reklama

Jít s ANO? To fakt není pravděpodobné. Bartoš odmítl Babišovu nabízenou ruku

Kdo sledoval sobotní tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO) po vyhlášení krajských a senátních voleb, mohl mezi řádky postřehnout lehké nadbíhání Pirátům. „Vždycky jsem je bral jako hlavního spojence,“ prohlásil Babiš. Lídr Pirátů Ivan Bartoš nabízenou spolupráci v nedělní Partii Terezie Tománkové odmítl.

reklama

„Vždycky jsem bral Piráty jako hlavního spojence. Protože nejsou tradiční demokratická strana, tak jsem je ve volbách 2017 bral jako spojence,“ prohlásil na tiskové konferenci po vyhlášení volebních výsledků Babiš. „Kdysi jsem si myslel, že budeme společně spolupracovat, ale to nedopadlo,“ dodal.

K tématu

Pirátský předseda Bartoš prý výrok premiéra zaznamenal. Potvrdil, že s Babišem v minulosti několikrát jednal. „Za historii hnutí ANO jsem se s panem premiérem sešel asi třikrát, byly to tři schůzky za osm let. Řešili jsme spolu korupci při výstavbě dálnice D11, každý to může dohledat v naší evidenci schůzek,“ uvedl v Partii Bartoš.

Na otázku, jestli si umí představit jít s hnutím ANO do vlády, odpověděl, že ne. „Hnutí ANO je premiér Babiš, tak to fakt není pravděpodobné. To by se musel stát nevím jaký zázrak,“ odmítl Bartoš.

Dodal, že jeho partaj má danou povolební strategii. „Ta jasně hovoří o podmínkách spolupráce. Musí tam být lidé, kteří nemají škraloup z minulosti a nemohou být ve střetu zájmů,“ prohlásil Bartoš. Střet zájmu podle něj má jak premiér Babiš, tak nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

ODS má jít v koalici, míní Stanjura

Piráti nyní řeší, jestli do sněmovních voleb příští rok půjdou v koalici s hnutím STAN. Rozhodnout by se mohlo během října. „Ta jednání probíhají. Není to žádné tajemství za zavřenými dveřmi. Připravujeme analýzu pro členskou základnu. Není to tak, že sečtete čísla a máte výsledek. Je důležitá programová souhra. Naše politika není antiBabiš. Musíte nabídnout funkční program pro budoucí vládu. Tímto směrem míří naše analýzy,“ řekl v Partii Bartoš.

Předvolební koalici vyjednává i ODS, která by se mohla spojit s lidovci a TOP 09. Šéf poslanců ODS a první místopředseda strany Zbyněk Stanjura v Partii prohlásil, že pokud má ODS sestavovat vládu, měla by jít do velkých voleb v předvolební koalici.

K tématu

Tagy: politika Andrej Babiš volby Ivan Bartoš krajské volby Partie Terezie Tománkové koalice senátní volby sněmovní volby

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama