CNN Prima News Jiří Mašek

Jiří Mašek

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Mašek“

Nárok na předčasný důchod mají mít kromě záchranářů i podnikoví hasiči, schválili poslanci

13. prosince 2022 17:40

Možnost předčasného odchodu do důchodu bez krácení penze zřejmě budou mít od příštího roku nově vedle zdravotnických záchranářů také podnikoví hasiči. Okruh lidí s nárokem v úterý Sněmovna rozšířila v důchodové novele na návrh senátorů. Předloha měla původně jen opravovat dříve přijatou, ale nepoužitelnou úpravu předčasných záchranářských penzí. Nyní ji dostane k podpisu prezident.

STAN musí jít pryč, žádám rekonstrukci vlády. Zostuzujete Česko v zahraničí, zuří Okamura

26. června 2022 12:31

Šéf SPD Tomio Okamura se v pořadu Partie Terezie Tománkové rozpálil nad korupční kauzou, která tíží hnutí STAN. Podle něj ministr vnitra Vít Rakušan o kauze kolem Petra Hlubučka věděl. Okamura proto volá po okamžitém odchodu STAN z vlády. „Zostuzuje to celou Českou republiku,“ poznamenal s tím, že chce vyvolat hlasování o nedůvěře vládě.

Mašek ostře k Rakušanovi: Jeho setrvání na vnitru je absurdní, snažil se brzdit vyšetřování

20. června 2022 22:44

Opozice ostře kritizuje vládu kvůli kauze korupce v pražském dopravním podniku, ve které je obviněn i bývalý náměstek pražského primátora a nyní již bývalý člen hnutí STAN Petr Hlubuček. Kvůli vazbám na rovněž obviněného podnikatele Michala Redla již oznámil rezignaci ministr školství Petr Gazdík (STAN). Hnutí ANO i SPD rovněž požadují konec vicepremiéra Víta Rakušana (STAN). Podle poslance Jiřího Maška (ANO) se totiž ministr vnitra snažil zbrzdit policejní vyšetřování. Poslanec Petr Letocha (STAN) ve vysílání CNN Prima NEWS zmínil, že Starostové vyvozují politickou odpovědnost nejrychleji, jak mohou.

Covid není Noční můra z Elm Street i Kettnerova hlava ve dveřích. Co padlo v Partii?

16. května 2022 07:08

Nedůstojné přežívání romských uprchlíků z Ukrajiny na pražském Hlavním nádraží bylo primárním tématem nedělní Partie Terezie Tománkové. Tématu se v první části věnovali ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a poslanec a lékař Jiří Mašek (ANO). Ve druhé části se debata přenesla také například k obstrukcím během jednání Poslanecké sněmovny. Diskutujícími byli poslankyně Eva Decroix (ODS), poslanec Patrik Nacher (za ANO), poslanec Zdeněk Kettner (SPD) a europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti).

Lockdown nebude, ale opatření přijdou. Válek naznačil, jaká omezení chce na podzim

15. května 2022 11:41

Podzimní vlna covidu je nevyhnutelná, Češi se však nemusí bát dalších lockdownů. V nedělní Partii Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Nastínil také, jakým způsobem budou nastavena protiepidemická opatření. Nošení roušek se zřejmě vrátí například do hromadné dopravy či do lékařských zařízení. Rizikové skupiny se podle něj budou muset zřejmě znovu přeočkovat. Poslanec a lékař Jiří Mašek (za ANO) však varuje, že očkovací kapacity nemusí být dostatečné.

Válek: Mizí lidskost. Lokality pro uprchlíky máme, ale narážíme na odpor místních

15. května 2022 11:14

Vláda musí nalézt vhodné místo pro romské uprchlíky z Ukrajiny mimo Prahu, lidé z regionů však proti ubytování Romů protestují a mizí lidskost. V nedělní Partii Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Oproti tomu poslanec a lékař Jiří Mašek (za ANO) upozornil, že jejich hnutí před touto situací varovalo již počátkem března a žádalo, aby stát lépe lustroval příchozí utečence.

Sledujte ZÁZNAM Partie s Válkem a Maškem: Jak Česko zvládá uprchlickou vlnu?

13. května 2022 13:04

Ruská invaze na Ukrajinu trvá už téměř tři měsíce. Zvládá kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) řešit všechny dopady, které má válka na Českou republiku? Jedním z častých témat posledních dnů je s ní spojená migrační vlna. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii Mikuláš Peksa (Piráti), Eva Decroix (ODS), Patrik Nacher (za ANO) a Zdeněk Kettner (SPD). Pořad Partie můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo online na webu cnn.iprima.cz.

Dernerová: Nestrašme novou vlnou. Testování bude iluzorní, každá rýma bude omikronová

5. ledna 2022 23:19

Neměli bychom strašit koronavirovou variantou omikron. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla senátorka Alena Dernerová (za STAN). Ačkoliv je zákonodárkyní zvolenou za vládní stranu, příznivkyní nových opatření není. Testování ve firmách, které má nově platit dvakrát týdně pro všechny, bude podle ní „jen iluzorní“.

Nepřišli s ničím novým. Testování za miliardy bude na úkor jiných, tepe vládu Mašek

4. ledna 2022 14:53

Plošné testování ve firmách a školách, které navrhla nová vláda, bude stát miliardy, a to na úkor jiných. Uvedl to poslanec za hnutí ANO Jiří Mašek ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS. Kritizoval také přístup kabinetu Petra Fialy (ODS), který prý nepřišel s žádným inovativním řešením covidové situace. Podle poslance Bohuslava Svobody (ODS) ale ke zvládnutí pandemie stačí dodržovat určité kroky.