reklama
CNN Prima News Jiří Mašek

Jiří Mašek

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Mašek“

Dernerová: Nestrašme novou vlnou. Testování bude iluzorní, každá rýma bude omikronová

5. ledna 2022 23:19

Neměli bychom strašit koronavirovou variantou omikron. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla senátorka Alena Dernerová (za STAN). Ačkoliv je zákonodárkyní zvolenou za vládní stranu, příznivkyní nových opatření není. Testování ve firmách, které má nově platit dvakrát týdně pro všechny, bude podle ní „jen iluzorní“.

Nepřišli s ničím novým. Testování za miliardy bude na úkor jiných, tepe vládu Mašek

4. ledna 2022 14:53

Plošné testování ve firmách a školách, které navrhla nová vláda, bude stát miliardy, a to na úkor jiných. Uvedl to poslanec za hnutí ANO Jiří Mašek ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS. Kritizoval také přístup kabinetu Petra Fialy (ODS), který prý nepřišel s žádným inovativním řešením covidové situace. Podle poslance Bohuslava Svobody (ODS) ale ke zvládnutí pandemie stačí dodržovat určité kroky.

Dernerová: Po očkování měly děti neurologické problémy i embolii. Pozitiva ale převažují

22. listopadu 2021 06:57

Senátorka za hnutí STAN a lékařka Alena Dernerová v pořadu Partie přiznala, že ve své ordinaci řeší i případy nežádoucích účinků po očkování u dětí. „Mám dvě děti, které mají neurologické problémy. Šestnáctiletá slečna má po očkování plicní embolii. Po vakcinaci mohou přijít nežádoucí účinky, ale stále jich je méně oproti benefitům,“ podotkla ve vysílání CNN Prima NEWS.

Budoucí vláda má tři plány, jak zkrotit pandemii. Kupka popsal novou kampaň k očkování

21. listopadu 2021 17:06

Jak bude vypadat kampaň k podpoře očkování od nové vlády? Jejím hlavním poselstvím má být naučit se s covidem žít, ale zároveň nezaměňovat svobodu s nezodpovědností. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl budoucí ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Popsal také tři plány, které nová vláda má ke zkrocení samotné pandemie.

Maříková se opřela do Schillerové kvůli slovům o neočkovaných: Vrchol arogance politika

21. listopadu 2021 12:45

Poslankyně SPD Karla Maříková se opřela do ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (ANO). Vadila jí slova o tom, že vláda chce proticovidovými opatřeními znepříjemnit život neočkovaným lidem. Maříková to v pořadu Partie Terezie Tománkové označila za „vrchol arogance politika“. Do ní se ale následně pustili její poslanečtí kolegové, podle kterých sama zasévá nedůvěru do společnosti.

Lidé opatřením přestávají věřit. Očkování tečkou není a asi ani nebude, říká Dernerová

21. listopadu 2021 12:21

Podle senátorky Aleny Dernerové (za STAN) kvůli koronavirovým restrikcím dochází k rozštěpení společnosti. Ta přestává věřit, že jsou potřebná. Uvedla to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Kromě toho zmínila, že stát lidem slíbil, že očkování bude znamenat „tečku“. Ta však nepřichází a asi ani nebude.

Mašek: Vláda může vyhlásit lokální lockdowny ve stavu nebezpečí. Možná se jim nevyhneme

18. listopadu 2021 20:38

Vláda ve čtvrtek oznámila, jak se od pondělí v Česku změní protikoronavirová opatření. Ta se vztahují zejména na vstupy do služeb či gastro provozů pouze pro očkované či po prodělání nemoci. Poslanec a lékař Jiří Mašek (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS však podotkl, že v budoucnosti se vláda může uchýlit k některým druhům uzávěr.

Němci trpí syndromem deb*lních myšlenkových pochodů, prohlásil o lockdownech ekonom

11. listopadu 2021 23:49

Německo zařadí Česko na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí, což bude problém zejména pro neočkované. Podle ekonoma Miroslava Ševčíka mají naši sousedé „syndrom deb*lních myšlenkových pochodů“. Společně s ekonomem Lukášem Kovandou se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli na tom, že tvrdá opatření nemají smysl a jen dopadají na ekonomiku.

reklama