CNN Prima News Jižní Amerika

Jižní Amerika

Výpis příspěvků ke štítku „Jižní Amerika“

Planeta za půl století přišla o dvě třetiny volně žijících živočichů

18. října 2022 15:00

Počty volně žijících živočichů na planetě se za poslední půlstoletí zmenšily o dvě třetiny a obrovský úbytek bude pokračovat nejen kvůli znečištění, ale i kvůli stále citelnějším dopadům globálních změn klimatu. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy Světového fondu na ochranu přírody (WWF), jejíž autoři v pravidelných intervalech zkoumají vývoj populací více než 5 000 druhů obratlovců.

Revoluce musí být nenávist a zabíjení, říkal Che Guevara. Zarytý marxista zemřel před 55 lety

9. října 2022 07:35

Od smrti Ernesta Guevary (lépe známý jako Che Guevara nebo el Che) uběhlo 55 let. Argentinského lékaře asi nejvíce proslavila kubánská revoluce. Che Guevara se stal ikonou krajně levicových marxistických podporovatelů. Za svůj život ztvárnil mnoho rolí – odhodlaný revolucionář, pravá ruka Fidela Castra, neúspěšný ekonom, masový vrah i mučedník. Nakonec byl zajat v Bolívii, když v této zemi chtěl rozpoutat revoluci. Byl popraven 9. října roku 1967.

Zemřel člověk známý jako nejosamělejší muž světa. Tělo měl pokryté peřím papoušků

30. srpna 2022 05:52

V Brazílii zemřel v odhadovaném věku 60 let domorodý muž, který žil posledních 26 let v amazonském pralese v naprosté izolaci, napsal web stanice BBC. Na jeho těle, které bylo nalezené 23. srpna v hamaku před slaměnou chatrčí, nebyly patrné známky násilí. Muž smrt zřejmě očekával, a než ulehl, pokryl své tělo peřím papoušků ara.

Šmarda: Generál prezidentem? To patří do Jižní Ameriky. Ideální volbou by byl Středula

21. července 2022 21:45

Už v lednu čekají Česko prezidentské volby. Podle sázkových kanceláří mají v boji o Hrad největší šanci expremiér Andrej Babiš (ANO) a generál Petr Pavel. Šéf ČSSD Michal Šmarda si ani jednoho z těchto mužů ve funkci prezidenta neumí představit. Řekl to ve speciálu 360° na CNN Prima NEWS. Z kandidátů se mu naopak nejvíce zamlouvá šéf odborů Josef Středula.

Ženy pašovaly kokain pod parukou. Skrýš prozradil až skenovací test na letišti

4. června 2022 05:43

Panamská policie měla v pátek co do činění s dosud nevídaným způsobem pašování drog. Na mezinárodním letišti v Panamě zadržela nejdříve jednu a pak druhou ženu, které chtěly provézt kokain pod parukou. Jejich účes vzbuzoval pochybnosti, skrýš ale prozradil až skenovací test. S odkazem na panamskou protidrogovou prokurátorku Xiomaru Rodríguezovou o tom napsala agentura AFP.

Nedejte na pověry: 5 věcí, které jste nevěděli o pátku třináctého

12. května 2022 10:14

V letošním roce nás čeká pouze jediný pátek třináctého. Vyvstává přitom otázka, máme se těšit, nebo bát? S tímto magickým dnem se pojí celá řada rituálů, pověr, ale také příběhů. Někteří ho považují za nešťastný, hráči a sázkaři to ale mají přesně naopak. I ti, kteří běžně nesázejí, si chodí setřít los nebo si vsadit. Pátek 13. by se dal podle společnosti Sazka dokonce vyhlásit svátkem všech sázkařů. Přečtěte si zajímavosti, které jste možná o tomto datu nevěděli!