reklama
CNN Prima News Jiří Mašek

Jiří Mašek

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Mašek“

Sledujte ZÁZNAM Zpráv PLUS: Jak politici reagují na zvýhodnění očkovaných?

Dva dny volna pro očkované státní zaměstnance. S tímto benefitem přišel premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek po jednání vlády. Soukromé sektory by se pak rozhodnutím vlády měly inspirovat. Jenže ne všichni jsou se zvýhodněním očkovaných spokojení. Jak na benefity pro vakcinované pohlíží předseda SPD Tomio Okamura, poslanec Jiří Mašek (ANO) nebo expert na zdravotní právo Ondřej Dostál (Piráti)?

Skopeček: Ukazuje se, jaká nemehla nám vládnou. Lidé se v restrikcích nevyznají

Vláda už druhý den jedná o zpřísnění epidemického systému v zemi. V pátek by měla své závěry přednést Sněmovně. Podle poslance Jana Skopečka (ODS) není dojem z jednání příliš dobrý. „Účastníci si stěžují na velký chaotismus. Ten provází tuto vládu v rámci koronavirové krize už strašně dlouho a hrozivě dopadá na vývoj epidemie,“ podotýká. Opačně vidí situaci Jiří Mašek z vládního hnutí ANO. Podle něj vláda s opozicí jednala už o konkrétních krocích.

Klaus ml.: Stát nedělá nic, jen zakazuje. Tímto tempem otevřeme školy v červenci

Pokud Sněmovna zablokuje další prodloužení nouzového stavu, budou moci už příští týden otevřít restaurace a obchody. Vláda ale podle Václava Klause ml. (Trikolóra) nemá žádný plán na otevírání škol a hasí problém na poslední chvíli. Prohlásil to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové, kde diskutoval s poslanci Jiřím Maškem (ANO), Leo Luzarem (KSČM) a Martinem Baxou (ODS).

Gazdík sepsul kabinet: Vláda marketingu funguje v časech sluníčka, ne při pandemii

„Vláda selhala, trasování nefunguje, lidé už opatřením nevěří.“ Tak definoval vývoj pandemie v Česku místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík. O koronavirových opatřeních a letošních volbách do Poslanecké sněmovny diskutoval v Partii Terezie Tománkové se členem sněmovního výboru pro zdravotnictví Jiřím Maškem (ANO), místopředsedou poslaneckého klubu ČSSD Ondřejem Veselým a místopředsedou hnutí SPD Radimem Fialou.

Vláda roušky zdiskreditovala. Posilujme imunitu, nabádá senátor Žaloudík

V červnu premiér Andrej Babiš sliboval, že vláda již nebude sahat k plošným opatřením v boji proti šíření koronaviru. O dva a půl měsíce později se však vrací nařízení ohledně nošení roušek ve vnitřních prostorách. O účinnosti a logice těchto opatření diskutovali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové onkolog a senátor Jan Žaloudík (ČSSD), člen sněmovního výboru ve zdravotnictví a lékař Vlastimil Válek (TOP 09) a člen téhož výboru a záchranář Jiří Mašek.

Mašek: V současné době není v Česku domobrana, kterou by bylo nutné zákonem zakázat

Ministři podpořili zákon, který zakáže zakládání a organizování paramilitárních ozbrojených skupin k prosazování politických nebo ideologických cílů, tedy organizování domobrany. Za porušení normy by hrozila pokuta až 200 tisíc korun a zákaz nakládání se zbraněmi. Je taková úprava potřeba? Vznikají v Česku domobrany? Poslance hnutí ANO a jednoho z navrhovatelů zákona Jiřího Maška se ptala Marie Bastlová v pořadu K věci.

reklama