slovenský premiér s párátkem. Jak drogy hýbou politikou?

Drogy se jedou v politice ve velkém, tvrdí brněnský opoziční politik Matěj Hollan v souvislosti s kauzou tamní primátorky Markéty Vaňkové (ODS). Přestože svůj výrok nebyl schopen ničím doložit, z nedávné minulosti známe řadu případů, kdy se o drogách v nejvyšších sférách politiky diskutovalo. Netýká se to pouze České republiky, ale také sousedního Slovenska. Pojďme si tedy některé „drogové“ kauzy z posledních let připomenout.

Překvapení v Británii: Tradiční světla zažehla Alžběta II. Forejt vysvětlil jejich význam

V Londýně začaly čtyřdenní oslavy 70 let vlády britské královny Alžběty II. Platinové jubileum si ostrované připomínají řadou ceremoniálů i kulturních akcí. Mezi ně patří také symbolické zažehnutí takzvaných vater. Světla u nádvoří windsorského hradu rozsvítila ve čtvrtek večer samotná 96letá královna. Bývalý šéf protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mimo jiné vysvětlil smysl této tradice.

Sovětský úředník, soustředěný a bez emocí. Co čeští politici říkají o Putinovi s Lavrovem?

Jak čeští diplomaté a politici vzpomínají na setkání s ruskými protějšky prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem zahraničí Sergejev Lavorvem? Nejčastěji je popisují jako soustředěné muže a typické úředníky. Exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) si například myslí, že ho Putin ani neposlouchal. A něco podobného naznačil i bývalý premiér Andrej Babiš (ANO).

Alžběta se přizpůsobí jakékoliv době. Jako matka ale není žádná výhra, tvrdí expertka

Královna Alžběta II. ztělesňuje to, co je v Británii chápáno jako tradiční, ustálené, historické. Kdyby nebyla ochotna se přizpůsobit aktuální době, nemohla by tak dlouho vládnout. Ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt. Podle šéfredaktorky Expres.cz Barbory Koukalové však není žádnou výhrou, pokud je Alžběta vaší matkou.

Harryho paměti mohou Alžbětu zranit. Není to pěkný dárek k jejímu jubileu, říká Forejt

Princ Harry chystá v druhé polovině tohoto roku vydat své paměti. Pokud tak učiní, dopustí se podle bývalého ředitele odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřicha Forejta velké chyby. „Pro královnu to může být velice zraňující a v případě oslav jejího platinového jubilea to není moc pěkný dárek,“ uvedl v pořadu 360⁰ na CNN Prima NEWS Forejt.