reklama

Jít s ANO? To fakt není pravděpodobné. Bartoš odmítl Babišovu nabízenou ruku

Kdo sledoval sobotní tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO) po vyhlášení krajských a senátních voleb, mohl mezi řádky postřehnout lehké nadbíhání Pirátům. „Vždycky jsem je bral jako hlavního spojence,“ prohlásil Babiš. Lídr Pirátů Ivan Bartoš nabízenou spolupráci v nedělní Partii Terezie Tománkové odmítl.

reklama

„Vždycky jsem bral Piráty jako hlavního spojence. Protože nejsou tradiční demokratická strana, tak jsem je ve volbách 2017 bral jako spojence,“ prohlásil na tiskové konferenci po vyhlášení volebních výsledků Babiš. „Kdysi jsem si myslel, že budeme společně spolupracovat, ale to nedopadlo,“ dodal.

K tématu

Pirátský předseda Bartoš prý výrok premiéra zaznamenal. Potvrdil, že s Babišem v minulosti několikrát jednal. „Za historii hnutí ANO jsem se s panem premiérem sešel asi třikrát, byly to tři schůzky za osm let. Řešili jsme spolu korupci při výstavbě dálnice D11, každý to může dohledat v naší evidenci schůzek,“ uvedl v Partii Bartoš.

Na otázku, jestli si umí představit jít s hnutím ANO do vlády, odpověděl, že ne. „Hnutí ANO je premiér Babiš, tak to fakt není pravděpodobné. To by se musel stát nevím jaký zázrak,“ odmítl Bartoš.

Dodal, že jeho partaj má danou povolební strategii. „Ta jasně hovoří o podmínkách spolupráce. Musí tam být lidé, kteří nemají škraloup z minulosti a nemohou být ve střetu zájmů,“ prohlásil Bartoš. Střet zájmu podle něj má jak premiér Babiš, tak nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

ODS má jít v koalici, míní Stanjura

Piráti nyní řeší, jestli do sněmovních voleb příští rok půjdou v koalici s hnutím STAN. Rozhodnout by se mohlo během října. „Ta jednání probíhají. Není to žádné tajemství za zavřenými dveřmi. Připravujeme analýzu pro členskou základnu. Není to tak, že sečtete čísla a máte výsledek. Je důležitá programová souhra. Naše politika není antiBabiš. Musíte nabídnout funkční program pro budoucí vládu. Tímto směrem míří naše analýzy,“ řekl v Partii Bartoš.

Předvolební koalici vyjednává i ODS, která by se mohla spojit s lidovci a TOP 09. Šéf poslanců ODS a první místopředseda strany Zbyněk Stanjura v Partii prohlásil, že pokud má ODS sestavovat vládu, měla by jít do velkých voleb v předvolební koalici.

K tématu

Tagy: politika Andrej Babiš volby Ivan Bartoš krajské volby Partie Terezie Tománkové koalice senátní volby sněmovní volby

Další hlavní zprávy

Školství

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

reklama
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest
Další články
reklama
reklama