reklama

Jít s ANO? To fakt není pravděpodobné. Bartoš odmítl Babišovu nabízenou ruku

Kdo sledoval sobotní tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO) po vyhlášení krajských a senátních voleb, mohl mezi řádky postřehnout lehké nadbíhání Pirátům. „Vždycky jsem je bral jako hlavního spojence,“ prohlásil Babiš. Lídr Pirátů Ivan Bartoš nabízenou spolupráci v nedělní Partii Terezie Tománkové odmítl.

reklama

„Vždycky jsem bral Piráty jako hlavního spojence. Protože nejsou tradiční demokratická strana, tak jsem je ve volbách 2017 bral jako spojence,“ prohlásil na tiskové konferenci po vyhlášení volebních výsledků Babiš. „Kdysi jsem si myslel, že budeme společně spolupracovat, ale to nedopadlo,“ dodal.

K tématu

Pirátský předseda Bartoš prý výrok premiéra zaznamenal. Potvrdil, že s Babišem v minulosti několikrát jednal. „Za historii hnutí ANO jsem se s panem premiérem sešel asi třikrát, byly to tři schůzky za osm let. Řešili jsme spolu korupci při výstavbě dálnice D11, každý to může dohledat v naší evidenci schůzek,“ uvedl v Partii Bartoš.

Na otázku, jestli si umí představit jít s hnutím ANO do vlády, odpověděl, že ne. „Hnutí ANO je premiér Babiš, tak to fakt není pravděpodobné. To by se musel stát nevím jaký zázrak,“ odmítl Bartoš.

Dodal, že jeho partaj má danou povolební strategii. „Ta jasně hovoří o podmínkách spolupráce. Musí tam být lidé, kteří nemají škraloup z minulosti a nemohou být ve střetu zájmů,“ prohlásil Bartoš. Střet zájmu podle něj má jak premiér Babiš, tak nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

ODS má jít v koalici, míní Stanjura

Piráti nyní řeší, jestli do sněmovních voleb příští rok půjdou v koalici s hnutím STAN. Rozhodnout by se mohlo během října. „Ta jednání probíhají. Není to žádné tajemství za zavřenými dveřmi. Připravujeme analýzu pro členskou základnu. Není to tak, že sečtete čísla a máte výsledek. Je důležitá programová souhra. Naše politika není antiBabiš. Musíte nabídnout funkční program pro budoucí vládu. Tímto směrem míří naše analýzy,“ řekl v Partii Bartoš.

Předvolební koalici vyjednává i ODS, která by se mohla spojit s lidovci a TOP 09. Šéf poslanců ODS a první místopředseda strany Zbyněk Stanjura v Partii prohlásil, že pokud má ODS sestavovat vládu, měla by jít do velkých voleb v předvolební koalici.

K tématu

Tagy: politika Andrej Babiš volby Ivan Bartoš krajské volby Partie Terezie Tománkové koalice senátní volby sněmovní volby

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama