CNN Prima News Jindřich Forejt

Jindřich Forejt

Výpis příspěvků ke štítku „Jindřich Forejt“

Překvapení v Británii: Tradiční světla zažehla Alžběta II. Forejt vysvětlil jejich význam

2. června 2022 23:59

V Londýně začaly čtyřdenní oslavy 70 let vlády britské královny Alžběty II. Platinové jubileum si ostrované připomínají řadou ceremoniálů i kulturních akcí. Mezi ně patří také symbolické zažehnutí takzvaných vater. Světla u nádvoří windsorského hradu rozsvítila ve čtvrtek večer samotná 96letá královna. Bývalý šéf protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mimo jiné vysvětlil smysl této tradice.

Speciál ke královnině jubileu: Připomeňte si důležité momenty i s komentáři expertů

31. května 2022 23:59
Aktualizováno

V Británii se konaly velkolepé oslavy a vy jste mohli být díky CNN Prima NEWS u toho. Královna Alžběta II. jako historicky první britský monarcha vládne už více než 70 let. Platinové jubileum si ostrované připomínali řadou ceremoniálů i kulturních akcí. Připravili jsme pro vás rozsáhlé zpravodajství s řadou speciálů.

Sovětský úředník, soustředěný a bez emocí. Co čeští politici říkají o Putinovi s Lavrovem?

11. března 2022 21:18

Jak čeští diplomaté a politici vzpomínají na setkání s ruskými protějšky prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem zahraničí Sergejev Lavorvem? Nejčastěji je popisují jako soustředěné muže a typické úředníky. Exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) si například myslí, že ho Putin ani neposlouchal. A něco podobného naznačil i bývalý premiér Andrej Babiš (ANO).

Královna je možná poslední jistotou Britů v moři plném nejistot, říká historik

7. února 2022 06:42

Alžběta II., která se stala královnou před 70 lety, je možná poslední jistotou Britů v moři plném nejistot. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS to řekl historik a pedagog Martin Kovář. Společně s ním nad dlouhou kariérou královny diskutovali také zástupkyně šéfredaktora webu Expres.cz Barbora Koukalová a bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt.

Alžběta se přizpůsobí jakékoliv době. Jako matka ale není žádná výhra, tvrdí expertka

7. února 2022 00:51

Královna Alžběta II. ztělesňuje to, co je v Británii chápáno jako tradiční, ustálené, historické. Kdyby nebyla ochotna se přizpůsobit aktuální době, nemohla by tak dlouho vládnout. Ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt. Podle šéfredaktorky Expres.cz Barbory Koukalové však není žádnou výhrou, pokud je Alžběta vaší matkou.

Harryho paměti mohou Alžbětu zranit. Není to pěkný dárek k jejímu jubileu, říká Forejt

5. února 2022 11:51

Princ Harry chystá v druhé polovině tohoto roku vydat své paměti. Pokud tak učiní, dopustí se podle bývalého ředitele odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřicha Forejta velké chyby. „Pro královnu to může být velice zraňující a v případě oslav jejího platinového jubilea to není moc pěkný dárek,“ uvedl v pořadu 360⁰ na CNN Prima NEWS Forejt.

Kubáček: Zeman musí při jmenování Fialy ukázat akceschopnost, stále mu hrozí článek 66

27. listopadu 2021 14:23

Prezident Miloš Zeman si při nedělním jmenování předsedy ODS Petra Fialy premiérem nesmí dovolit projevit nemohoucnost, naopak musí ukázat akceschopnost, řekl politolog Jan Kubáček v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Připomněl, že poslanci a senátoři stále mohou vytáhnout článek 66 Ústavy, kterým by prezidenta ze zdravotních důvodů zbavili pravomocí.

BIS prověřuje Hrad. Mynář znal tajné informace k Vrběticím dřív než Zeman

30. října 2021 11:38

Miloš Zeman a jeho nejbližší okolí čelí podezření z úniku tajných informací. Ačkoliv Hrad vše popírá, případem se zabývá Bezpečnostní informační služba (BIS) a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Podle zjištění MF DNES může okolí prezidenta cíleně manipulovat k prospěchu ve velké politické hře s ruskými zájmy v pozadí. Kdo je do této kauzy namočen?